Blog

Strop zbiornika zdjęcie nr 2
20.05.2022

Mieszanka betonowa

W artykule znajdziesz:

Strop zbiornika zdjęcie nr 3
Mieszanka betonowa

Formy rozformowuje się za pomocą agregatu samojezdnego, przesuwanego (pod nimi w dole) na szynach dzięki mechanizmowi z napędem elektromechanicznym, a podnoszenie form i działanie elementów oporowych odchylania realizuje się za pomocą układu hydraulicznego umieszczonego na agregacie rozformowującym (program uprawnienia budowlane na komputer).

Mieszanka betonowa doprowadzana przy użyciu rozdzielacza powinna mieć konsystencję 12-14 cm. Obróbkę cieplną betonu (marki 150) wykonuje się przez automatyczne naparzanie według schematu odsysania z zastosowaniem eżektora, co zapewnia równomierne nagrzewanie oraz przyspieszenie i pozwala zmniejszyć zużycie pary.

Po upływie 1 godz. usuwa się elementy formujące przewody i jeszcze po 0,5-1 godz. kolejno - mały i duży wibrator. Następnie jeszcze przez l-r-2 godz. poddaje się wyroby obróbce cieplnej. Po tym podprowadza się pod formę agregat rozformujący, który podnosi ją (rozchylając zewnętrzne ścianki) i ustawia na odchylnych oporach, a wyrób zostaje za pomocą suwnicy przekazany na przenośnik wykończeniowy (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Czas całkowitego cyklu roboczego formy wynosi 6 godz., co gwarantuje uzysk wyrobów jeden raz na zmianę (7 godz.) lub 3 razy w ciągu doby. Najdłuższy czas wykorzystywania wkładów wibracyjnych w roboczym cyklu formy wynosi 3 godz. 20 min., a ogólna liczba wkładów jest 2 razy mniejsza niż form.

Sterowania agregatem formującym i wibratorami wkładów dokonuje się z pulpitów stacjonarnych na 2 lub 3 formy (umieszczonych obok nich), a rozdzielaczami betonu z jego pulpitu (uprawnienia budowlane). Na komendę operatora z dowolnego pulpitu stacjonarnego agregat może zatrzymać się naprzeciw wskazanej formy i wykonać podnoszenie i opuszczanie formy, odchylić opory itd.

Stacjonarna produkcja bloków monolitycznych z wykonywaniem na jednym stanowisku kolejno wszystkich procesów technologicznych połączona jest z nieproduktywnym wykorzystaniem urządzenia skomplikowanego i o znacznych rozmiarach; utrudniona jest mechanizacja szeregu pracochłonnych procesów, co wpływa na zwiększenie wydatków na robociznę i przedłuża cykl produkcji bloku (program egzamin ustny). Dlatego są bardziej racjonalne schematy agregatowo-potokowe i taśmowe ze specjalizacją robót według etapów: przygotowanie, formowanie, obróbka cieplna i rozformowanie. Jednakże, nie bacząc na różne próby mechanizacji fabrycznej produkcji bloków, rzeczywiste wskaźniki techniczno-ekonomiczne budownictwa przestrzenno- -blokowego na razie są jeszcze mniej zadowalające niż budownictwa wielkopłytowego, co w znacznym stopniu zależy od wad technologii wytwarzania bloków i, w szczególności, ich formowania (opinie o programie).

Na urządzenie poligonów potrzeba mniej środków finansowych i czasu, niż na budowę fabryk. Dlatego poligony należy organizować w przypadkach, kiedy w ciągu stosunkowo krótkiego czasu trzeba zapewnić zaopatrzenie budowy w wyroby. Takie poligony organizuje się w pobliżu budowy i po jej zakończeniu likwiduje (segregator aktów prawnych).

Poligony organizuje się również w stałych wytwórniach dla podjęcia produkcji dużych i ciężkich elementów jak duże bloki fundamentowe, słupy, belki wieloprzęsłowe, elementy mostów składanych, estakad i budowli hydrotechnicznych itp., których wytwarzanie jest niecelowe na liniach technologicznych w oddziałach zamkniętych.

Poligony według przeznaczenia zespołu urządzeń czy wyposażenia można podzielić:

  • pod względem organizacji produkcji na: 1) kompleksowe w postaci samodzielnych zakładów, mających wszystkie niezbędne zakłady pomocnicze i służby, 2) wchodzące w skład innych przedsiębiorstw lub budowli;
  • pod względem przeznaczenia na: 1) stacjonarne - samodzielne lub wchodzące w skład fabryk wyrobów żelbetowych; 2) czasowe - budowlane, umieszczone w pobliżu budujących się obiektów i obsługujące potrzeby danej budowy; 3) przenośne - do produkcji lekkich elementów i przeznaczane do krótkotrwałego zaopatrywania małych budowli umieszczonych z dala od rejonów wielkich budów (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

31.03.2025
Strop zbiornika zdjęcie nr 4
Co to jest deskowanie i jakie są jego rodzaje?

Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…

21.03.2025
Strop zbiornika zdjęcie nr 5
Co to jest instalacja wodociągowa?

Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…

Strop zbiornika zdjęcie nr 8 Strop zbiornika zdjęcie nr 9 Strop zbiornika zdjęcie nr 10
Strop zbiornika zdjęcie nr 11
Strop zbiornika zdjęcie nr 12 Strop zbiornika zdjęcie nr 13 Strop zbiornika zdjęcie nr 14
Strop zbiornika zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Strop zbiornika zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Strop zbiornika zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami