Blog
Przyczyny wychylenia ściany uprawnienia budowlane
W artykule znajdziesz:
Przyczyny wychylenia ściany uprawnienia budowlane
Po usunięciu przyczyn wychylenia ściany i wykonaniu iniekcji rys i spękań wg wskazówek należy z powierzchni narożnika usunąć tynk w obszarze co najmniej o 3-5 warstw cegieł powyżej i poniżej końca najdłuższej rysy, a ze spoin poziomych, w których będą umieszczone pręty stalowe, zaprawę na głębokość minimum 3 cm (program uprawnienia budowlane na komputer). Pręty w zależności od wielkości obciążenia ściany umieszcza się możliwie w każdej, a co najmniej w co trzeciej spoinie.
Po dokładnym oczyszczeniu spoin i zmoczeniu ich wodą wypełnia się je gęstą zaprawą cementową marki 80 i wciska w zaprawę wygięte pod kątem prostym pręty zbrojenia. W przypadku wystąpienia większych uszkodzeń ściany w strefie przypodporowej należy ją wzmocnić prętami stalowymi umieszczonymi w spoinach poziomych ściany.
Tak jak poprzednio, po wykonaniu iniekcji rys i spękań, usunięciu ze spoin zaprawy, oczyszczeniu ich i zmyciu wodą, wypełnia się je zaprawą cementową minimum marki 80 i wciska się w nie pręty stalowe o średnicy 6-10 mm i o takiej długości, by sięgały one po 50-60 cm poza ostatnią rysę z obu stron belki (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Po uzupełnieniu zaprawy w spoinach i jej związaniu ścianę się tynkuje. W przypadku uszkodzenia części przypodporowej ściany, wymagającej rozłożenia obciążenia od belki na większą powierzchnię ściany, stosuje się podkładki z belek stalowych, prefabrykowanych żelbetowych lub żelbetowych, wykonanych w sposób monolityczny (uprawnienia budowlane).
Przed przystąpieniem do właściwych robót należy dokładnie podstemplować wszystkie belki stropowe, pod którymi będzie wykonywane wzmacnianie ścian. Z belek stalowych przeważnie stosuje się profile celowe, rzadziej dwuteowe, natomiast z prefabrykowanych belek żelbetowych - belki nadprożowe typu L lub inne. Po podstemplowaniu belek stropowych i zainiektowaniu wszystkich rys i spękań w ścianie oraz stwardnieniu masy iniekcyjnej należy w ścianie wykuć bruzdę na założenie gotowej belki lub wykonanie żelbetowej belki monolitycznej (program egzamin ustny).
Długość bruzdy
Przy stosowaniu belek gotowych, stalowych lub żelbetowych, wysokość bruzdy nie powinna przekraczać wysokości belki więcej niż o 20 mm, głębokość jej zaś powinna być taka, by po włożeniu belki można ją było osiatkować i otynkować na narzucie z zaprawy cementowej. Długość bruzdy powinna odpowiadać długości belki podanej w dokumentacji projektowej.
Po wykuciu bruzdy, oczyszczeniu jej z gruzu i pyłu oraz zwilżeniu wodą należy jej spód wyrównać cienką warstwą zaprawy cementowej marki 80. Gdy zaprawa stwardnieje, ustawia się na warstwie zaprawy cementowej (marki jak wyżej) gotowe belki, przy czym - jeśli grubość warstwy tej zaprawy łącznie z warstwą wyrównawczą przekracza 20 mm - zbroi się ją paskiem siatki cięto-ciągnionej, drabinką zgrzewaną z prętów o średnicy 3 mm lub prętem o średnicy 4,5 mm wygiętym w formie wężyka. Po ułożeniu belek na zaprawie należy puste przestrzenie między belką powierzchnią bruzdy dokładnie wypełnić gęstą zaprawą cementową marki 80 (opinie o programie).
Pustą przestrzeń między belką stropową a ułożoną belką w bruździe należy bardzo dokładnie wypełnić gęstą zaprawą cementową marki 80 bądź, co jest lepszym rozwiązaniem, ułożyć odpowiedniej grubości blaszki kalibrowane lub kliny stalowe. Następnie należy na zaprawie cementowej marki 80 wypełnić cegłą, betonem komórkowym lub innym odpowiednim materiałem wolną przestrzeń między założoną belką i licem ściany, a po związaniu zaprawy otynkować powierzchnię ściany. W przypadku wykonywania belki żelbetowej umieszcza się, po wykonaniu bruzdy i jej oczyszczeniu, przygotowane w niej uprzednio zbrojenie, zwilża bruzdę wodą, zadeskowuje i wypełnia betonem klasy B 20. Po związaniu betonu belkę się rozdeskowuje, wypełnia ewentualne puste przestrzenie zaprawą cementową marki 80 i po jej związaniu ścianę otynkowuje Wzmacnianie słupów żelbetowych (segregator aktów prawnych).
Słupy żelbetowe wzmacnia się za pomocą kątowników stalowych lub przez obetonowanie koszulką żelbetową. Sposobem pierwszym można wzmacniać slupy o przekroju kwadratowym lub prostokątnym, przy czym kątowniki i mogą być równoramienne lub nierównoramienne. W zależności od charakteru słupa stalową konstrukcję wzmacniającą umieszcza się na powierzchni słupa, co powoduje stosunkowo znaczne zwiększenie jego wymiarów zewnętrznych, lub też w wykutych w nim bruzdach, dzięki czemu konstrukcja stalowa tylko częściowo wystaje poza pierwotny obrys słupa (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32