Blog
Nowoczesne budynki inwentarskie
W artykule znajdziesz:
Nowoczesne budynki inwentarskie
W skład gospodarstwa rolnego wchodzą nie tylko budynki inwentarskie, w których przechowuje się zwierzęta hodowlane, ale także pomieszczenia do pozyskiwania mleka, magazyny do gromadzenia pasz i środków ochrony roślin, nawozów i maszyn, a także kompleksy przeznaczone do mycia sprzętu. Rodzaje budynków inwentarskich. W zależności od tego, jakie zwierzęta są hodowane, budynki inwentarskie dzieli się na: * obory, przeznaczone do hodowli bydła, * chlewnie dla trzody chlewnej, * owczarnie, * kurniki i brojlernie, indyczniki, kaczniki, gęśniki - do hodowli drobiu (program na telefon).
Wymogi dla nowoczesnych budynków inwentarskich. Budynki inwentarskie powinny spełniać wiele wymogów, dotyczących określonych norm i warunków zootechnicznych zgodnie z ustawodawstwem polskim i unijnym. Dotyczą one stosowania proekologicznych technologii hodowli zwierząt i odpowiedniego wyposażenia. Dodatkowo nacisk kładzie się na oszczędne zużycie energii, zminimalizowanie nakładów pracy i jej bezpieczeństwo w odniesieniu do personelu. W nowoczesnych budynkach inwentarskich powinno się wykorzystywać energię z surowców powstających w procesie produkcji. Wśród wymogów Unii Europejskiej wymienia się również te, związane z niebezpieczeństwem wybuchu pożaru, czy też na wypadek zaistnienia potrzeby ewakuacji zwierząt. Wdraża się również systemy ochrony przed szkodnikami, owadami i gryzoniami i walkę z nimi. Wszystkie pomieszczenia również powinny spełniać unijne wymagania, zwłaszcza te przeznaczone do pozyskiwania mleka. Ważne są ściany i posadzki, oświetlenie i wentylacja oraz wszelkie urządzenia i sprzęt. Zapewnienie odpowiednich warunków higienicznych jest szczególnie istotne. Zbiorniki do gromadzenia nieczystości. Jeżeli chodzi o nieczystości powstałe w wyniku hodowli zwierząt gospodarskich, mają być one gromadzone w odpowiednich zbiornikach o nieprzepuszczalnych ścianach i dnie. Takie zbiorniki do gromadzenia nieczystości muszą być wyposażone w szczelne przykrycie z zamykanym otworem do usuwania ścieków, a dodatkowo odpowietrzenie wyprowadzone co najmniej pół metra ponad poziom terenu.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32