Data publikacji: 30.05.2018
Przygotowania do egzaminu ustnego 2010
Użytkownik: Rulek
Specjalność: Instalacje - sanitarne - projektowe i wykonawcze bez ograniczeń
Izba: Pomorska Egzamin: jesień 2010
Dzień dobry, mam na imię Marcin. Egzamin na uprawnienia budowlane zdawałem w izbie pomorskiej w sesji jesiennej w 2010 roku. Do egzaminu uczyłem się przy pomocy programu do nauki na uprawnienia budowlane dostępnego na stronie www.uprawnienia-budowlane.pl. Zakupiłem licencję do programu z testami na egzamin pisemny TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2017 w wersji stacjonarnej, z której mogłem uczyć na komputerze oraz w wersji mobilnej, którą używałem na swoim tablecie. Program okazał się genialną opcją, ponieważ jego interfejs jest bardzo przejrzysty dla użytkownika - co dla mnie jest bardzo ważne. Już po pierwszym spojrzeniu na program wiedziałem wszystko, gdzie muszę kliknąć i jakie opcję są w programie dostępne. Również super sprawą jest to, ze program na telefon jest identyczny jak program na komputer, co powinno wydawać się logicznie, ale przeszukując rynek u konkurencji była inaczej. W programie bardzo dobrą opcją jest tryb Egzaminu pisemnego, czyli mogłem wczuć się w prawdziwy egzamin, ponieważ ilość pyta i czas dostosowany jest do prawdziwego egzaminu, który odbywa się w odpowiednich izbach inżynierów budownictwa. Też zauważyłem, że program zawiera bazę pytań z największą ilością dostępną na rynku. Nauka wszystkich pytań zajęła mi około 3,5 miesiąca. Na koniec nauki tuż przed egzaminem potrafiłem już odpowiedzieć na wszystkie pytania i z każdego zestawu pytań oraz egzaminu miałem po 100% poprawnych odpowiedzi. Dlatego na egzamin szedłem z bardzo pozytywnym nastawieniem i bardzo dużą pewnością siebie. Egzamin pisemny zdałem z wynikiem 95%. Tylko w jednym pytaniu się pospieszyłem i zaznaczyłem złą odpowiedź, która wydawała się logiczna. Ale tak, czy siak, był to największy wynik w całej izbie.
Do egzaminu ustnego przygotowywałem się przy użyciu trybu Egzamin Ustny, który dostępny jest w programie do nauki. Dla mojej specjalności było około 1500 pytań z opracowanymi odpowiedziami. Pytań i odpowiedzi nauczyłem również na pamięć i się udało. Dodatkowo zakupiłem program JEDNOLITE AKTY PRAWNE UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2017 specjalnie na egzamin ustny, ponieważ mogłem po aktywacji wydrukować wszystkie potrzebne akty prawne i rozporządzenia i zabrać ze sobą na egzamin ustny. Przed egzaminem ustnym przeczytałem wszystkie przepisy budowlane 3 razy i dodatkowo zaznaczyłem sobie w segregatorze wszystkie najważniejsze rozdziały i na docelowym egzaminie nie miałem żadnego problemu ze znalezieniem odpowiedzi, które wylosowałem z przepisów prawnych. Pytania jakie zapamiętałem z egzaminu ustnego: kiedy należy sporządzić plan BIOZ (Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia) - kto sporządza i czy na każdej budowie taki plan musi być? jakie warunki pracy powinny być zapewnione przy wykonywaniu robót w kanałach ściekowych? opisać co to jest kotłownia lokalna - kiedy się ją buduje, podstawowe parametry obiektu budowlanego, opisać etapy wykonawstwa wodociągu PE, opisać projektowanie oraz wykonawstwo wentylacji w pomieszczeniach zagrożonych wybuchem - opisać parametry wentylacji, opisać sposoby i warunki remontu studni, co to jest ochrona środowiska - kto opiniuje program ochrony środowiska i kiedy? omówić kto określa klasy lokalizacji gazociągu i na jakiej podstawie. Egzamin ustny zdałem z wynikiem 100%. Teraz czekam tylko na uroczyste wręczenie decyzji o nadaniu uprawnień budowlanych, które odbędzie się w siedzibie okręgowej izbie inżynierów budownictwa.







53 465

98%

32
Powiązane artykuły

Sieć ciepłownicza to system dystrybucji ciepła, który dostarcza ciepło do budynków, instytucji lub innych odbiorców na obszarze danego miasta, osiedla…

Odbiorcą gazu jest osoba, firma, instytucja lub organizacja, która korzysta z gazu jako źródła energii lub surowca do celów przemysłowych,…

Specyfikacje techniczne, często nazywane po prostu “specyfikacjami", są dokumentami zawierającymi szczegółowe informacje i opisy dotyczące materiałów, produktów, systemów lub usług,…

Plany konstrukcji, zwane również projektami budowlanymi lub dokumentacją techniczną, są kompleksowymi dokumentami zawierającymi szczegółowe informacje i instrukcje dotyczące budowy, remontu…