Blog
Suszenie powierzchni gruntu
W artykule znajdziesz:
Grubość warstwy cementu między powierzchnią zbiornika a płytkami powinna wynosić 5-10 mm. Spoiny między sąsiadującymi płytkami nie mogą być większe niż 1,0 - 1,5 mm i całkowicie wypełnione cementem. Nadmiar cementu wyciśniętego ze spoin zbiera się szpachlą. Spoiny w warstwie górnej w stosunku do spoin w warstwie dolnej powinny być przesunięte o 1/3 płytki. Pionowość ścian należy mierzyć pionem, a poziomość poziomnicą. W czasie wykładania, a także w przerwach, w pomieszczeniu roboczym należy utrzymywać temperaturę stałą powyżej 20°C nie dopuszczając jednak do szybkiego jej podwyższenia (program uprawnienia budowlane na komputer).
Suszenie powierzchni gruntu i suszenie szpachlówki w zbiorniku trwa 12 godz, suszenie pierwszej warstwy wykładziny 24 - 36 godz, suszenie zaś szpachlówki na pierwszej warstwie wykładziny - 12 godz. Podane czasy nie obejmują podsuszania podczas wykonywania wykładziny. Po ukończeniu pracy zbiornik należy suszyć jeszcze przez okres 5 dób: pierwszą i drugą dobę w temp. 20°C, trzecią dobę w temp 30 - 40°C, a następne doby w temp. 50 60°C. Podczas wykładania należy przestrzegać, aby do zbiornika nie przedostała się woda (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
W podobny sposób wykłada się wszystkie aparaty cylindryczne stojące. Na przykład zbiornik odpowietrzający wyłożony jest od wewnątrz homogenicznie ołowiem oraz dwiema warstwami płytek terakotowych na k-cemencie. Taki typ wykładziny wytrzymuje działanie gorącego kwasu siarkowego o stężeniu do 70% (uprawnienia budowlane).
Aparaty cylindryczne poziome
Aparaty cylindryczne poziome wykłada się w ten sposób, że płytki układa się rzędami wzdłuż tworzącej walca obracając go co pewien czas ostrożnie (na rolkach) dookoła osi poziomej. Jeżeli aparatu nie można obracać, to po ustawieniu go na właściwym miejscu, oczyszczeniu, wyszpachlowaniu i wysuszeniu, część cylindryczną wykłada się zaczynając od płytek kątowych na powierzchnych dennych cylindra (program egzamin ustny). Po doprowadzeniu pierścienia z płytek kątowych do płytek 2 układa się pierścień płytek 4 i następnie pierścień płytek 5. W ten sposób wykłada się jedną połowę aparatu, a następnie przechodzi się na drugą stronę wykładając ją tak jak stronę poprzednią. Przy układaniu płytek umieszczonych w rzędach górnych w celu zabezpieczenia ich przed wypadaniem należy stosować zaczyn cementowy o bardziej zgęszczonej konsystencji (opinie o programie).
Przy wykładaniu aparatu cegłą klinkierową lub płytami o dużych rozmiarach należy stosować krążyny. Krążyny ustawia się po ułożeniu płytek w rzędy do maksymalnie możliwej wysokości wówczas, gdy cement dobrze stwardnieje. Cegły lub płytki układa się rzędami na obwodzie cylindra zaczynając od jednego końca i przesuwając stopniowo krążyny 9 na żądaną odległość. Krążyny przesuwa się po wyjęciu klinów 10 (segregator aktów prawnych).
Przy wykładaniu aparatów takimi materiałami, jak cegła klinkierowa, kamienie naturalne itp., należy stosować tę samą kolejność czynności, co przy wykładaniu płytkami; często jednak nie szpachluje się aparatu, lecz nakłada się cienką warstwę gruntową cementu. Grubość spoin dopuszcza się 2-3,5 mm, a nawet więcej w zależności od warunków technicznych przewidzianych w projekcie.
Podczas działania kwasu na twardy cement kwas krzemowy z rozpuszczalnego przechodzi w nierozpuszczalny żel (patrz rozdział IV). Dlatego też wyłożony aparat przed oddaniem do użytku należy poddać działaniu kwasu (promocja 3 w 1). W tym celu do aparatu na okres 2-3 dób wlewa się kwas siarkowy o stężeniu powyżej 40%. Jeżeli aparat jest duży, to wszystkie spoiny zwilża się tym kwasem po 3 lub 4 razy w ciągu 2 dób. Spoiny należy zwilżać na 3-4 dni przed przekazaniem aparatu do użytku. W niektórych wypadkach w celu uszczelnienia spoin wybiera się z nich cement do głębokości 15 mm, po czym wypełnia się je cementem glejtowo-glicerynowym lub cementami sporządzonymi na żywicach sztucznych.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32