Blog
Składane podesty robocze
W artykule znajdziesz:
Przy pracach malarskich i tapeciarskich, wymagających częstego i szybkiego przestawiania rusztowań, bardzo wygodne są składane rusztowania stolikowe. Składane podesty robocze o stalowej konstrukcji ułatwiają tynkowanie, malowanie czy tapetowanie na ścianach o wysokości do 3 m. Podesty są dostępne w trzech długościach - 70, 100. 130 cm, mogą mieć wysokość 70 lub 100 cm. Równomiernie ustawione stopnie z antypoślizgowej sklejki oraz szeroka platforma zapewniają wygodę i bezpieczeństwo pracy (program uprawnienia budowlane na komputer).
Przed ustawieniem rusztowania z rur stalowych trzeba dokładnie wypoziomować jego pierwszy element, stanowiący podstawę. Odległość od ściany nie powinna przekraczać 30 cm. Stopy podstawy posadowić na twardym podłożu. Następnie można układać kolejne elementy rusztowania przy ścianie mocując do uchwytów wkręconych do kołków w ścianie. Pomosty robocze należy zabezpieczyć barierkami ochronnymi na wysokości 110 i 60 cm oraz deską (bortnicą). stanowiącą obrzeże podestu (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
- Tynki ścian obmierza się w metrach kwadratowych jako iloczyn długości ścian w stanie surowym i wysokości mierzonej od podłogi do dolnej powierzchni stropu.
- Tynki stropów płaskich obmierza się w metrach kwadratowych ich rzutu w świetle ścian surowych na płaszczyznę poziomą.
- Do powierzchni tynków nie wlicza się powierzchni nieotynkowanych. jeżeli są one większe niż l nr. Odlicza się również otwory o powierzchni ponad l nr (uprawnienia budowlane).
Tynki ścian obmierza się w metrach kwadratowych jako iloczyn długości ścian w rozwinięciu w stanie surowym i wysokości mierzonej od górnej powierzchni cokołu lub terenu do górnej krawędzi ściany, dolnej krawędzi gzymsu lub górnej krawędzi tynku, jeżeli ściana jest tynkowana do pewnej wysokości (program egzamin ustny).
Szeroka gama kolorów
Podczas prac tynkarskich należy przestrzegać następujących zasad:
- wszelkie otwory w czasie wykonywania robót powinny być zabezpieczone,
- obsługę agregatów tynkarskich można powierzyć pracownikom uprawnionym.
- przewody dostarczające zaprawę należy układać bez załamań i pętli.
- rusztowania powinny być wykonane zgodnie z instrukcją montażową.
- użytkowanie rusztowań dopuszczalne jest po dokonaniu odbioru przez dozór techniczny.
- tynkarze powinny być wyposażeni w odzież i obuwie robocze oraz środki ochrony indywidualnej (kask, ubranie robocze, czapka, okulary, rękawice, buty skórzane, maseczka przeciwpyłowa) (opinie o programie).
Malowanie to najszybszy i najprostszy sposób na samodzielne wykończenie pomieszczenia, a produkowane obecnie farby mają wiele zalet: dobrze kryją, są trwałe, odporne na wielokrotne czyszczenie, dostępne w szerokiej gamie kolorów. Farby to zawiesiny odpowiednio roztartych pigmentów i wypełniaczy w spoiwie, nanoszone na różne podłoża, mają za zadanie chronić je przed czynnikami atmosferycznymi, biologicznymi i mechanicznymi. Mają również charakter dekoracyjny (segregator aktów prawnych).
Nanoszone na podłoże w postaci ciekłej lub mazistej, po wyschnięciu tworzą kryjącą powłokę. O właściwościach i zastosowaniu farb decydują: spoiwa, wypełniacze, pigmenty, rozpuszczalniki, stabilizatory i dodatki. Spoiwa to materiały wiążące cząstki wypełniacza i pigmentu. Najczęściej w postaci płynnego roztworu, po wyschnięciu farby zapewniają jej przyczepność do podłoża i odporność na ścieranie.
Dzieli się je na:
- rozpuszczalne w w odzie:
- mineralne - wapno, szkło wodne,
- organiczne - kleje roślinne, zwierzęce, dyspersje wodne polimerów, oleje typu o/w (olej w wodzie),
- bezwodne, zawierające rozpuszczalniki organiczne:
- schnące na powietrzu (emulsje typu w/o „woda w oleju"). oleje asfaltowe, ftalowe itp.,
- utwardzające się na zimno (epoksydowe, fenolowe),
- utwardzające się na gorąco - piecowe (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32