Uprawnienia budowlane w specjalności sanitarnej

W odróżnieniu od np. egzaminu na prawo jazdy, egzaminy na uprawnienia budowlane przeprowadzane są tylko kilka razy w roku. Oznacza to, że przy negatywnym wyniku na podjęcie kolejnej próby będziemy musieć czekać kilka następnych miesięcy. W tym czasie tracimy szansę na podjęcie nowej pracy, wymagającej od nas posiadania uprawnień budowlanych. Istnieje również ryzyko, że część naszej wiedzy ulotni się z głowy, jeśli nie będzie regularnie powtarzana. Program uprawnienia budowlane pozwala: po pierwsze – znacząco zwiększyć szansę na zakończenie egzaminu z pozytywnym wynikiem. Po drugie: regularnie przeprowadzając testy komputerowe, odświeżamy i utrwalamy całą wiedzę. Jedno z częściej powtarzających się pytań o program na uprawnienia budowlane dotyczy wybranej specjalności. Czy osoba podchodząca do egzaminu na uprawnienia budowlane w specjalności sanitarnej, znajdzie w programie wszystkie związane z nią pytania? Oczywiście że tak. Baza pytań programu na uprawnienia budowlane jest systematycznie aktualizowana, dzięki czemu korzystając z niej, użytkownik ma pewność że nie zostanie zaskoczony nieznanym wcześniej pytaniem. Również atrakcyjna cena za korzystanie z programu na uprawnienia budowlane, jest jedną z zachęt aby z niego korzystać.

Pod pojęciem instalacje sanitarne kryje się znacznie więcej, niż może się wydawać. Przeciętnemu Kowalskiemu instalacja sanitarna kojarzy się z domową siecią wod-kan. W rzeczywistości jest to znacznie szersze zagadnienie, a zajmowanie się nim wymaga dużej wiedzy i doświadczenia. Potwierdzeniem tych kwalifikacji są uprawnienia budowlane w specjalności sanitarnej. Ich zdobycie to początek długiej i ciekawej przygody, w której nie zabraknie wyzwań, ale również nowinek technologicznych.

Pozytywny wynik egzaminu na uprawnienia sanitarne oznacza, że osoba będzie mogła podjąć pracę związaną z projektowaniem instalacji i urządzeń ciepnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych. Co więcej, będzie również mogła kierować robotami związanymi z ich budową, obsługą i wymianą. Instalacje tego typu znajdują się w niemal każdym budynku w Polsce. Do w/w prac w domach jednorodzinnych wystarczą zwykle uprawnienia sanitarne w ograniczonym zakresie (dla budynków o kubaturze do 1000 m), jednak w przypadku większych obiektów, niezbędne są uprawnienia bez ograniczeń – najbardziej pożądane i najwyżej cenione.

W jakich firmach można znaleźć pracę z uprawnieniami sanitarnymi? Możliwości jest mnóstwo. Od spółdzielni mieszkaniowych, poprzez zarządców i administratorów nieruchomości, poprzez firmy projektowe i wykonawcze, aż po założenie własnego biura, które będzie projektować i realizować tego typu instalacje. Zapotrzebowanie na ludzi z takimi kwalifikacjami jest coraz większe, m.in. z powodu rosnącej popularności odnawialnych źródeł energii. Pompy ciepła, instalacje fotowoltaiczne i wiele innych nowoczesnych rozwiązań technologicznych, na stałe zagości w tym zawodzie.

Mając uprawnienia sanitarne, osoba będzie mogła opracowywać kompletną dokumentację branżową w zakresie swojej specjalności, jak również nadzorować i kierować pracami przy realizacji projektu. Jest to ciekawa i odpowiedzialna praca, wykonywana zarówno w biurze, jak i na terenach nowo wznoszonych obiektów oraz już istniejących, poddawanych generalnemu remontowi. W zakres wykonywanych prac wchodzą również instalacje zaliczane do infrastruktury miejskiej, czyli sieci wodociągowe, kanalizacyjne, ciepłownicze, prowadzone nad i pod ziemią.

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami