Blog

Przekrój powłoki zdjęcie nr 2
23.03.2022

Paliwo samozapłonowe

W artykule znajdziesz:

Przekrój powłoki zdjęcie nr 3
Paliwo samozapłonowe

Paliwo samozapłonowe - paliwo rakietowe, które zapala się samoczynnie po zetknięciu z utleniaczem; p.s. stosuje się podczas rozruchu silników rakietowych na paliwo ciekłe paliwo silnikowe - paliwo do napędu silników spalinowych; największe znaczenie mają p.s. ciekłe, wykorzystywane w silnikach tłokowych i odrzutowych (program uprawnienia budowlane na komputer).

Paliwo umowne - w energetyce paliwo o wartości opałowej 7000 kcal/kg, tj. około 29,3 MJ/kg paliwomierz - przyrząd wskazujący zapas paliwa w zbiorniku (np. pojazdu, statku) paliworodny - o nuklidzie - zdolny do przemiany bezpośredniej lub pośredniej w nuklid rozszczepialny wskutek wychwytu neutronu; (2) materiale - zawierający jeden lub kilka różnych nuklidów paliworodnych (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Pallad, Pd - pierwiastek chemiczny triady rutenu (platynowców lekkich) w VIII grupie układu okresowego, liczba atomowa 46, o własnościach zasadowych; p. jest srebrzystobiałym metalem szlachetnym, dość miękkim, ciągliwym i kowa- lnym, ma zdolność pochłaniania wodoru, jest odporny na działanie czynników chemicznych, rozpuszcza się w kwasie azotowym; w skorupie ziemskiej występuje w znikomych ilościach w postaci p. rodzimego z platyną lub złotem, a także jako zanieczyszczenia rud srebra i niklu; metaliczny p. ma zastosowanie w dentystyce i jubilerstwie (jako stop ze złotem), jako katalizator w licznych reakcjach chemicznych, do wyrobu termoelementów i in. palladowanie - powlekanie palladem, np. metodą elektrolityczną (uprawnienia budowlane).

Palmeta - motyw dekoracyjny w postaci stylizowanego wachlarzowo rozpostartego liścia palmy, stosowany pojedynczo lub szeregowo (w ornamencie ciągłym) palnik - (1) urządzenie do wytwarzania w sposób regulowany strumienia ciepła o wysokiej temperaturze w postaci płomienia (palnik na paliwo) lub plazmy (palnik plazmowy); przez p. na paliwo doprowadza się materiał palny do miejsca spalania w sposób zapewniający dobre jego wymieszanie z powietrzem lub tlenem i regulowane spalanie odpowiadające wymaganym warunkom; (2) urządzenie doprowadzające paliwo gazowe, ciekłe lub pyłowe do paleniska pieca przemysłowego lub kotła (program egzamin ustny).

Palnik acetylenowo-tlenowy

Palnik acetylenowo-tlenowy - palnik, w którym gazem palnym jest acetylen, a gazem podtrzymującym palenie — tlen; p.a.-t. stosuje się do spawania, lutowania, lutospawania, napawania oraz do podgrzewania przy gięciu, kuciu, obróbce cieplnej itp., a odpowiednio adaptowane - do zgrzewania, hartowania powierzchniowego, cięcia tlenem, żłobienia, skórowania itp.

Palnik bezstrumienicowy, palnik bezsmoczkowy, palnik równoprężny - palnik, w którym tlen i acetylen dopływają pod jednakowym ciśnieniem mieszają się w mieszalniku (nie ma strumienicy) palnik do cięcia - palnik do doprowadzania do miejsca podziału metalu mieszaniny palnej, służącej do podgrzewania tego miejsca do temperatury zapłonu metalu, oraz tlenu do spalania metalu; p.d.c. konstruuje się podobnie jak palniki do spawania (jako strumienicowe, bezstrumieni- cowe); p.d.c. różni się od palnika do spawania wyposażeniem w dodatkowy przewód do tlenu (opinie o programie).

Palnik do hartowania płomieniowego - palnik stosowany do nagrzewania przedmiotów metalowych; przy hartowaniu stosuje się dwa rodzaje p.d.h.p.: palniki niskiego ciśnienia (palnik smoczkowy), w których doprowadzony pod wysokim ciśnieniem tlen wypływający przez dyszę zasysa gaz palny doprowadzony pod niskim ciśnieniem, oraz palniki wysokiego ciśnienia (palniki równoprężne), w których gaz i tlen doprowadzane są pod zbliżonym ciśnieniem; rodzaj palnika oraz kształt końcówki zależy od kształtu przedmiotu hartowanego oraz rodzaju gazu (segregator aktów prawnych).

Palnik do spawania, palnik spawalniczy - palnik do nadtapiania brzegów materiału rodzimego i spoiwa podczas spawania; podstawowym p.d.s. metali jest palnik acetylenowo-tlenowy palnik laboratoryjny - prosty przyrząd służący do spalania w celach grzejnych mieszaniny gazu (przeważnie świetlnego) i powietrza; płomień p.l. ma strefy: redukującą i utleniającą; najczęściej stosowane są p.l. Bunsena i Teclu palnik Nernsta, lampa Nernsta - pręt z tlenków cyrkonu, toru i itru żarzony prądem elektrycznym, stosowany jako źródło promieniowania palnik obróbkowy - palnik do cięcia używany do obróbki stali, jak żłobienie, wycinanie, oczyszczanie powierzchni itp. (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Przekrój powłoki zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Przekrój powłoki zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Przekrój powłoki zdjęcie nr 8 Przekrój powłoki zdjęcie nr 9 Przekrój powłoki zdjęcie nr 10
Przekrój powłoki zdjęcie nr 11
Przekrój powłoki zdjęcie nr 12 Przekrój powłoki zdjęcie nr 13 Przekrój powłoki zdjęcie nr 14
Przekrój powłoki zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Przekrój powłoki zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Przekrój powłoki zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami