Blog

Proces wiązania kleju zdjęcie nr 2
30.05.2018

Ściany prefabrykowane czy murowane?

W artykule znajdziesz:

Ściany prefabrykowane czy murowane?


Ściany prefabrykowane czy murowane?

 

Technologia wytwarzanie ścian prefabrykowanych sprawia, że mogą one być znacznie lżejsze i cieńsze od ścian murowanych. Wykorzystując je do budowy można zyskać więcej przestrzeni w powstającym budynku. Co więcej, ściany prefabrykowane trzymają ciepło lepiej od murowanych, dzięki czemu koszty ogrzewania domu są niższe. Są one również szybkie i proste w montażu, dzięki czemu budowa trwa znacznie krócej. Ściany prefabrykowane wytwarzane są w fabrykach i w postaci gotowych elementów przewożone na budowę. Cieszą się ogromną popularnością na zachodzie Europy. W Polsce jednak nadal wiele osób uważa, że lepszym rozwiązaniem ze względu na klimat są ściany murowane. Masywne ściany z gazobetonu lub pustaka ceramiczne są uważane za najmocniejsze i najcieplejsze.

 

Oferta: Program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 w wersji na komputer oraz w wersji na telefon. Dodatkowo każda z wersji posiada PROGRAM EGZAMIN USTNY. Wrażenia osób, które już są po egzaminie na uprawnienia budowlane znajdziesz na podstronie Opinie. Zobacz także jakie przygotowaliśmy promocje do zakupu naszych kluczy licencyjnych.


Okazuje się jednak, że nie jest to zgodne z prawdą. Ściany prefabrykowane są wytwarzane z betonu keramzytowego, który jest niemal o połowę lżejszy od tradycyjnego betonu. Co więcej, beton keramzytowy nie tylko kumuluje ciepło, ale także przepuszcza parę wodną, dzięki czemu wykonane z niego ściany są tak samo ciepłe jak pokryte styropianem ściany murowane. Do zalet betonu keramzytowego zalicza się także wyjątkową trwałość i odporność na ogień. W prefabrykowanych scianach można bez problemu tworzyć skosy, łuki lub różnego rodzaju otwory. Montaż takich ścian jest bardzo szybki, co pozwala skrócić czas budowy domu. Ponadto prace są czyste, więc budynek i okalająca go posesja nie wymagają dużego sprzątania.


Każdy element domów wykonywanych z elementów prefabrykowanych poddawany jest surowej kontroli technicznej. Koszt postawienia ścian prefabrykowanych jest porównywalny do kosztu postawienia ścian murowanych. Eksperci zalecają jednak, aby nie budować domu mieszając różne technologie. Należy też pamiętać, że nawet najlepsza ściana murowana czy prefabrykowana nie zapewni odpowiedniej izolacji cieplnej, jeśli montaż okien, balkonów i nadproży będzie wykonany nieprawidłowo. Z tego właśnie względu montażem powinny zajmować się wyspecjalizowane ekipy.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Proces wiązania kleju zdjęcie nr 3
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Proces wiązania kleju zdjęcie nr 4
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Proces wiązania kleju zdjęcie nr 7 Proces wiązania kleju zdjęcie nr 8 Proces wiązania kleju zdjęcie nr 9
Proces wiązania kleju zdjęcie nr 10
Proces wiązania kleju zdjęcie nr 11 Proces wiązania kleju zdjęcie nr 12 Proces wiązania kleju zdjęcie nr 13
Proces wiązania kleju zdjęcie nr 14

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Proces wiązania kleju zdjęcie nr 15

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Proces wiązania kleju zdjęcie nr 16

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami