Blog

Nazwa iłów chudych zdjęcie nr 2
03.02.2020

Produkcja płyt żebrowych uprawnienia budowlane

W artykule znajdziesz:

Produkcja płyt żebrowych uprawnienia budowlane

Nazwa iłów chudych zdjęcie nr 3
Produkcja płyt żebrowych uprawnienia budowlane

Elementy wykonane w matrycach betonowych mają od strony matrycy tak gładką powierzchnię, że nie wymagają wyprawy ani wykończenia (program uprawnienia budowlane na komputer).

Dojrzewanie płyt na matrycach w wytwórniach przyobiektowych i poligonowych odbywa się w większości przypadków w okresie od maja do września w sposób naturalny. W miesiącach zimowych, jeśli produkcja płyt nie jest wstrzymana, konieczne jest zastosowanie sztucznego dojrzewania betonu.

Często zamiast właściwej obróbki termicznej elementów w parze niskoprężnej od strony górnej prefabrykatów pod przykrywami (np. z płótna żaglowego) przeprowadza się podgrzewanie matryc od strony dolnej (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Wtedy przy temperaturze pary 60 do 70°C matryca nagrzewa się do temperatury 38 do 46°C, zależnie od grubości ścian tej matrycy. Ten sposób podgrzewania przyspiesza twardnienie betonu w takim stopniu, że element może być zdjęty z matrycy po 12, a najpóźniej po 18 godzinach i przeniesiony na plac składowy. Przy tego rodzaju obróbce cieplnej, dla powstrzymania wyparowywania z betonu części wody zarobowej, nanosi się na powierzchnię betonu płyty cienką warstewkę piasku, którą stale utrzymuje się w wilgoci (uprawnienia budowlane). Matryca zmontowana jest na stałe na stanowisku betonowym. Po założeniu ramy zewnętrznej, ułożeniu szkieletu stalowego i zabetonowaniu go lub w czasie betonowania płyty żebrowej  z żeberkami wewnętrznymi, uruchamia się obróbkę termiczną. W kanale instalacyjnym umieszczone są przewody: przewód 6 doprowadzający parę oraz przewód odprowadzający wodę kondensatu. Para dostaje się do przestrzeni zamkniętej matrycą przez perforowane rury poprzeczne  po otwarciu kurków (program egzamin ustny).

W ten sposób podgrzewane elementy zdejmuje się po kilkunastu godzinach. Jeśli elementy wykonywane są w okresie letnim bez zastosowania obróbki termicznej, to przy temperaturach powietrza 20 do 30°C można je zdjąć i przenieść na pląs składowy już po 24 godzinach. W przypadku niższych temperatur elementy rozformowuje się po 2 lub 3 dniach, gdy beton uzyska nie mniej niż 50°/o wytrzymałości 28-dniowej i nie mniej niż 100 kG/cm2. Nie należy przetrzymywać elementów w matrycach przez dłuższy okres niż niezbędnie konieczny, gdyż skurcz betonu powoduje pewne sprężenie matrycy, co poważnie utrudnia przebieg procesu rozformowywania.

Zdejmowanie elementu z matrycy

Zdejmowanie elementu z matrycy przeprowadza się za pomocą małych dźwigników śrubowych lub hydraulicznych. Przenoszenie płyty podniesionej z matrycy za pomocą dźwigu lub suwnicy wymaga założenia specjalnych urządzeń uchwytowych.W nowoczesnej produkcji taśmowej lub agregatowej płyt żebrowych stosowane są do formowania matryce metalowe wykonywane najczęściej z tłoczonych blach stalowych (opinie o programie). Przykładem produkcji agregatowej w matrycach stalowych jest produkcja płyt żebrowych strunobetonowych metodą walcowania na nieruchomych stanowiskach, a przykładem produkcji taśmowej - produkcja płyt żelbetowych metodą walcowania ciągłego (system Kozłowa) w taśmowych, ruchomych matrycach stalowych oraz produkcja płyt strunobetonowych metodą klinową.

Produkcja agregatowa płyt strunobetonowych metodą walcowania. W produkcji agregatowej wszystkie operacje technologiczne przeprowadzane są na nieruchomych stanowiskach rozmieszczonych na dwóch liniach produkcyjnych tworzących zamknięty pierścień, ponad którymi przesuwają się po szynach agregaty samojezdne agregat nawijający i sprężający struny N i agregat betonujący B (segregator aktów prawnych).

Agregaty te po zakończeniu pracy na jednej linii produkcyjnej przechodzą kolejno na drugą linię stanowisk roboczych, po czym wracają na pierwszą linię stanowisk. Dla umożliwienia przejścia z jednej na drugą linię umieszczone są  obydwu czołach linii rozjazdy z obrotnicami, na których następuje przejść agregatów z jednej linii na drugą przy równoczesnym obrocie o 180°.
Każde stanowisko produkcyjne składa się z masywnej ramy z przymocowanymi do niej sworzniami stalowymi oraz ze spawanej stalowej matrycy opierającej się na odpowiedniej konstrukcji stalowej z mechanizmem do podnoszenia matrycy.

Na sworznie stalowe agregat N nawija struny. Matryce mają zamknięte przestrzenie (forma koszulkowa) z osłonami dla doprowadzenia pary do obróbki cieplnej (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Nazwa iłów chudych zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Nazwa iłów chudych zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Nazwa iłów chudych zdjęcie nr 8 Nazwa iłów chudych zdjęcie nr 9 Nazwa iłów chudych zdjęcie nr 10
Nazwa iłów chudych zdjęcie nr 11
Nazwa iłów chudych zdjęcie nr 12 Nazwa iłów chudych zdjęcie nr 13 Nazwa iłów chudych zdjęcie nr 14
Nazwa iłów chudych zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Nazwa iłów chudych zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Nazwa iłów chudych zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami