Blog

07.04.2022

Statek ratowniczy

W artykule znajdziesz:

Statek ratowniczy

Statek ratowniczy, ratownik - statek przystosowany do udzielania pomocy statkom, które uległy awarii na morzu statek rybacki - statek przeznaczony do połowu ryb morskich i niekiedy do ich przetwarzania statek samotrymujący - masowiec, który dzięki dużym lukom i specjalnie ukształtowanym ładowniom napełniany jest ładunkiem sypkim bez potrzeby trymowania statek skrzyniowy - statek zbliżony konstrukcją do statku wieżowego, mający na pokładzie górnym między nadbudówkami skrzynię o szerokości luków, tworzącą szyb w ładowniach; stosowany do przewozu ładunków sypkich, które sam trymuje (program uprawnienia budowlane na komputer).

Statek spardekowy - spardekowiec statek studniowy - studniowiec statek szańcowy - szańcowiec statek sztywny - statek wodny o małym okresie kołysań własnych wynikającym z dużej początkowej wysokości metacentrycznej statek śrubowy, śrubowiec - statek, którego pędnikiem jest śruba napędowa (jedna lub kilka) statek towarowy, towarowiec, frachtowiec - statek handlowy przeznaczony do przewozu towarów (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Statek trójwyspowy - trójwyspowiec statek trójzębowy - trójwyspowiec statek turbogazowy - statek wyposażony w siłownię turbogazową statek warsztatowy - warsztatowiec statek wieżowy - statek wodny z burtami przechodzącymi zaokrągleniem w pokłady portowe (boczne), które z kolei przechodzą w ściany boczne wieży, na której znajduje się pokład wieżowy z lukami ładunkowymi statek wypornościowy - statek wodny, którego ciężar w czasie ruchu jest równoważony przez wypór hydrostatyczny (uprawnienia budowlane).

Statodyna - statek powietrzny łączący w sobie cechy aerostatu i aerodyny stator (maszyny elektrycznej) - stojan stator (kondensatora) - elektroda nieruchoma kondensatora obrotowego statoskop - przyrząd pokładowy wskazujący małe zmiany wysokości lotu status nascendi - stan powstawania, tj. przejściowy stan tworzenia się substancji w nietrwałej postaci jednoatomowej, odznaczającej się zwiększoną aktywnością chemiczną w stosunku do normalnej odmiany cząsteczkowej statycznie wyznaczalny - układ (materialny) statycznie wyznaczalny (program egzamin ustny).

Statyka

Statyka - dział mechaniki badający warunki równowagi punktu materialnego, układów punktów materialnych lub brył znajdujących się pod działaniem sił statyka analityczna - mech. statyka, której podstawą jest zasada prac przygotowanych, określająca ogólne warunki równowagi dowolnego układu mechanicznego (opinie o programie).

Statyka chemiczna - dział chemii fizycznej zajmujący się badaniem własności układów, w których zakończył się przebieg reakcji chemicznej i został osiągnięty stan równowagi chemicznej statyka cieczy - hydrostatyka statyka geometryczna - statyka posługująca się metodami zamiany układów sił na układy prostsze, a następnie rozpatrująca warunki równowagi tych układów statyka reaktora - dział teorii reaktorów obejmujący obliczenia wymiarów krytycznych reaktora dla określonych warunków eksploatacyjnych w stanie ustalonym, tzn. niezależnym od czasu statyka wykreślna, grafostatyka - mech. statyka posługująca się metodami graficznymi przy rozwiązywaniu zagadnień statyki ciał sztywnych i sprężystych (segregator aktów prawnych).

Statystyczna kontrola jakości - kontrola jakości produktów polegająca na sprawdzaniu niektórych tylko przedmiotów wdanej partii, oparta na metodach statystycznych statystyka - nauka zajmująca się sposobami opisywania zjawisk masowych oraz badaniem praw rządzących tymi zjawiskami statystyka - w statystyce matematycznej jednoznacznie określona funkcja wyników badania próbki statystyka Boltzmanna - statystyka stosująca się do gazu doskonałego składającego się z cząsteczek nie oddziaływujących wzajemnie (poza zderzeniami) i poruszających się zgodnie z zasadami mechaniki klasycznej statystyka Bosego i Einsteina - statystyka stosująca się do układów cząstek kwantowych, których funkcja falowa jest systematyczna względem per- mutacji cząstek (bozonów) statystyka Fermiego i Diraca - statystyka stosująca się do układów cząstek kwantowych, których funkcja falowa jest antysymetryczna względem permutacji cząstek (fermionów) statystyka fizyczna - metody stosowane do rozwiązywania problemów fizyki statystycznej, polegające na znalezieniu odpowiedniej funkcji rozkładu (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

07.05.2024
Praktyki budowlane. Wszytko, co musisz o nich wiedzieć

Znaczenie praktyki zawodowej w zdobywaniu uprawnień budowlanych Praktyka zawodowa odgrywa kluczową rolę w zdobywaniu uprawnień budowlanych dla architektów oraz innych…

03.05.2024
Kierownik robót budowlanych

Kierownik robót budowlanych to zawód, który często mylony jest z podobnym stanowiskiem, mianowicie z kierownikiem budowy. W związku z tym,…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami