Blog
Niewielkie zanieczyszczenia pylaste
W artykule znajdziesz:
Niewielkie zanieczyszczenia pylaste można usunąć przepłukując piasek wodą. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że jest to zabieg pracochłonny i wymagający dużej ilości wody. Wymagania dotyczące piasku do zapraw murarskich (program uprawnienia budowlane na komputer).
Dopuszczalna ilość zanieczyszczeń pyłami mineralnymi poniżej 0,05 mm, wydzielonymi metodą płukania, nie powinna przekraczać 8% w stosunku do ogólnej masy. Ilość zanieczyszczeń obcych (ziemią, gruzem, muszlami) nie może przekraczać 0,25%. Wymagania dotyczące uziarnienia piasku do wypraw tynkarskich są takie same jak dla piasku do zapraw murarskich. Dopuszczalna ilość zanieczyszczeń pyłami mineralnymi poniżej 0,05 mm nie powinna przekraczać 5% w stosunku do ogólnej masy (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
W piasku mogą znajdować się tylko ślady zanieczyszczeń obcych (w postaci np. ziemi, gruzu ceglanego, muszli, wodorostów itp.). Wymagania dotyczące piasku do gładzi. Piasek ten powinien charakteryzować się następującym uziarnieniem. Dopuszczalna ilość zanieczyszczeń pyłami mineralnymi poniżej 0,05 mm nie powinna przekraczać 5% w stosunku do masy (uprawnienia budowlane).
W piasku mogą znajdować się tylko ślady zanieczyszczeń obcych (w postaci np. ziemi, gruzu ceglanego, muszli, wodorostów itp.). Dopuszczalna ilość zanieczyszczeń pyłami mineralnymi poniżej 0,05 mm nie powinna przekraczać 3%. Ilość zanieczyszczeń obcych nie może przekraczać 0,5%. Dopuszczalna ilość zanieczyszczeń pyłami mineralnymi poniżej 0,05 mm nie powinna przekraczać 3% (program egzamin ustny).
Pospółka
Ilość zanieczyszczeń obcych nie może przekraczać 0,5%. Przechowywanie i transport. Przechowując piasek na placu budowy, należy zabezpieczyć go przed zanieczyszczeniami i zmieszaniem z innymi rodzajami kruszywa (opinie o programie).
Piasek przewozi się luzem dowolnymi środkami transportu. Określenie. Żwirem nazywa się rozdrobnione w naturalny sposób okruchy skał o wielkości 5-80 mm. Właściwości. Złoża żwiru występują razem z piaskiem w pokładach lądowych lub rzecznych. Żwir dzieli się na dwa gatunki: I i II. Rozróżnia się 4 frakcje żwiru: 5-10 mm, 10-20 mm, 20-40 mm, 40H-80 mm.
Zastosowanie. Żwir stosuje się wraz z piaskiem do produkcji betonu. Wymagania. Wymagania dotyczące żwiru pod względem fizycznym i chemicznym. U Frakcją kruszywa nazywa się grupę ziaren. Wielkość frakcji ustala się przesiewając kruszywo przez dwa sita z normowanego zestawu sit używanych do sortowania. Np. frakcja żwiru 10-20 mm oznacza grupę ziaren, które przeszły przez sito o otworze 20 mm, a zatrzymały się na sicie o otworze 10 mm (segregator aktów prawnych).
Pospółka jest naturalną mieszaniną piasku i żwiru występującą w złożach lądowych lub na dnie rzek. Właściwości. Pospółka jest jednym z nielicznych materiałów nie objętych normą. Można jednak uznać ją za pełnowartościowy materiał pod warunkiem, że zostaną zachowane właściwe proporcje w składzie uziarnienia. Zastosowanie. W budownictwie indywidualnym pospółka jest powszechnie stosowana do produkcji betonów (promocja 3 w 1).
Wymagania. Pospółka powinna składać się z ziaren o różnej wielkości: zarówno drobnych, jak i grubych. Najczęściej jednak w pospółce znajduje się za dużo piasku o drobnym uziarnieniu. Zbyt duża ilość piasku wpływa na obniżenie wytrzymałości betonu, ponieważ normalna ilość cementu użyta do mieszanki betonowej nie wystarcza na otoczenie powierzchni wszystkich ziaren pospółki. W takim przypadku, w celu poprawienia jakości pospółki, odsiewa się część drobnych ziaren albo dodaje grubsze kruszywo. Kształt poszczególnych ziaren pospółki powinien być zbliżony do kuli lub wielościanu o krawędziach ostrych wyczuwalnych ręką. Niepożądana jest duża ilość ziaren wydłużonych i płaskich, ponieważ ziarna takie źle układają się w mieszance betonowej. Glina i ił oblepiające ziarna ujemnie wpływają na jakość pospółki, ponieważ uniemożliwiają kontakt spoiwa z jej ziarnami. Zwietrzałe lub porowate ziarna pospółki wpływają na obniżenie wytrzymałości betonu.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32