Blog
Sucha mieszanina
W artykule znajdziesz:
W praktyce można przyjąć, że masa jest dostatecznie wilgotna, jeżeli się ześlizguje z pochylonej łopaty nie przylegając do niej, a będąc narzucona w pryzmę - nie rozpełza się. Grudka masy terrazzowej zaciśnięta w pięści nie powinna przeciekać przez palce, a rozluźniona nie powinna się rozsypywać na dłoni. Zwykle mieszanina z jednej części cementu i dwóch części kruszywa marmurowego pochłania 23/4-h3 części wody (program uprawnienia budowlane na komputer). Sucha mieszanina tarrazzowa powinna być przewożona z fabryki lub składu budowlanego nie luzem, lecz w zamkniętym opakowaniu. Dzięki temu unika się rozwarstwienia mieszaniny przy wstrząsach. Górna warstwa dobrze wykonanej podłogi terrazzowej składa się z 80% kamiennego kruszywa i 20% zaprawy cementowej (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Grubość warstwy posadzki terrazzowej ułożonej na masywnym podłożu powinna wynosić 20-25 mm (jednowarstwowa powłoka) . Aby zmniejszyć zużycie drogiego kruszywa kamiennego, posadzkę wykonuje się zwykle z dwóch warstw: dolna warstwa o grubości 15-20 mm ze zwykłej zaprawy cementowej 1 : 4 z użyciem czystego piasku rzecznego oraz górna warstwa też o grubości 15-20 mm z mieszaniny cementu portlandzkiego i kamiennego kruszywa o odpowiednim uziarnieniu i w stosunku Wagowym 1 : 2,5 (mieszanina powinna być gęsta, ale urabialna). Normalne zagęszczenie kruszywa warstwy licowej (uprawnienia budowlane).
Schemat miejsca pracy
Wzór do zatwierdzenia faktury i koloru terrazzo powinien mieć powierzchnię najmniej 3 m2, gdyż mniejsze próbki nałożone na kontrastujący kolor podłogi lub ściany mogą stworzyć nieprawdziwe wrażenie. Jeżeli czas i warunki na to pozwalają, wskazane jest wykonać próbę ściany lub podłogi z jakimś szczegółem architektonicznym. Próbkę należy oglądać z pewnej odległości. Po ustaleniu składu terrazzo na wzorcach próbnych, należy wszystkie stosunki wargowe przeliczyć na objętościowe, ponieważ operowanie objętościami jest wygodniejsze i oszczędniejsze w czasie (program egzamin ustny).
Schemat miejsca pracy przy ręcznym przygotowaniu mieszanki cementowej i terrazzowej (opinie o programie). Przed rozpoczęciem roboty powinien być dostarczony na miejsce sprzęt służący do sporządzania zaprawy cementowej: stół do mieszania, dwie skrzynie do cementu i kruszywa, dwie skrzynie do masy terrazzowej i zbiornik do wody. Jeżeli powierzchnia podłoża jest równa i dosyć szczelna, zaprawę cementową można zarabiać bezpośrednio na podłożu (nie na stole) w tym miejscu, gdzie zaprawa będzie ułożona. Robota zostaje podzielona między zespoły. Zespół składa się z trzech lastrykarzy: 5, 3 i 2 kategorii.
Lastrikarz 5 kategorii zaciera warstwę terrazzo i kieruje całą robotą; wspólnie z lastrikairzem 3 kategorii wytycza powierzchnię i desenie, sprawdza łatą powierzchnię i zakłada znaki kierunkowe dla podkładu cementowego. Lastrikarz 3 kategorii wyrównuje i wygładza podkład, rozkłada zaprawę cementową i terrazzową. Lastrikarz 2 kategorii polewa powierzchnię wodą i podaje zaprawę cementową i terrazzową (segregator aktów prawnych).
Posadzki zwykłe składają się z następujących części: 1. pola wewnętrznego (tła), tzn. podstawowej części, 2. fryzu (pasa) będącego obramowaniem pola wewnętrznego i różniącego się od niego kolorem, 3. ornamentów różnych kształtów, elementów fasonowych, rozetek itp. Dla pola wewnętrznego używane jest zazwyczaj kruszywo grubsze .niż do fryzów. Fryzy najczęściej robi się ciemne. Ich efekt estetyczny polega nie na doborze kruszywa, ale na grze kolorów i deseni. Grube kruszywo stosowane jest wówczas, gdy terrazzo lub mozaika powinny być widoczne z daleka, tzn. na dużych powierzchniach, w większych pomieszczeniach. W tym wypadku grubość górnej warstwy terrazzo lub mozaiki powinna wynosić najmniej 20 mm; w przeciwnym razie ziarna rozkładają się nierównomiernie i posadzka ma wygląd plamisty (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32