Blog

25.02.2020

Naprawa spoin uprawnienia budowlane

W artykule znajdziesz:

Naprawa spoin uprawnienia budowlane

Naprawa spoin uprawnienia budowlane

Przy naprawie spoin o szerokości do 3 mm rozprowadza się ząbkowaną szpachlą wzdłuż spoiny mieszaninę klejącą warstwą grubości 2-3 mm. (program uprawnienia budowlane na komputer) Następnie wciska się w nią bandaż z siatki z włókna szklanego lub dzianiny i po jego wyrównaniu pokrywa się całe naprawiane miejsce warstwą mieszaniny do wyrównania z krawędziami tynku czy też warstwy szpachli.
Przy rysach na spoinie szerokości 3-5 mm spoiny wypełnia się kitem akrylowym, upychając go szpachlą stalową, a powierzchnię wyrównuje się i wygładza do poziomu powierzchni elementów ściennych. Następnie postępuje się jak wyżej.
Naprawioną spoinę między ścianą zewnętrzną a płytą stropową mieszaniną z białego cementu i kleju lateksowego ekstra, a podobną spoinę naprawianą mieszaniną z cementu portlandzkiego 350 z klejem lateksowym ekstra (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
W przypadku naprawy spękania tynku na spoinie o szerokości do 10 mm do wypełnienia spoiny stosuje się uszczelki z pianki poliuretanowej z jedną z mieszanek klejących.
Po przygotowaniu powierzchni elementów i spoiny w sposób opisany poprzednio spoinę wypełnia się uszczelką z pianki poliuretanowej z jedną z mieszanin klejących. Następnie mieszaninę rozprowadza się wzdłuż spoiny i wciska w nią bandaż, po czym pokrywa się go mieszaniną do wyrównania z poziomem warstwy szpachli czy też tynku (uprawnienia budowlane).
Przy występowaniu na powierzchni ścian czy też sufitów rys lub spękań w tynku na spoinach o szerokości powyżej 10 mm uszczelnienie wykonuje się paskami styropianu ciętymi z płyt odpowiedniej grubości oraz jedną z mieszanin klejących. Po przygotowaniu powierzchni elementów wzdłuż spoiny i samej spoiny, w sposób opisany poprzednio, spoinę wypełnia się paskami styropianu posmarowanymi jedną z mieszanin klejących. Po wypełnieniu spoiny styropianem równo z powierzchnią elementów, na oczyszczonej z tynku powierzchni, wzdłuż spoiny rozprowadza się mieszaninę klejącą warstwą grubości 2-3 mm, w którą się wciska bandaż tak, by zachodził minimum po 5-6 cm z jednej i drugiej strony od krawędzi spoiny. Następnie całe naprawiane miejsce pokrywa się mieszaniną klejącą do wyrównania z krawędziami tynku na elementach.
Po wykonaniu napraw rys i spękań na spoinach ścian i sufitów i całkowitym związaniu mieszanin klejących powierzchnie maluje się farbą emulsyjną lub inną (program egzamin ustny).

Wzmacnianie konstrukcji stropów

Niektóre z omówionych sposobów wzmacniania stropów żelbetowych są również w znacznej liczbie przypadków stosowane przy wzmacnianiu stropów wykonanych z wielkowymiarowych elementów prefabrykowanych.
W stropach belkowo-płytowych mogą występować zarówno uszkodzenia belek, jak i konieczność ich wzmocnienia ze względu na mniejszą od przewidywanej nośność, zwiększenie obciążenia, zmianę użytkowania pomieszczeń itp.
Obecnie stosunkowo często stosuje się przyklejanie stalowych płaskowników do betonu belki (opinie o programie).

Przebieg czynności przy klejeniu stali do betonu powinien być następujący:
1) przygotowanie powierzchni elementu betonowego,
2) przygotowanie powierzchni stalowych płaskowników,
3) gruntowanie powierzchni betonu,
4) klejenie stali,
5) wykonanie ochrony antykorozyjnej i przeciwogniowej.

W przypadku wystąpienia rys w strefie przypodporowej belek po wypełnieniu rys lepiszczem na bazie żywicy epoksydowej wzmacnia się je za pomocą stalowych elementów klejonych kompozycją wykonaną na bazie żywicy epoksydowej. Wzmocnienie wykonuje się piaskowni przyklejonymi pionowo (segregator aktów prawnych).

W przypadku znacznego przekroczenia dopuszczalnych naprężeń głównych, strefy przypodporowe belek wzmacnia się przez przyklejenie stalowych blach odpowiedniej wielkości. Przebieg czynności związanych z klejeniem.

Często belki wzmacnia się przez przyklejenie tkanin za pomocą lepiszcza na bazie żywicy epoksydowej. Stosuje się tkaniny z włókna szklanego o symbolu ST-20, ST-21 lub ST-31 (promocja 3 w 1).

Jeśli tkanina ma apreturę (ST-20), to należy ją usunąć przemywając płynem Tri lub ksylenem (apretura zmniejsza przyczepność żywicy do włókna).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami