Blog

17.03.2022

Nagar

W artykule znajdziesz:

Nagar

Nagar - twardy osad na ściankach komory spalania i denku tłoka silnika spalinowego, tworzący się ze skoksowanych, nie całkowicie spalonych cząstek paliwa i oleju smarowego nagarniak - górn. element dokręcany do łyżki ładowarki zasięrzutnej celem zwiększenia zasięgu nagarniania łyżki nagazowywanie złoża - wtłaczanie gazu ziemnego lub powietrza w eksploatowane złoże ropy naftowej w celu przywrócenia lub utrzymania ciśnienia, bądź też w celu przedmuchania złoża (program uprawnienia budowlane na komputer).

Naglinowanie, aluminiowanie dyfuzyjne, kaloryzowanie - nasycanie powierzchniowej warstwy przedmiotu glinem w ośrodku stałym lub gazowym wydzielającym aluminium (najczęściej w zakresie temp. 900 - 1000 “C) lub w kąpieli aluminiowej (w temp. 750-800°C) nagłaśnianie - technika uzyskiwania odpowiedniej jakości odbioru dźwięku (mowy, muzyki) w pomieszczeniach zamkniętych lub na terenach otwartych (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Nagłówek - górna, wyodrębniona, tytułowa część pierwszej kolumny czasopisma; w skład n. m.in. wchodzą: tytuł pisma, oznaczenie miejsca i roku wydania oraz jego numeru nagłówkowiec - składarka fotograficzna tytułowa nagłówniak - narzędzie ręczne do kształtowania zakuwek nitów (uprawnienia budowlane).

Nagniatanie, dogniatanie - obróbka plastyczna powierzchniowa polegająca na wywieraniu nacisku na powierzchnię obrabianego przedmiotu narzędziem o gładkiej roboczej powierzchni (pozbawionej ostrzy); n. przeprowadza się w celu podwyższenia odporności warstwy wierzchniej metalu na działanie obciążeń zewnętrznych oraz w celu obniżenia chropowatości powierzchni nagniotek - zgniotek nagrywanie dźwięku - procesy techniczne związane z przetwarzaniem przebiegów akustycznych na odpowiadające im przestrzenne zmiany właściwości fizycznych (mechanicznych, magnetycznych, optycznych lub innych) nośnika dźwięku nagrzewanie - grzanie w celu podniesienia temperatury nagrzewarka elektrolityczna - nagrzewarka elektryczna do nagrzewania przedmiotów (metalowych) w elektrolicie (program egzamin ustny).

Nagrzewarka elektryczna

Nagrzewarka elektryczna, nagrzewnica - urządzenie do szybkiego nagrzewania prądem elektrycznym przedmiotów metalowych, przeznaczonych do obróbki cieplnej lub do obróbki plastycznej nagrzewarka indukcyjna, nagrzewnica wielkiej częstotliwości - nagrzewarka elektryczna do nagrzewania metali prądem wzbudzonym przez indukcję elektromagnetyczną; n.i. składa się z generatora prądu zmiennego oraz wzbudnika, wewnątrz którego znajduje się nagrzewany przedmiot (opinie o programie).

Nagrzewnica - urządzenie do nagrzewania powietrza doprowadzanego do wielkiego pieca nagrzewnica - urządzenie do ogrzewania powietrza przepływającego przez nie ruchem wymuszonym bez bezpośredniego zetknięcia się z czynnikiem grzejnym.

Nagrzewnica - urządzenie grzejne (zwykle benzynowe lub na olej napędowy) służące do ogrzewania wnętrza pojazdów, np. autobusów nagrzewnica nagrzewarka elektryczna nagrzewnica rozruchowa - urządzenie stosowane w silnikach wysokoprężnych w celu ułatwienia rozruchu; jest to elektryczna spirala grzejna u wlotu rury ssącej, oddająca ciepło powietrzu zasysanemu do cylindrów w czasie rozruchu (segregator aktów prawnych).

Nakiełek - wgłębienie na końcu obrabianego wałka, w które wchodzi kieł obrabiarki podpierając wałek i ustalając jednocześnie oś obrotu podczas obróbki nakiełkowanie - nawiercanie nakiełków na końcach wałków przeznaczonych do obróbki.

Naklejka - kartka lub składka mniejsza od stronicy wydawnictwa, naklejona na powierzchnię niezadrukowaną nakład - ustalona liczba jednakowych odbitek drukarskich określonego rodzaju druku, uzyskanych w wyniku procesu drukowania; (2) ustalona liczba egzemplarzy druku oprawionego lub nie oprawionego, niezależnie od liczby wydań.

Nakład’ - w technologii przemysłu odzieżowego - warstwy tkaniny przygotowane do maszynowego rozkroju nakładarka - maszyna do formowania taśmy z włókien łykowych nakładka - element konstrukcyjny w postaci kawałka blachy, sklejki, tworzywa sztucznego itd., użyty do połączenia dwóch stykających się brzegami płaskich elementów, przez nałożenie na nie n. na płask (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami