Blog

Stan naprężeń zdjęcie nr 2
02.02.2021

Ogrzanie wody chłodzącej

W artykule znajdziesz:

Ogrzanie wody chłodzącej

Stan naprężeń zdjęcie nr 3
Ogrzanie wody chłodzącej

Przy tych założeniach dopuszczalne ogrzanie wody chłodzącej określa się na £t = 60° - 20° = 40°C.
Ogrzanie wody chłodzącej do wyższej temperatury można przyjąć przy założeniu, iż gorąca woda odprowadzana użyta jest następnie do celów produkcyjnych przy wykorzystaniu zawartego w niej ciepła oraz przy założeniu, iż przepływa ona w urządzeniach (zbiornikach, przewodach) zamkniętych (program uprawnienia budowlane na komputer).

Chłodzenie gorących płaszczyzn wodą stosuje się w piecach hutniczych (dla ochładzania dolnych części pieca), w piecach martenowskich (dla ochładzania klap i ram w przedniej części pieca, w piecach walcowni (w formie płaskich zbiorników - ekranów z blachy, przez które to zbiorniki przepływa woda chłodząca), w piecach kuźni (dla ochładzania klap i ram pieców) oraz w innych urządzeniach zakładów przemysłowych.
Chłodzenie powietrza używanego do wietrzenia (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Chłodzenie powietrza za pomocą wody przeprowadza się bądź w zamkniętych komorach dysz wodnych, przez które przeprowadza się powietrze za pomocą wentylatora, bądź też przez bezpośrednie rozpryskiwanie wody w powietrzu - również za pomocą dysz.

Przy chłodzeniu powietrza w komorach dysz ilość wody potrzebnej na ochłodzenie powietrza określa się na 1 1 wody zużywanej na ochłodzenie 1 m3 powietrza (uprawnienia budowlane). Przy jednostopniowym chłodzeniu powietrza wodą ogrzewa się ona o ok. 3°C; przy chłodzeniu przeciwprądowym dwustopniowym, gdy ta sama woda przechodzi najpierw przez pierwszy szereg dysz, a następnie przepompowywana jest do drugiego szeregu dysz, woda ogrzewa się ok. 6°C. Jeden litr wody przy jednostopniowym chłodzeniu powietrza może ochłodzić 1 m3 powietrza o ok. 5-8°C; przy dwustopniowym przeciwprądowym chłodzeniu - o ok. 10-16°C.

Powietrze można ochłodzić ostatecznie najwyżej do temperatury o 4°C wyższej od najniższej temperatury wody chłodzącej (temperatury wody na wejściu urządzenia); np. przy najniższej temperaturze wody 18°C powietrze można ochłodzić do temperatury + 22°C. Przy rozpylaniu wody bezpośrednio w powietrzu pomieszczenia ilość wody zużywanej wynosi ok. 4 1 na 1000 m3 powietrza, przy tym jedna dysza o wydajności ok. 4 1/godz wystarcza do ochłodzenia ok. 1000 m3 powietrza podawanego na godzinę. Ten sposób może dać w rezultacie ochłodzenie powietrza w okresie letnim o ok. 5-8°C (program egzamin ustny).

Chłodzenie powietrza za pomocą wody stosuje się w przemyśle w pierwszym rzędzie w pomieszczeniach dużym wydzielaniu ciepła - jak np. przy aglomeracji rudy, przy wysokich piecach hutniczych, przy piecach martenowskich, w kuźniach, przy remontach i oczyszczaniu kotłów i pieców, przeprowadzanych przy temperaturze wewnętrznej tych pieców i kotłów wynoszącej ok. 60°C itp.

Ilość używanej wody

Walka z pyłem. Wodę do zwalczania zapylenia stosuje się bądź przez moczenie materiałów pylących, bądź też przez prowadzenie robót pylących przy spryskiwaniu otoczenia robót wodą (opinie o programie).
Ilość używanej wody do moczenia materiałów pylących określa się na ok. 4% ciężaru materiału zwilżanego (np. 4 1 na 100 kg węgla lub na 100 kg. rudy). Zastosowanie wody do walki z pyłem występuje między innymi.
W kopalniach węgla przy wydobyciu węgla przez wytrysk wody oraz przy załadunku wyładunku węgla przez polewanie węgla w przejeżdżających wagonikach.

W hutach w oddziałach aglomeracji rudy, przy transporcie i wyładunku spiekanej rudy zawierającej wielkie ilości pyłów oraz w wysokich piecach przy spuszczaniu wytopu do bunkrów i przy przeładunku materiałów (segregator aktów prawnych).
W odlewniach przy oczyszczaniu odlewów piaskiem przez stosowanie oczyszczania odlewów piaskowo-wodnego.
W zakładach obróbki metali przy szlifowaniu metali.

Woda do urządzeń dla utrzymania czystości w pomieszczeniach. Ilość wody potrzebnej dla utrzymania czystości w pomieszczeniach (przy myciu podłóg) wynosi około 3 na dobę na 1 m2 powierzchni podłogi (lub podwórza) (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Stan naprężeń zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Stan naprężeń zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Stan naprężeń zdjęcie nr 8 Stan naprężeń zdjęcie nr 9 Stan naprężeń zdjęcie nr 10
Stan naprężeń zdjęcie nr 11
Stan naprężeń zdjęcie nr 12 Stan naprężeń zdjęcie nr 13 Stan naprężeń zdjęcie nr 14
Stan naprężeń zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Stan naprężeń zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Stan naprężeń zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami