Ściany prefabrykowane czy murowane?


Ściany prefabrykowane czy murowane?

 

Technologia wytwarzanie ścian prefabrykowanych sprawia, że mogą one być znacznie lżejsze i cieńsze od ścian murowanych. Wykorzystując je do budowy można zyskać więcej przestrzeni w powstającym budynku. Co więcej, ściany prefabrykowane trzymają ciepło lepiej od murowanych, dzięki czemu koszty ogrzewania domu są niższe. Są one również szybkie i proste w montażu, dzięki czemu budowa trwa znacznie krócej. Ściany prefabrykowane wytwarzane są w fabrykach i w postaci gotowych elementów przewożone na budowę. Cieszą się ogromną popularnością na zachodzie Europy. W Polsce jednak nadal wiele osób uważa, że lepszym rozwiązaniem ze względu na klimat są ściany murowane. Masywne ściany z gazobetonu lub pustaka ceramiczne są uważane za najmocniejsze i najcieplejsze.

 

Oferta: Program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 w wersji na komputer oraz w wersji na telefon. Dodatkowo każda z wersji posiada PROGRAM EGZAMIN USTNY. Wrażenia osób, które już są po egzaminie na uprawnienia budowlane znajdziesz na podstronie Opinie. Zobacz także jakie przygotowaliśmy promocje do zakupu naszych kluczy licencyjnych.


Okazuje się jednak, że nie jest to zgodne z prawdą. Ściany prefabrykowane są wytwarzane z betonu keramzytowego, który jest niemal o połowę lżejszy od tradycyjnego betonu. Co więcej, beton keramzytowy nie tylko kumuluje ciepło, ale także przepuszcza parę wodną, dzięki czemu wykonane z niego ściany są tak samo ciepłe jak pokryte styropianem ściany murowane. Do zalet betonu keramzytowego zalicza się także wyjątkową trwałość i odporność na ogień. W prefabrykowanych scianach można bez problemu tworzyć skosy, łuki lub różnego rodzaju otwory. Montaż takich ścian jest bardzo szybki, co pozwala skrócić czas budowy domu. Ponadto prace są czyste, więc budynek i okalająca go posesja nie wymagają dużego sprzątania.


Każdy element domów wykonywanych z elementów prefabrykowanych poddawany jest surowej kontroli technicznej. Koszt postawienia ścian prefabrykowanych jest porównywalny do kosztu postawienia ścian murowanych. Eksperci zalecają jednak, aby nie budować domu mieszając różne technologie. Należy też pamiętać, że nawet najlepsza ściana murowana czy prefabrykowana nie zapewni odpowiedniej izolacji cieplnej, jeśli montaż okien, balkonów i nadproży będzie wykonany nieprawidłowo. Z tego właśnie względu montażem powinny zajmować się wyspecjalizowane ekipy.

45 565

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2023 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !

Powiązane artykuły

Stosowanie ochrony anodowej

Zagadnienie skuteczności ochrony anodowej znacznie się komplikuje, kiedy rozpuszczone wskutek lokalnej korozji aniony (np. chlorków) zmniejszają powierzchnię warstwy pasywującej. Występuje…

Anody aluminiowe

Anody aluminiowe są utleniane przy wytrącaniu trudno rozpuszczalnego w wodzie uwodnionego wodorotlenku glinu Al(OH)3, przy czym oprócz anodowego rozpuszczania aluminium…

Zmineralizowany szlam

W wodach o średniej twardości i wodach twardych przy dużej zawartości soli (tj. o dużej konduktywności) również powstają takie same…

Pełne zabezpieczenie instalacji

Na powierzchni ocynkowanej tworzą się warstwy ochronne (wodorotlenki, tlenki i sole zasadowe o bardzo małej rozpuszczalności w wodzie) zapobiegające w…

45 565

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2023 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !