Blog
Przekrycie
W artykule znajdziesz:
Przekrycie - przegroda budowlana pozioma lub pochyła przykrywająca pomieszczenie lub przestrzeń otwartą; w zależności od przeznaczenia rozróżnia się p.: stropowe, dachowe i stropodachowe, a w zależności od kształtu - płaskie i krzywiznowe przekrycie krzywiznowe - przekrycie o kształcie powierzchni krzywej pracującej głównie na ściskanie lub rozciąganie; w zależności od rodzaju konstrukcji i jej pracy statycznej p. k. dzieli się na: sklepienia, łupiny, dachy wiszące i przekrycia pneumatyczne (program uprawnienia budowlane na komputer).
Przekrycie materacowe - przekrycie pneumatyczne oparte na podporach sztywnych, wykonane z podwójnej powłoki wypełnionej sprężonym powietrzem przekrycie płaskie - przekrycie, najczęściej poziome, w postaci płyty konstrukcyjnej płaskiej (gładkiej lub żebrowej) przenoszące obciążenia zginające przekrycie pneumatyczne - przekrycie o pojedynczej lub podwójnej krzywiźnie, o konstrukcji wykonanej z elastycznej powłoki, utrzymujące swój kształt i przenoszące obciążenia zewnętrzne dzięki zwiększonemu ciśnieniu powietrza wewnątrz konstrukcji (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Przekrycie powłokowe - przekrycie pneumatyczne oparte bezpośrednio na gruncie, w postaci elastycznej powłoki, której kształt jest utrzymany dzięki zwiększonemu ciśnieniu powietrza w przekrywanym pomieszczeniu przekrycie powłokowo-dętkowe - przekrycie pneumatyczne oparte bezpośrednio na gruncie, wykonane z dętek wypełnionych sprężonym powietrzem, połączonych ze sobą pojedynczą powłoką (uprawnienia budowlane).
Przekrycie zaworów, współotwarcie zaworów - sytuacja, w której dzięki jednoczesnemu otwarciu wszystkich zaworów wnętrze cylindra silnika czterosuwowego jest połączone zarówno z układem dolotowym, jak i z układem wylotowym; wskaźnikiem p. z. jest tzw. kąt przekrycia zaworów przekształcenie ciągłe przestrzeni topologicznych - takie przekształcenie przestrzeni topologicznych, że przeciwobraz zbioru otwartego jest zbiorem otwartym (program egzamin ustny).
Przekształcenie Lorentza
Przekształcenie Lorentza, transformacja Lorentza - związek między współrzędnymi przestrzenno-czasowymi dowolnego zjawiska fizycznego, zachodzący przy przejściu od inercjalnego układu odniesienia K(x, y, z, t) do poruszającego się względem niego wzdłuż osi x z prędkością v ruchem jednostajnym układu odniesienia (opinie o programie).
Przekształcenie rzutowe - mat. przekształcenie płaszczyzny lub przestrzeni na siebie zachowujące współliniowość punktów oraz wartości dwu- stosunku czwórek współliniowych punktów przekształcenie sygnału - tel. zmiana kształtu sygnału w taki sposób, aby istniała możność odtworzenia jego kształtu pierwotnego; każdemu p. s. towarzyszy przemiana jego widma i odwrotnie.
Przekształtnik - urządzenie wykorzystujące właściwości przewodnictwa jednokierunkowego do przekształcenia prądu elektrycznego jednego rodzaju w prąd elektryczny innego rodzaju i zawierające jeden lub kilka zaworów elektrycznych oraz ich transformatory i urządzenia pomocnicze przekształtnik prądu stałego - przekształtnik służący do przekształcenia prądu stałego w prąd stały o innym napięciu (segregator aktów prawnych).
Przekuwanie toru - regulowanie szerokości toru za pomocą młotów torowych przekuwanie zgrzeiny - zwiększanie docisku w końcowej fazie zgrzewania oporowego, po wyłączeniu prądu, w celu zagęszczenia zgrzeiny przelew - urządzenie upustowe, np. w budowli wodnej piętrzącej, służące do regulacji przepływu wody.
Przelew - urządzenie do usuwania nadmiaru wody z wanny, umywalki, lub innego urządzenia sanitarnego do sieci kanalizacyjnej przelew, nadlew sygnalizujący - część układu wlewowego łącząca wnękę formy z atmosferą, wypełniająca się metalem podczas zalewania formy; zadaniem p. jest ułatwienie ujścia gazów, wypłynięcia żużla i sygnalizowanie stopnia wypełnienia formy.
Przelew burzowy - podziemna komora wbudowana w kanał ściekowy ogólnospławny, mająca na wysokości normalnego poziomu przepływających ścieków bytowo-gospodarczych i przemysłowych tz^. próg, przez który podczas ulewnego deszczu (przy odpowiednim rozcieńczeniu) nadmiar ścieków przelewa się i odpływa kanałem burzowym bezpośrednio do odbiornika ścieków (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32