Blog

Obudowy opancerzone zdjęcie nr 2
30.10.2019

Ocieplanie czyli modernizacja domu

W artykule znajdziesz:

Ocieplanie czyli modernizacja domu

Obudowy opancerzone zdjęcie nr 3
Ocieplanie czyli modernizacja domu

Rosnące ceny nośników energii na pewno nie wróżą niczego dobrego, dla osób użytkujących mieszkania. Im większa strata energii, tym więcej musimy zapłacić za ogrzewanie domu (program na komputer). Jest to szczególnie dotkliwy problem, bardzo często widoczny w starym budownictwie. Niektórzy, chcąc nieco poprawić sytuację, starają się stawiać na małe remonty, które mają na celu wprowadzenie dodatkowego systemu ogrzewania. W tym wypadku mogą to być nie tylko materiały styropianowe, ale także dodatkowe grzejniki, czy nawet całe systemy ociepleni owe (program na telefon).

Metoda ocieplania domu jest bardzo często zależna, od wielkości powierzchni użytkowej, z jaką mamy do czynienia. Warto pamiętać, że pomimo wszystko nawet mały remont w mieszkaniu, wymaga od nas właściwych pozwoleń (program egzamin ustny). Zwłaszcza jeśli chcemy wprowadzić nowoczesne systemy grzewcze. Jeśli nie mamy odpowiednich uprawnień budowlanych, to z pewnością nie będziemy mogli nawet zaplanować takiej zmiany. W takich sytuacjach musimy po prostu postawić na firmy budowlane lub grupę ludzi posiadających możliwość samodzielnego działania technicznego (opinie o programie).

Wymiana systemu grzejnego to z pewnością zadanie dla osób, posiadających prawa budowlane. Jest to nie tylko trudne, ale i czasochłonne zajęcie. Wymaga to nie tylko odpowiedniego przygotowania się do pracy, ale i zapewnienia bezpieczeństwa dla wszystkich osób uczestniczących w tego typu robocie. Szczególnie problematyczne są grzejniki podłogowe, które wymagają nie tylko odpowiedniego przygotowania podłoża (segregator aktów prawnych).

Jakość i wytrzymałość

Wiele zależy również od parametrów wytrzymałościowych, bez nich tak naprawdę może się okazać, że nie będziemy w stanie zastosować wspomnianej technologii w domu. Każdy nasz krok wymaga gruntownego przemyślenia. Cała praca, jaką wykonamy, musi być zgodna z wcześniejszym planem. Nie można wprowadzać zmian lub poprawek, bez zgody architekta. W takich wypadkach jego zgoda jest po prostu wymagana, zwłaszcza że mówimy o poważnych sprawach technicznych (promocja 3  w 1). Każda modernizacja domu powinna odbyć się w obecności osób, które rzeczywiście mają właściwą wiedzę i umiejętności, aby przeprowadzić wspomniane zmiany.

Najnowsze wpisy

23.07.2024
Obudowy opancerzone zdjęcie nr 4
Zmiany w projekcie technicznym

Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…

22.07.2024
Obudowy opancerzone zdjęcie nr 5
Historia uprawnień budowlanych w Polsce

Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…

Obudowy opancerzone zdjęcie nr 8 Obudowy opancerzone zdjęcie nr 9 Obudowy opancerzone zdjęcie nr 10
Obudowy opancerzone zdjęcie nr 11
Obudowy opancerzone zdjęcie nr 12 Obudowy opancerzone zdjęcie nr 13 Obudowy opancerzone zdjęcie nr 14
Obudowy opancerzone zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Obudowy opancerzone zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Obudowy opancerzone zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami