Blog

23.12.2019

Obróbka termiczna

Obróbka termiczna

Obróbka termiczna

Budownictwo stanowi jedną z tych branż przemysłu, gdzie wszelakiej materii nowinki technologiczne są bardzo mile widziane (program na komputer). Oczywiście ich stosowanie nie dotyczy jedynie dużych obiektów budowlanych, które konstruowane są przykładowo przez deweloperów, ale również mniejszych obiektów takich jak jednorodzinne domy mieszkalne (program na telefon).

Szczególnie w takim przypadku dobrze jest odpowiednio rozeznać się w temacie, zanim jakąś nowinkę technologiczną zastosujemy u siebie, ponieważ w takim przypadku w razie awarii nikt nie zwróci nam środków, odpowiedzialność ponosimy sami. Powyższe uwagi dotyczą również urządzeń służących do dogrzewania pomieszczeń. Nowe rozwiązania technologiczne wymagają asymilacji (program egzamin ustny).

Zanim jakieś nowe rozwiązanie zostanie powszechnie zastosowane w przemyśle związanym z budownictwem, zwykle okazuje się, iż w pierwszej kolejności niezbędne jest wykonanie całego szeregu odpowiednich badań i testów, aby zachować zgodność z wymogami, jakie stawiają normy (opinie o programie). Producenci urządzeń grzewczych, z którymi często współpracują wydziały obróbki cieplnej wchodzące w skład uniwersytetów, czy jednostek badawczych, często badania takie przeprowadzają we własnym zakresie. Nie są jednakże również rzadkością sytuacje, kiedy takie badania się zleca, aby przykładowo dopasować wymaganiami związane z badaniami do zmieniającej się sytuacji w prawie (segregator aktów prawnych).

Nowe rozwiązania technologiczne

Badaniom takim obowiązkowo należy poddawać grzejniki, ale nie jedynie, ponieważ również inne urządzenia technologiczne związane z ogrzewaniem muszą być produkowane i dystrybuowane z zachowaniem odpowiednich wymagań. Może to przykładowo dotyczyć klimatyzatorów czy innych tego rodzaju rozwiązań, które umożliwiają zarówno chłodzenie pomieszczeń, jak również podnoszenie w nich temperatury. Oczywiście szczegółowe informacje na ten temat to bardzo skomplikowana dziedzina, wymagająca specjalistycznej wiedzy (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

10.01.2024
Trwałość konstrukcji

Trwałość konstrukcji jest kluczowym aspektem projektowania i budowy budynków oraz innych struktur. Oznacza to zdolność konstrukcji do zachowania swojej funkcji…

10.01.2024
Prace spawalnicze

Prace spawalnicze to proces łączenia materiałów, takich jak metal, za pomocą ciepła i/lub ciśnienia. Spawanie jest powszechnie stosowane w różnych…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami