Blog
Przenośny koziołek
W artykule znajdziesz:
Przenośny koziołek
Przenośny koziołek z łat do przenoszenia i przewożenia świeżo wykonanych dachówek. Koziołek wykonany jest z łat 4×6 cm i składa się z podstawy oraz dziewiętnastu ruchomych ramek. Na każdej ramce układa się 4 dachówki na podkładkach i przykrywa się następną ramką (program uprawnienia budowlane na komputer).
Po wypełnieniu całego koziołka 80 dachówkami odwozi się go do dojrzewalni specjalnym wózkiem. Wózek z podnoszoną i opuszczaną platformą podstawia się pod koziołek z kompletem ramek, podnosi się do góry platformę i odwozi się do suszarni.
Sitko do posypywania górnej powierzchni dachówki .
Dachówczarki do wyrobu dachów-ki karpiówki mają przy tylnym obrzeżu skrzynki formierczej klapkę ruchomą, która służy do odrobienia noska dachówki.
Niektóre typy dachówczarek zaopatrzone są w bliźniacze skrzynki formiercze pozwalające na produkcję 2 dachówek jednocześnie, dzięki czemu wydajność produkcji z jednej dachówczarki podnosi się o 30 do 50% (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Przed rozpoczęciem formowania wszystkie części dachówczarki stykające się z masą cementowo-glinianą należy lekko posmarować ropą naftową za pomocą pędzla lub szmaty. Następnie wkłada się do skrzynki formierczej podkładkę stalową również posmarowaną ropą i wrzuca się na nią za pomocą kielni masę z nadmiarem, ubijając ją dobrze zgarniakiem. Prawidłowe uchwycenie zgarniaka. Należy przy tym uważać, aby wszystkie zagięcia i naroża zostały dokładnie wypełnione masą. Zgarniak po uchwyceniu obu rękami zakładamy kątownikami na szyny dachówczarki i ubijanie masy zaczynamy od przodu, odsuwając stopniowo strychulec za każdym uderzeniem od siebie na 3/4 jego szerokości (uprawnienia budowlane).
Po ubiciu zgarnia się strychulcem nadmiar masy i wygładza starannie powierzchnię, przeciągając strychulec po górnej płaszczyźnie dachówki tak, aby otrzymać gładką i lśniącą od wilgoci powierzchnię (program egzamin ustny).
Okres dojrzewania dachówek
W początkowej fazie ubijania i przy ściąganiu oraz wygładzaniu strychulcem zbywającej masy naciskająca strona zgarniaka powinna być lekko wzniesiona do góry w tym celu, aby jego krawędź nie zrywała powierzchni dachówki.
Na samym początku zaraz po nałożeniu masy formujemy nosek w dachówce-karpiówce za pomocą ruchomej klapki.
Jeżeli produkujemy dachówkę żłobkowaną, wówczas w celu otrzymania od strony wierzchniej poprzecznych występów nakłada się na formę specjalną ramkę i upychając masę w gniazdko ramki wytwarza się ten występ. Nadmiar masy zgarnia się strychulcem (opinie o programie).
Po wygładzeniu powierzchni dachówki posypujemy ją przez sitko cienką warstwą cementu i starannie wygładzamy zgarniakiem w celu otrzymania wierzchniej „polewy" o szklistym połysku i szarym kolorze. Polewa może być również barwiona tlenkami żelaza w ilości 5 do 10% w stosunku do ciężaru cementu. Barwnik miesza się wówczas z cementem przed posypaniem.
Po dokładnym wygładzeniu górnej warstwy ,.polewy" opuszcza się ramkę urządzenia ucinającego a następnie przez naciśnięcie pedału podnosi się podkładkę z dachówką do góry po czym zdejmuje się ją z dachówczarki i kładzie na półkę wózka, który odwozi się po wypełnieniu na miejsce wiązania (segregator aktów prawnych).
Wydajność dachówczarki wynosi ok. 220 do 300 szt. dachówek w’ ciągu 8 godzin.
Do przechowywania dachówek w okresie wiązania najlepiej jest używać półek stałych w rodzaju. Jeżeli nie przewiduje się specjalnego pomieszczenia dla dojrzewania dachówek, to półki ustawia się w tym pomieszczeniu, gdzie odbywa się produkcja.
Okres dojrzewania dachówek z tworzywa cementowo-glinianego trwa od 20 do 24 godzin. Po tym okresie przystępuje się do zdejmowania dachówek z podkładek. Zdejmowanie odbywa się w ten sposób, że ujmuje się dachówkę z podkładką obydwoma rękami i pochyliwszy skośnie do podłogi uderza się lekko krawędzią podkładki o podłogę (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32