Blog

Przerób surowej smoły koksowniczej zdjęcie nr 2
30.05.2018

Podstawowe zagadnienia z zakresu BHP

W artykule znajdziesz:

Podstawowe zagadnienia z zakresu BHP

Podstawowe zagadnienia z zakresu BHP
Podstawowe zagadnienia z zakresu BHP

Podstawowe zagadnienia z zakresu BHP w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej

Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26.09.1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy definiuje ogólne zasady, w myśl których ma funkcjonować każde stanowisko pracy. Poniżej, krótka i ogólna analiza tekstu tego rozporządzenia (program egzamin ustny) Czym jest stanowisko pracy w myśl przepisów BHP? Stanowisko pracy - zgodnie z założeniami BHP - to miejsce wykonywania danej pracy, wraz z podlegającymi urządzeniami. Każde stanowisko musi funkcjonować w oparciu o określone zasady, które - przestrzegane - powinny zapewnić maksimum bezpieczeństwa pracownikowi. Wszystkie te przepisy, są dokładnie zdefiniowane w powyższym rozporządzeniu i dotyczą przede wszystkim: 1. Terenu zakładu pracy i budynków znajdujących się w jego obrębie. Ustawa definiuje tu zasady, wynikające z użytkowania przestrzeni należącej do przedsiębiorstwa (również w kontekście przestrzeni konkretnych budynków). 2. Pomieszczeń pracy - dotyczy zwłaszcza zasad wynikających z użytkowania, położenia, kubatury (wolnej przestrzeni), maksymalnego obciążenia, ogrzewania i wentylacji itd. każdego z nich. 3. Procesów pracy - dotyczy to przede wszystkim kontroli bezpieczeństwa procesu pracy i przestrzegania obowiązkowych procedur, które winny mieć miejsce na wskutek wykrycia nieprawidłowości, bądź bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia pracowników. Przepisy te uwzględniają także zasady zorganizowania miejsca pracy i wykorzystywanie poszczególnych urządzeń na konkretnych stanowiskach. 4. Pomieszczeń o charakterze sanitarnym a także ich niezbędnego wyposażenia. Zasady te nie dotyczą wyłącznie konkretnych pomieszczeń (z podziałem na konkretne ich rodzaje), ale również wykorzystywanych w przedsiębiorstwie środków ochrony osobistej. Podsumowując, ujęte w powyższym rozporządzeniu przepisy są zdefiniowane w sposób dość ogólny. Precyzują je przepisy lokalne, związane bezpośrednio pracą na danym stanowisku.

Najnowsze wpisy

23.07.2024
Przerób surowej smoły koksowniczej zdjęcie nr 3
Zmiany w projekcie technicznym

Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…

22.07.2024
Przerób surowej smoły koksowniczej zdjęcie nr 4
Historia uprawnień budowlanych w Polsce

Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…

Przerób surowej smoły koksowniczej zdjęcie nr 7 Przerób surowej smoły koksowniczej zdjęcie nr 8 Przerób surowej smoły koksowniczej zdjęcie nr 9
Przerób surowej smoły koksowniczej zdjęcie nr 10
Przerób surowej smoły koksowniczej zdjęcie nr 11 Przerób surowej smoły koksowniczej zdjęcie nr 12 Przerób surowej smoły koksowniczej zdjęcie nr 13
Przerób surowej smoły koksowniczej zdjęcie nr 14

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Przerób surowej smoły koksowniczej zdjęcie nr 15

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Przerób surowej smoły koksowniczej zdjęcie nr 16

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami