Blog

29.03.2022

Poziom sygnału

W artykule znajdziesz:

Poziom sygnału

Poziom sygnału - jeden z podstawowych parametrów charakteryzujących sygnał elektryczny; miara logarytmiczna przewyższenia mocy sygnału nad zakłóceniami panującymi w danej linii przesyłowej poziom transportowy - poziom w kopalni, na który sprowadza się urobek z przodków, transportuje do szybu i załadowuje do wyciągu szybowego oraz każdy poziom, z którego odbywa się jazda ludzi, ciągnienie kamienia, materiałów itp. (program uprawnienia budowlane na komputer).

Poziom uderzeniowy - miara zdolności rozprzestrzeniania się fali dźwiękowej uderzeniowej wyrażona w decybelach; p.u. w pomieszczeniu określa się jako redukowany poziom ciśnienia akustycznego dźwięku wytworzonego przez znormalizowany stukacz wzorcowy poziom ufności - prawdopodobieństwo zdarzenia polegającego na tym, że przedział ufności pokryje nieznaną wartość badanego parametru (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Poziom wodny, horyzont wodny - poziom w pokładzie wodonośnym o ustalonym położeniu poziom wydobywczy - górn. poziom kopalniany, na którym prowadzi się wybieranie poziom wygaszania - TV poziom elektryczny w sygnale wizyjnym odpowiadający szczytom impulsów wygaszania poziom wzbudzony - poziom energetyczny atomu, cząsteczki lub jonu o energii większej niż poziom podstawowy poziom zakłóceń - wartość napięcia, prądu, natężenia pola lub mocy zakłóceń radioelektrycznych w określonych warunkach poziomica - izohipsa (uprawnienia budowlane).

Poziomnica, libella - przyrząd pomiarowy do bezpośrednich pomiarów bardzo małych odchyleń od położenia poziomego; najczęściej stosowane p. składają się z ampułki szklanej - napełnionej alkoholem lub eterem w taki sposób, aby powstał pęcherzyk powietrza (i pary cieczy wypełniającej ampułkę) - oraz obsady wraz z podstawą poziomnica murarska - bud. przyrząd, zwykle w postaci skrzynki drewnianej lub grubej deski zaopatrzonej w dwie poziomnice, umieszczone prostopadle do siebie w zagłębieniach bocznych, służący do wyznaczania lub sprawdzania poziomu i pionu wznoszonego muru (program egzamin ustny).

Poziomnica ramowa

Poziomnica ramowa - poziomnica stosowana w technice warsztatowej, wykonana w postaci czworokątnej ramy metalowej zaopatrzonej w dwie rurki wskaźnikowe, umożliwiająca sprawdzanie pionowości powierzchni poziomnica torowa - chyłomierz poziomnica wężowa - poziomnica składająca się z długiego węża zakończonego rurkami szklanymi, napełniona wodą, służąca do wyznaczania poziomu odległych powierzchni poziomomierz - miernik poziomu cieczy lub ciał sypkich (opinie o programie).

Poziomowskaz - wskaźnik poziomu cieczy poziomy zeemanowskie - podpoziomy, na które w polu magnetycznym rozszczepia się poziom energetyczny atomu, jonu, cząsteczki lub jądra paramagnetycznego pozostałość magnetyczna - indukcja szczątkowa pozostałość podestylacyjna - składniki cieczy surowej, które podczas procesu destylacji okresowej pozostają w kotle po oddzieleniu się składników o niższej temperaturze wrzenia pozycja ewidencyjna - część pliku obejmująca najczęściej jeden zapis

Pozycja kodowa, rząd kodowy - miejsce elementarnego symbolu w kodzie pozycja obróbkowa - określone położenie przedmiotu obrabianego względem zespołów roboczych obrabiarki zespołowej umożliwiające wykonanie zaplanowanego zabiegu pozycja obserwowana - położenie statku określone na podstawie obserwacji wzrokowej, pomiarów astronomicznych lub radionamiarów pozycja spawania - położenie przekroju spoiny w miejscu spawanym, określone kątem obrotu i kątem pochylenia przekroju pozycja zliczona - położenie statku określone na podstawie wykresu na mapie kursu statku i odkładania na nim przebytej drogi pozycja znaku - położenie (numerów) określonego znaku w ciągu znaków (segregator aktów prawnych).

Pozycjoner spawalniczy - narzędzie do ustawiania przedmiotu w pozycji dogodnej do spawania, pozbawione ruchu roboczego pozyskiwanie drewna - użytkowanie lasu, na które składają się prace przygotowawcze, ścinka drzew, manipulacja i wyrób sortymentów, odbiór drewna oraz zrywka i wywóz pozyt, pozytonium - nietrwały układ zbudowany z elektronu i pozytonu, analogiczny do atomu wodoru (proton jest zastąpiony pozytonem); p. powstaje np. podczas spowalniania pozytonów w materii (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

03.05.2024
Kierownik robót budowlanych

Kierownik robót budowlanych to zawód, który często mylony jest z podobnym stanowiskiem, mianowicie z kierownikiem budowy. W związku z tym,…

30.04.2024
Porady przed egzaminem ustnym na uprawnienia budowlane

Przygotowanie się do egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane wymaga - poza koniecznością gruntownego przejrzenia wiadomości i ich przyswojenia - nabycia…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami