Blog

27.03.2020

Przygotowanie budowy

W artykule znajdziesz:

Przygotowanie budowy

Przygotowanie budowy

Przygotowanie budowy i prowadzenie montażu w obniżonych temperaturach (program uprawnienia budowlane na komputer).
Place składowania prefabrykatów muszą być przed 15 listopada doprowadzone do szczególnego porządku, zwłaszcza w zakresie odwodnienia terenu. Nie można dopuścić. ażeby prefabrykaty znajdowały się swymi dolnymi częściami w wodzie i były narażone na przymarznięcie do terenu.

Wszystkie prefabrykaty muszą być ułożone na odpowiednich podkładach.
Prefabrykaty układane w stosach wymagają ochrony przed zaśnieżeniem i moknięciem a w konsekwencji oblodzeniem. Należy więc zasłaniać je przestawnymi daszkami lub okrywać płachtami brezentowymi bądź folią (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
W przypadkach przymarznięcia prefabrykatów do terenu, podkładów lub pomiędzy sobą (w przypadkach złych zabezpieczeń) nie wolno odrywać ich żurawiem.

Należy je odmrozić za pomocą gorącej pary, gorącego powietrza, żarzącymi się koksownikami itp.
Niedozwolony jest montaż prefabrykatów o oblodzonych powierzchniach przyspoinowych i przyzłączowych. Przed podaniem do wbudowania każdy prefabrykat musi być dokładnie obejrzany, a ewentualny śnieg i lód z nich usunięty. Oczyszczone ze śniegu i lodu muszą być powierzchnie ustawienia lub ułożenia prefabrykatów oraz powierzchnie przyspoinowe i przyzłączowe wcześniej wbudowanych elementów (uprawnienia budowlane).

Oczyszczać oblodzenia należy ciepłym powietrzem z nagrzewnic, za pomocą lamp lutowniczych bądź sprężarek, w których powietrze nagrzewa się na skutek jego sprężania. W przypadkach stosowania lamp lutowniczych należy zwracać uwagę na odpowiednie wyregulowanie płomienia lampy, ażeby nie powodował on osadu, który uniemożliwia dobre połączenie betonu łub zaprawy w złączach i spoinach. Przy stosowaniu do wskazanych celów pary należy natychmiast po oczyszczeniu miejsca połączenia betonować złącza i wypełniać spoiny zaprawą, nie dopuszczając do ponownego ich oblodzenia. Oczyszczanie prefabrykatów podanymi sposobami podnosi też temperaturę ich powierzchni w miejscach działania na nie ciepłem o kilkanaście stopni, co dodatkowo wpływa na beton i zaprawę złączy oraz spoin (program egzamin ustny).

Masy betonowe i zaprawy

Masy betonowe i zaprawy do wypełniania złączy spoin i wieńców należy dostarczać do miejsc ich użycia w pojemnikach zabezpieczających mieszankę przed utratą ciepła. Złącza i spoiny, w którayh beton lub zaprawa nie odgrywają roli konstrukcyjnej, a stanowią jedynie wypełnienie przestrzeni między prefabrykatami, mężna wykonywać przy temperaturach do - 10 C. Obowiązuje przy tym stosowanie dodatków chemicznych przyspieszających wiązanie cementu i twardnienie betonu.
Przy stosowaniu w tych celach chlorku wapniowego należy podgrzewać składniki zapraw i betonów, a po ułożeniu zaprawy czy betonu osłaniać je przed zbyt szybką utratą ciepła. Temperatura zapraw i betonów tuż. po ich ułożeniu w konstrukcjach złączy, wieńców, spoin nic powinna być niższa od + 10 C (opinie o programie).
Złącza i spoiny o charakterze konstrukcyjnym można wykonywać przy temperaturach nie niższych od -5 C przy czym prefabrykaty nie mogą być zbytnio ochłodzone Przez dwie doby poprzedzające wykonanie połączeń średnia dobowa temperatura powietrza otaczającego prefabrykaty nie powinna być niższa od - 5 C przy czym w ostatniej dobie nie niższa od - 10 C. Oczywiście należy stosować dodatki chemiczne oraz nagrzew (segregator aktów prawnych).
Przy wypełnianiu złączy i spoin konstrukcyjnych należy nagrzać obrzeżaf prefabrykatów. a następnie zapewnić połączeniu odpowiednią pielęgnację do czasu uzyskania przez beton i zaprawę niezbędnej wytrzymałości. Warunek ten można spełnić przez otulenie wykonanych połączeń i nagrzewanie ich omówionymi wyżej sposobami.

Brygady montażowe powinny być na okres zimowy zaopatrzone w lekką, ciepłą, nieprzemakalną i nie krępującą ruchów odzież roboczą. W’ pobliżu miejsc montażu należy umieszczać grzejniki dla montażystów. Szczególnie wskazane jest zainstalowanie na montowanej konstrukcji lekkich, przenośnych, ogrzewanych schronów (popularnie zwanych pakamerami) (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami