Blog

30.05.2018

Pierwsza myjnia taboru kolejowego w województwie Wielkopolskim

W artykule znajdziesz:

Pierwsza myjnia taboru kolejowego w województwie Wielkopolskim


Pierwsza myjnia taboru kolejowego w województwie Wielkopolskim

 

W ostatnich latach budynki kolejowe w województwie Wielkopolskim stały się niezwykle nowoczesne oraz przystosowane do światowych wymogów. Inwestycja w myjnie taboru kolejowego w Lesznie nie była małym wydatkiem, jednak obiekt stał się jedynym z najlepszych w całym kraju. Jest ona ulokowana w Sekcji Utrzymania i Napraw Taboru Przewozów Regionalnych w Lesznie. Innowacyjne technologie sprawiły, że mycie taboru kolejowego jest nie tylko szybkie, ale również skuteczne. Usługi świadczone są na bardzo wysokim poziomie. Dodatkowo obiekt funkcjonuje w zgodzie z środowiskiem naturalnym. Gwarantuje wysoką wydajność, a także oszczędność energetyczną. Podczas jednego etapu może być czyszczona trakcja o długości do 80 m. Urządzenie pozwala na mycie różnego rodzaju taboru kolejowego. Pracuje ono w zamkniętym obiegu wody. Instalacja wyposażona jest w hydrocyklon, a także system oczyszczania ścieków.

 

Myjnia zapewnia również specjalistyczne instalacje, które odpowiadają za zmiękczanie, a także demineralizację wody. Ponadto możliwe jest napowietrzanie wody użytkowej, a także jej odzysk. Po obu stronach hali usytuowane są prowadnice przewodów ciśnieniowych. To właśnie tam znajdują się również m.in. dozowniki preparatów chemicznych, które wykorzystywane są podczas procesów technologicznych.


Myjnia bramowa jest głównym elementem myjącym. Została ona wykonana z najwyższej klasy stali nierdzewnej o właściwościach kwasoodpornych. Jej odpowiednie wyprofilowanie pozwala na mycie pojazdu z różnych stron, czyli z boku, góry, przodu, czy też tyłu. Na uwagę zasługują również szczotki, które pozwalają na oczyszczenie tzw. nosów występujących w wielu współczesnych pojazdach kolejowych.


Prace realizowane są w błyskawicznym tempie. Na umycie jednego składu należy poświęcić nie więcej, niż 30 minut.
Warto wspomnieć, że w obiekcie znajdują się również pomieszczenia socjalne, które przeznaczone są dla pracowników zajmujących się kontrolę realizowanych procesów. W ich skład wchodzą również pomieszczenia higieniczno-sanitarne.

Najnowsze wpisy

29.05.2024
Projektant budowlany

Projektant budowlany to profesjonalista odpowiedzialny za tworzenie planów budowy budynków i obiektów inżynierskich. Jego praca jest istotna w całym procesie…

28.05.2024
Książka obiektu budowlanego

Książka obiektu budowlanego to dokument służący do systematycznego rejestrowania i archiwizowania wszelkich istotnych informacji dotyczących eksploatacji, konserwacji i remontów budynku.…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami