Rodzaje specjalności na uprawnienia budowlane


Zdobycie uprawnień budowlanych nie należy wcale do takiej prostej kwestii. Wcześniej należy bowiem przystąpić do trudnego egzaminu, który wymaga długich i pieczołowitych przygotowań, a także spełnienia wielu wymogów formalnych. Należą do nich odpowiednie wykształcenie, złożenie określonych dokumentów oraz odpowiednia długość odbytej na budowie praktyki zawodowej.

Oferta: Jeżeli chcesz odpowiednio przygotować się do egzaminu na uprawnienia budowlane możesz zrobić to wykorzystując do nauki program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018. Program dostępny jest na naszej stronie w zakładce PROGRAM DO NAUKI - NA KOMPUTER 2018 oraz w zakładce PROGRAM DO NAUKI 2018 - NA TELEFON - TABLET. Z naszym oprogramowaniem możesz uczyć się praktycznie wszędzie i na każdym urzadzeniu. Ponadto w naszych programach dostępny jest tryb Egzaminu Ustnego, w którym znajdziesz pytania i odpowiedzi dla każdej specjalności dotyczęce części ustnej egzaminu. Zaufało nam oraz uczyło się razem z nami tysiące użytkowników. Ich opinie możesz również znaleźć na naszej stronie w zakładce Opinie. Posiadamy również szereg promocji za zakup kluczy licenyjnych w bardzo atrakcyjnych cenach.

Dodatkowo uprawnienia budowlane dzielą się na wiele specjalności.
Wśród nich wyróżnia się:
• specjalność architektoniczną
• specjalność konstrukcyjną budowlaną
• specjalność inżynieryjną mostową
• specjalność inżynieryjną drogową
• specjalność inżynieryjną kolejową w zakresie kolejowych obiektów budowlanych
• specjalność inżynieryjną kolejową w zakresie sterowania ruchem kolejowym
• specjalność inżynieryjną hydrotechniczną
• specjalność inżynieryjną wyburzeniową
• specjalność instalacyjną w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych
• specjalność instalacyjną w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych
• specjalność instalacyjną w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych
Jeśli chodzi o specjalność architektoniczną, to dotyczy ona w dużej mierze całej urbanistyki określonego regionu, w którym planowane są prace budowlane, a także pozwala na projektowanie dużo większych obiektów na przykład przemysłowych, albo przeznaczonych na lokale zbiorcze, a nie tylko tworzenia małych projektów. Mając na uwadze taką specjalność, jaką jest konstrukcja budowlana, to w dużej mierze chodzi o odpowiednie zastosowanie materiałów, a także bardzo skomplikowane obliczenia, pozwalające na określanie nacisku, jakie dane bloki betonu są w stanie utrzymać, albo jakie konstrukcje mogą je utrzymać, tak aby budynek był w stanie prawidłowo funkcjonować przez bardzo wiele lat, nie powodując przy tym żadnych niebezpieczeństw związanych ze swoją strukturą. Bardzo duże znaczenie odgrywa więc na tym kierunku matematyka i fizyka, a także umiejętności myślenia przestrzennego i dokładnego liczenia, gdyż wszelkie, nawet drobne pomyłki w fazie projektowania mogłyby skutkować znacznymi stratami finansowymi, ale także zagrożeniami dla życia i zdrowia ludzkiego.

39 498

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2022 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !

39 498

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2022 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !