Blog

23.03.2022

Pasta głusząca

W artykule znajdziesz:

Pasta głusząca

Pasta głusząca - masa dźwiękochłonna pasta grzybobójcza impregnat przedwgrzybowy (o różnym składzie chemicznym), o mazistej konsystencji; służy do zabezpieczenia drewna szczególnie narażonego na zagrzybienie pasta lutownicza topnik rozrobiony wodą lub szkłem wodnym używany do smarowania spoiwa i brzegów części łączonych w celu zabezpieczenia metalu przed utlenianiem się podczas lutowania (program uprawnienia budowlane na komputer).

Pasta ochronna - mieszanina talku, kaolinu lub innych składników rozrobiona ze środkiem wiążącym na lepką pastę; używana jako osłona przed nawęgleniem pasta pigmentowa mieszanina składająca się z dużej ilości pigmentów i niedużej ilości substancji błonotwórczej lub wysokowrzących rozpuszczalników. np. glikoli: stosowana do wytwarzania wyrobów lakierowych pigmentowanych pasta polerska mieszanina drobnoziarnistych proszków ściernych z różnymi smarami, używana do polerowania przedmiotów pasta syl ikonowa - olej syl ikonowy (najczęściej melylosylikanowy) zagęszczony napelniaczami (krzemionką, talkiem, grafitem itp.), służący do smarowania izolatorów, styków, wyłączników, zespołów elektronicznych w celu zabezpieczenia od wilgoci, oraz jako szczeliwo  (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Pasta ścierna - mieszanina proszku ściernego ze składnikami wiążącymi, których dobór decyduje o konsystencji i chemicznej aktywności mieszaniny; rozróżnia się p.ś. o ziarnie twardym, np. korund, elektrokorund, węglik krzemu lub o ziarnie miękkim, np. tlenki chromu, kreda pasterka - przyrząd łączący nożyce wiertnicze z liną wiertniczą lub łyżkową pasteryzacja - proces mający na celu przerwanie albo zahamowanie działalności drobnoustrojów lub enzymów wywołujących niepożądane i szkodliwe zmiany w wielu produktach spożywczych; p. polega na krótkim (do kilku minut) ogrzewaniu produktu do temperatury 100’Club kilkudziesięciominutowym w temperaturze 65 ’C, nie zmienia smaku, wartości odżywczych i witaminowych produktu  (uprawnienia budowlane).

Pasteryzacja radiacyjna

Pasteryzacja radiacyjna - utrwalanie żywności na okres niewiele przekraczający czas normalnej trwałości za pomocą obróbki radiacyjnej dawkami 0,05-0,3 Mrad promieniowania jonizującego, które inaktywuje część drobnoustrojów pasteryzator - aparat do pasteryzacji pastowanie barwnika - włók. dokładne wymieszanie sproszkowanego barwnika z niewielką ilością dobrze zwilżającej cieczy pastwisko - teren pokryty zwartą okrywą roślinną, złożoną z traw, wieloletnich roślin motylkowych i różnych ziół, użytkowany do wypasu zwierząt gospodarskich pastylka - tabletka pastylkarka - tabletkarka pasy leśne - zalesienia w postaci pasów o różnej szerokości i długości utrzymywane na terenach bezleśnych w celu polepszenia ich warunków klimatycznych (program egzamin ustny).

Pasy radiacyjne - astr. obszary o podwyższonej gęstości cząstek nieobojętnych elektrycznie (przede wszystkim protonów i elektronów) utrzymywanych w pobliżu planet przez ich pole magnetyczne pasy Van Allena - pasy radiacyjne wokół Ziemi w postaci dwóch koncentrycznych pierścieni o podwyższonej gęstości protonów i elektronów utrzymywanych przez ziemskie pole magnetyczne na wysokości około 3500-4000 km i 15 000 - 25000 km nad równikiem geomagnetycznym (opinie o programie).

Pasymetr - czujnik pomiarowy z przekładnią dźwigniowo-zębatą, przystosowany do pomiaru średnic otworów, którego istotną cechą jest trzypunktowy styk jego elementów pomiarowych z powierzchnią mierzonego przedmiotu pasynkowanie - usuwanie pędów bocznych (pasynków); stosowane przy uprawie roślin, które z powodu zbyt silnego rozwoju bocznych pędów dają gorszy plon (segregator aktów prawnych).

Pasywacja - proces (chemiczny lub elektrochemiczny) nadający metalowi pasywność pasywator - środek powodujący pasywację; substancja dodawana do roztworu, w którym zanurza się metal w celu jego pasywacji pasywność metalu - stan metalu, w którym następuje praktycznie całkowite zahamowanie reakcji metalu z agresywnym środowiskiem, np. żelaza i niklu ze stężonym kwasem azotowym, aluminium z powietrzem, metali rozpuszczanych anodowo w niektórych kwasach itp. pasza - substancja pochodzenia roślinnego, zwierzęcego lub mineralnego, służąca do żywienia zwięrząt gospodarskich (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

30.04.2024
Porady przed egzaminem ustnym na uprawnienia budowlane

Przygotowanie się do egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane wymaga - poza koniecznością gruntownego przejrzenia wiadomości i ich przyswojenia - nabycia…

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami