Blog

25.02.2020

Pistolety do uszczelniania uprawnienia budowlane

W artykule znajdziesz:

Pistolety do uszczelniania uprawnienia budowlane

Pistolety do uszczelniania uprawnienia budowlane

Przy stosowaniu pistoletów do uszczelniania korzysta się ze sprężarki lub butli ze sprężonym powietrzem (program uprawnienia budowlane na komputer).

Przy niewielkiej ilości uszczelnianych spoin prace te można wykonywać ręcznie przy użyciu kitu „Polkit”. Po przygotowaniu spoin do uszczelnienia, w przypadku stosowania pistoletu, pracę należy wykonywać zgodnie z instrukcją. Przed napełnieniem pistoletu kitem należy usuwać z niego błonkę.

Po dobraniu wymiennej końcówki pistoletu do szerokości uszczelniającej spoiny pistolet należy przesuwać wzdłuż spoiny z taką prędkością, aby kil wypływający z końcówki wypełniał spoinę szczelnie, a grubość układanej warstwy kitu wynosiła 2,5-3,0 cm.
Po ułożeniu kitu w spoinie należy wygładzić jego powierzchnię, dociskując go jednocześnie do powierzchni bloków (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

W przypadku uszczelniania ręcznie Polkitem należy z kawałka kitu uformować wałek o średnicy odpowiadającej szerokości spoiny. Przy wciskaniu wałka zwrócić uwagę, by nie zabrudzić kitem obrzeży bloków ściennych, następnie powierzchnie kitu wygładzić za pomocą spoinówki lub wąskiej szpachli, dokładnie dociskając kit do boków bloków ściennych. Przy wygładzaniu powierzchni ułożonego w spoinach kitu należy spoinówki i szpachle moczyć w wodzie.

Po 3-4 dniach, kiedy powierzchnia kitu pokryje się błonką, po uprzednim zwilżeniu spoin wodą należy wypełnić je zaprawą cementową marki Ml, W przypadku gdy spełnienie poprzednio wymienionych warunków jest niemożliwe lub inne przyczyny powodują, że uszczelnienie kitem spoin nie zapewni całkowitej ich szczelności, stosuje się inny sposób.
Po dokładnym oczyszczeniu spoin i pasa elewacji szczotkami metalowymi i sprężonym powietrzem spoiny należy zwilżyć wodą i wypełnić zaprawą cementową marki 50. Następnie wzdłuż spoin pionowych umocować pas z siatki podtynkowej Rabitza na podkładce z papieru parafinowanego, papy itp. (szerokości 6-8 cm), zakrywając tą podkładką spoiny w celu uniemożliwienia związania zaprawy z elementami ściennymi przy spoinach (uprawnienia budowlane).

Po zwilżeniu powierzchni bloków wodą na siatce należy wykonać narzut /. zaprawy cementowej marki 50. Również na oczyszczonych elementach nadprożowych należy umocować siatkę Rabitza takiej szerokości, by zachodziła po 5 cm powyżej górnej i dolnej spoiny elementów nadprożowych, i po /.wilżeniu elementów wodą wykonać narzut cementowy grubości 3-4 cm w formie pasa międzypiętrowego.
Nad pasem należy umocować okapnik z blachy ocynkowanej za pomocą wstrzeliwanych bolców stalowych, a styk okapnika z elementami ściennymi osiatkować siatką Rabitza tak, by siatka zachodziła 3-4 cm na okapnik i minimum 5 cm na elementy ścienne. Na siatce wykonuje się narzut z zaprawy cementowej (program egzamin ustny).

Spoiny pionowe

Po związaniu i stwardnieniu zaprawy, zarówno na spoinach pionowych, Jak i poziomych, należy całą elewację otynkować tynkiem barwnym lub na gładko i pomalować farbą emulsyjną lub inną.
Uszczelnienie spoin można wykonać jeszcze inną metodą. W tym celu trzeba usunąć wzdłuż spoin, tak jak poprzednio, warstwę faktury z powierzchni elementów, a ze spoin luźne kawałki zaprawy czy też zeschniętego kitu.

Po oczyszczeniu i odpyleniu powierzchni elementów ściennych oraz spoin należy spoiny zwilżyć wodą i następnie wypełnić zaprawą cementową marki 50 do lica elementów. Po związaniu i częściowym stwardnieniu zaprawy wzdłuż spoin należy przykleić odpowiedniej szerokości pas z Izofolii o jednostronnym lepiszczu, przy czym aluminiową stronę Izofolii maluje się farbą chlorokauczukową. Następnie mocuje się wzdłuż spoin na Izofolii pas z siatki Rabitza lub cięto-ciągnionej za pomocą wstrzeliwanych stalowych gwoździ i wykonuje się narzut z zaprawy cementowej marki 50, a następnie tynk zewnętrzny (opinie o programie).

Można też wzdłuż pasów z Izofolii przykleić siatkę z włókna szklanego lepiszczem z kleju lateksowego ekstra zmieszanego z cementem portlandzkim 350. Na wyrównanym gładkim podkładzie z siatki szklanej wykonuje się następnie powłokę fakturową z plastycznej mieszanki tynkarskiej PMT na spoiwie winylowo-akrylowym lub z Fibrofobu WP-2 itp. (segregator aktów prawnych).

W budynkach z cegły żerańskiej, przy poprzecznym układzie ścian nośnych, ściany podłużne są na ogół wykonywane z bloczków z betonu komórkowego, a tylko ściany nośne, przeważnie szczytowe z bloków kanałowych. W nich właśnie występują przecieki przez spoiny. Uszczelnianie spoin wykonuje się jednym ze sposobów podanych wyżej (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami