Blog

Organizacja spółdzielni produkcyjnych zdjęcie nr 2
24.03.2022

Podłoże gleby

W artykule znajdziesz:

Organizacja spółdzielni produkcyjnych zdjęcie nr 3
Podłoże gleby

Podłoże gleby - skała macierzysta lub skała, na którą gleba została naniesiona podłoże gruntowe - bud. warstwa gruntu znajdującego się pod fundamentem budowli, na którą działają obciążenia pochodzące od budowli, przy czym przyjmuje się, że kończy się ona na głębokości, gdzie naprężenia wywołane przez budowlę nie przekraczają 20% naprężeń pierwotnych podłoże podłogowe - bud. warstwa nośna pod podłogą, która przejmowane od niej obciążenia przekazuje na grunt poprzez inne elementy budynku lub bezpośrednio; konstrukcja jej zmienia się w zależności od usytuowania podłogi oraz od warunków użytkowania (wilgotnościowych, akustycznych, dynamicznych itp.)  (program uprawnienia budowlane na komputer).

Podłoże układu scalonego - podstawowa część układu scalonego, wiążąca część elementów tego układu w swoim wnętrzu lub na powierzchni; rozróżniasię p.u.s. bierne, czyli izolatorowe, stanowiące osnowę konstrukcyjną i p. n . s. czynne, czyli półprzewodnikowe, które praktycznie pełni też funkcję podłoża biernego podłoże warstwy światłoczułej - materiał pokrywany emulsją fotograficzną; p.w.ś. mogą być przezroczyste (szkło, celuloid) lub nieprzezroczyste (papier) (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Podłużniczka - element usztywniający pracujące pokrycie skrzydła lub kadłuba statku powietrznego, wykonane przeważnie ze stopów lekkich w postaci kształtowników o różnorodnych przekrojach poprzecznych podmodulator (impulsatora lampowego) - część impulsatora lampowego służąca do sterowania elementem przełączającym, którym jest lampa próżniowa podmuch - fala powietrzna powstała wskutek wybuchu pod much: - doprowadzanie powietrza do komory paleniskowej kotła za pomocą wentylatora podmurówka - płytki fundament z kamienia, cegły lub betonu pod drewnianymi ścianami budynku podnapięciowy - el. (przyrząd) działający samoczynnie z chwilą, gdy napięcie doprowadzone do niego zmniejszy się poniżej określonej uprzednio wartości (uprawnienia budowlane).

Podniebienie biegu schodowego

Podniebienie biegu schodowego - dolna powierzchnia biegu schodowego podniebienie sklepienia (łupiny) - dolna powierzchnia sklepienia (lub łupiny) podniesienie stopnia - wysokość użytkowa stopnia (schodów) podnormalna - mat. rzut odcinka normalnej krzywej płaskiej w punkcie, zawartego między tym punktem a punktem przecięcia się normalnej z osią Ox, na oś Oy podnoszenie do kwadratu - podnoszenie do drugiej potęgi (program egzamin ustny).

Podnoszenie do potęgi - potęgowanie podnoszenie do sześcianu - podnoszenie do trzeciej potęgi podnośna chrominancji - TV przebieg nośny o częstotliwości zawartej w paśmie sygnału wizyjnego, przeznaczony do przekazywania informacji o chrominancji podnośnia - nośnia podnośnika podnośnia statkowa - urządzenia do podnoszenia niewielkich statków, umożliwiające pokonywanie przez nie znacznych różnic poziomów na śródlądowych drogach wodnych podnośnik - wyciąg, w którym nośnia jest prowadzona wzdłuż prowadnic obciążonych nie tylko siłami pionowymi ale i momentem sił od ciężaru nośni i nosiwa (opinie o programie).

Podnośnik automatyczny pługa - automatyczne u- rządzenie do zmiany położenia roboczego pługa na transportowe i przeciwnie podnośnik czerpakowy - czerpadło pojemnikowe podnośnik klinów - urządzenie dźwigniowe do równoczesnego podnoszenia wszystkich klinów płyty z klinami do rur podnośnik narzędzi - urządzenie mechaniczne, pneumatyczne lub hydrauliczne w ciągniku rolniczym służące do podnoszenia narzędzi podwieszonych (pługa, kultywatora i in.) w czasie przejazdu ciągnika lub przy nawrotach podczas pracy (segregator aktów prawnych).

Podnośnik pionowy (kadłubów statków), zapadnia - urządzenie stoczniowe do wodowania i podnoszenia nad powierzchnią wody kadłubów statków w linii pionowej podnośnik pneumatyczny cieczy, pompa pneumatyczna - przenośnik cieczy, którego działanie polega na bezpośrednim oddziaływaniu gazu na ciecz i wyrzucaniu jej z komory roboczej do obszaru tłocznego; w zależności od rodzaju gazu p.p.c. dzieli się na powietrzne, parowe (zwane tętnikami Halla lub pulsatorami), spalinowe (obecnie nie stosowane) (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Organizacja spółdzielni produkcyjnych zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Organizacja spółdzielni produkcyjnych zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Organizacja spółdzielni produkcyjnych zdjęcie nr 8 Organizacja spółdzielni produkcyjnych zdjęcie nr 9 Organizacja spółdzielni produkcyjnych zdjęcie nr 10
Organizacja spółdzielni produkcyjnych zdjęcie nr 11
Organizacja spółdzielni produkcyjnych zdjęcie nr 12 Organizacja spółdzielni produkcyjnych zdjęcie nr 13 Organizacja spółdzielni produkcyjnych zdjęcie nr 14
Organizacja spółdzielni produkcyjnych zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Organizacja spółdzielni produkcyjnych zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Organizacja spółdzielni produkcyjnych zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami