Blog
Studia dla specjalności architektonicznej i konstrukcyjno-budowlanej
W artykule znajdziesz:
Studia dla specjalności architektonicznej i konstrukcyjno-budowlanej
Zgodnie z prawem budowlanym uprawnienia budowlane mogą być udzielane w różnych specjalnościach, m.in. w specjalności architektonicznej i konstrukcyjno-budowlanej. Podstawą do uzyskania wymienionych uprawnień jest odpowiednie przygotowanie zawodowe i wykształcenie (program na komputer). Kierunek architektura jest odpowiedni w przypadku specjalności architektonicznej – przygotowują one do projektowania, które obejmuje swoim zakresem kształtowanie przestrzeni. Program nauki obejmuje m.in. przedmioty inżynierskie i kursy projektowania architektonicznego i urbanistycznego (program na telefon).
Kierunek budownictwo jest odpowiedni dla osób, które chcą uzyskać uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlane. Studia te przygotowują specjalistów, którzy mogą projektować obiekty budowlane oraz przedsięwzięcia budowlane. Specjaliści ci doskonale znają zasady mechaniki i dynamiki budowli, wytrzymałości materiałów, geotechniki oraz kwestie związane z prawidłowym stosowaniem materiałów budowlanych. Ponadto są oni obeznani ze wszystkim, co jest wymagane przy kształtowaniu konstrukcji pod kątem trwałości i bezpieczeństwa użytkowania (https://uprawnienia-budowlane.pl).
Program kształcenia na kierunku budownictwo
Co ważne, program kształcenia na kierunku budownictwo, obejmuje również podstawy architektury i urbanistyki, więc jest bardziej obszerny niż na kierunku architektura (program na egzamin ustny).
Absolwenci, którzy ukończyli wydział budownictwa, mają również bardzo szeroką wiedzę z zakresu:
• projektowania ogólnobudowlanego,
• technologii budowlanych (promocja 3 w 1),
• fizyki budowli,
• remontów budynków,
• utrzymania budynków,
• szeroko pojętej sztuki budowlanej (segregator).
Oznacza to, że inżynier budownictwa może nie tylko projektować konstrukcje, ale również izolacje wodochronne i termiczne oraz nienośne przegrody budowlane wraz z ich warstwami (opinie). Ponadto rozwiązuje one wszelkie szczegóły i detale budowlane, dobiera warstwy podłóg, posadzek i dachów, a także rozwiązuje wszelkie problemy związane z fizyką budowli. Architekt zajmuje się natomiast przede wszystkim kształtowaniem przestrzeni.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32