Blog

22.03.2022

Ogrzewanie pompowe

W artykule znajdziesz:

Ogrzewanie pompowe

Ogrzewanie pompowe - ogrzewanie wodne, w którym obieg wody wywołany jest pracą pompy napędzanej zwykle przez silnik elektryczny ogrzewanie powietrzne - ogrzewanie centralne ogrzewanie promiennikowe, ogrzewanie podczerwienią - ogrzewanie za pomocą promieniowania cieplnego, którego źródłem są promienniki podczerwieni (program uprawnienia budowlane na komputer).

Ogrzewanie wodne - ogrzewanie centralne ogrzewanie zdalaczynne - ogrzewanie, w którym czynnik grzejny dostarczany jest do grupy budynków z jednej centralnej kotłowni lub z elektrociepłowni za pomocą sieci cieplnej ogrzewnictwo - dział techniki dotyczący ogrzewania ogumienie - elastyczna obręcz koła pojazdu pochłaniająca znaczną część drgań i wstrząsów podczas jazdy i umożliwiająca płynne toczenie się koła.

ogumienie pneumatyczne - ogumienie, w którym elementem sprężystym jest sprężone powietrze wypełniające dętkę znajdującą się wewnątrz opony (o.p. dętkowe) lub samą oponę odpowiedniej konstrukcji (o.p. bezdętkowe) okablowanie - el. zespół kabli okap (dachu) - dolna część połaci dachowej wystająca poza lico ściany budowli (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Okap (przy odciągach miejscowych) - daszek do chwytania spalin lub gazów i odprowadzania ich na zewnątrz; o. zawieszony jest nad źródłem zanieczyszczeń powietrza (paleniskiem, wanną z oparami) okapnik (okienny), okapik - element skrzydła okiennego zewnętrznego lub drzwi balkonowych, umocowany w dolnym poziomym ramiaku i służący do odprowadzania wód opadowych spływających po powierzchni skrzydła okapotowanie - osłona (otwierana lub odejmowana) części samolotu (np. silnika) okapturzony - (przyrząd) osłonięty lub zamknięty osłoną o szczególnie dużej wytrzymałości mechanicznej (uprawnienia budowlane).

Okienko detektora - część obudowy detektora promieniowania jonizującego wykonana z takiego materiału lub mająca taką grubość, że pochłanianie promieniowania w tej części jest znacznie mniejsze niż pochłanianie w pozostałej części obudowy; pozwala to na przeniknięcie promieniowania przez obudowę do objętości czynnej detektora (program egzamin ustny).

Okienko rastrowe

Okienko rastrowe - element rastra przepuszczający światło podczas naświetlania okiennica - urządzenie ruchome złożone z nieszkłonych skrzydeł, zamocowane na zawiasach do ściany lub ościeżnicy, stosowane jako zabezpieczenie okna lub niekiedy drzwi szklonych zewnętrznych od niepożądanego wejścia i jako ochrona przed promieniami słonecznymi okleina* - fornir stosowany do oklejania płaszczyzn wyrobów z drewna w celu nadania im estetycznego wyglądu (opinie o programie).

Oklejanie, fornirowanie - oklejanie elementów drewnianych cienkimi warstwami drewna (fornirami) w celu uzyskania estetycznej powłoki oklejka - materiał pokryciowy o odpowiednim formacie stosowany w introligatorstwie do łączenia i pokrywania okładzinówki i grzbietówki oklepywarka, kleparka - maszyna obuwnicza do oklepywania półwyrobów obuwia w celu ich uformowania lub lepszego dopasowania do kształtu kopyta; zależnie od zastosowania rozróżnia się: o. brzegów cholewek, o. czubków i pięt, o. otoków okluzja - adsorpcja obcych jonów cząsteczek rozpuszczalnika podczas stopniowego wzrostu pierwotnie strąconych cząstek osadu okluzja - zjawisko zamykania gazu nie rozpuszczonego w ciele stałym (segregator aktów prawnych).

Okluzja - zwarcie frontu powietrza zimnego z frontem powietrza ciepłego zachodzące podczas niżu barometrycznego; powstaje wtedy tzw. front zokludowany, a w związku z tym huragany i cyklony okład prądowy (w maszynie wirującej) - stosunek całkowitego prądu w żłobku do podziałki żłobkowej okładka - element oprawy ochraniający wkład i trwale z nim połączony, składający się z okładziny przedniej i tylnej oraz łączącego je grzbietu (promocja 3 w 1).

Okładzina - wierzchnia warstwa ściany lub innej części budowli wykonana z ozdobnego kamienia naturalnego lub sztucznego (klinkier. płyty glazurowe itp.) w celu zabezpieczenia budowli przed uszkodzeniem lub dla ozdoby; (2) górn. drewno lub blacha, ew. płytki betonowe, zakładane za obudowę, aby uniemożliwić spadanie odłamków skały lub kopaliny do wyrobisk.

Najnowsze wpisy

07.05.2024
Praktyki budowlane. Wszytko, co musisz o nich wiedzieć

Znaczenie praktyki zawodowej w zdobywaniu uprawnień budowlanych Praktyka zawodowa odgrywa kluczową rolę w zdobywaniu uprawnień budowlanych dla architektów oraz innych…

03.05.2024
Kierownik robót budowlanych

Kierownik robót budowlanych to zawód, który często mylony jest z podobnym stanowiskiem, mianowicie z kierownikiem budowy. W związku z tym,…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami