Blog

30.05.2018

Na czym polega posiadanie uprawnień budowlanych?

W artykule znajdziesz:

Na czym polega posiadanie uprawnień budowlanych?


Na czym polega posiadanie uprawnień budowlanych?

Zdobycie uprawnień budowlanych wiąże się z całą masą wiadomości, które osoba musi sobie przyswoić, aby możliwe było późniejsze pracowanie na budowie, zarządzanie pracami na niej, a także nadzorowanie większości prac. Większość prac przy nowo wznoszonym budynku, ma określone wytyczne i wymagane jest przestrzeganie niektórych zasad odnośnie ich wdrażania w życie. Taka kabina toalety, powinna mieć określone wymiary, co oznacza, że jej szerokość i długość, to wymiary, które mogą być większe, ale nie powinny być mniejsze niż, te określone przepisami. Takie wytyczne wzięły się z tego, ile przeciętny człowiek potrzebuje miejsca by się swobodnie poruszać w środku takiej kabiny. A przeciętny człowiek może być niski i szczupły, albo gruby i niski, a także wysoki i szczupły, albo wysoki i dobrze zbudowany. Ustalono więc średnie wartości, a także wzięto pod uwagę osoby dość otyłe, aby też mogły zmieścić się oraz swobodnie poruszać wewnątrz pojedynczej kabiny. Być może ten przepis nie jest zbyt ważny, w przypadku budowanie domów jednorodzinnych, gdzie łazienki, mają zazwyczaj same w sobie większe wymiary, niż wymagane. Ale już w przypadku budowania obiektów użyteczności publicznej, którymi mogą być zarówno urzędy, jak też domy, budowane w celu późniejszego wynajmu, gdzie miejsce jest dość ograniczone. Wówczas okazać się może, że ich zastosowanie jest dość istotne, a przecież każdemu zależy, aby budowa była zgodna z normami, przepisami i nie było potem konieczności jej poprawiania, dlatego też powstały tego rodzaju wytyczne.

Reklama: Program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 znajdą Państwo na naszej stronie w dwóch wersjach: na komputer oraz na telefon. W celu poznania opinii innych użytkowników korzystających z naszego oprogramowania oraz przeczytania ich przeżyć z egzaminu na uprawnienia budowlane należy kliknąć na zakładkę Opinie. W naszej ofercie posiadamy również nowość program do nauki na egzamin ustny - sprawdź.

Większość przepisów, które musi poznać, a także zapamiętać i stosować w codziennej pracy osoba z uprawnieniami budowlanymi, to takie, które mają za zadanie zapewniać jak największy poziom bezpieczeństwa. To, że studnia zapewniająca wodę pitną powinna znajdować się w minimalnej odległości 5 metrów od budynków mieszkalnych, to nie jest tylko wymysł prawa budowlanego, ale kwestie bezpieczeństwa, a jednym z nich jest ograniczenie możliwości skażenia takiej studni. Na przykład przez ścieki, przepływające kanalizacją, albo inne zanieczyszczenia, które mogłyby nastąpić na przykład w wyniku awarii.

Najnowsze wpisy

29.05.2024
Projektant budowlany

Projektant budowlany to profesjonalista odpowiedzialny za tworzenie planów budowy budynków i obiektów inżynierskich. Jego praca jest istotna w całym procesie…

28.05.2024
Książka obiektu budowlanego

Książka obiektu budowlanego to dokument służący do systematycznego rejestrowania i archiwizowania wszelkich istotnych informacji dotyczących eksploatacji, konserwacji i remontów budynku.…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami