Blog

17.05.2023

Świece filtracyjne

W artykule znajdziesz:

Świece filtracyjne

Filtry FW-375 charakteryzują się wydajnością 600-2200 1/h, przy czym ciśnienie wejściowe musi być równe 0,4-h4,3 at, zależnie od wydajności. Filtry BZF wykonane są z rur grubościennych. Każdy filtr składa się z dwóch komór: komory dolnej, do której dopływa woda zanieczyszczona, oraz komory górnej, która służy jako zbiornik wody czystej. Obie komory oddzielone są od siebie przegrodą poziomą, do której mocuje się świece filtracyjne (program uprawnienia budowlane na komputer).

Świece filtracyjne filtrów BZF zatrzymują zanieczyszczenia mechaniczne i bakteriologiczne o wymiarze do 0,3 mikrona. Filtry te przeznaczone są do pracy przy ciśnieniu 3 at. Charakterystykę filtrów świecowych typu BZF. Filtry domowe produkowane są przez Krakowskie Zakłady Armatur i przeznaczone do oczyszczania wody z zanieczyszczeń chemicznych, a głównie chloru. Wkładem filtracyjnym jest węgiel aktywny ,,AH” w objętości ok. 0,6 dm3 (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Produkowane są trzy rodzaje filtrów:

  • filtr typu M 1308 F-l/2″ montowany bezpośrednio na baterii zlewozmywakowej,
  • filtr wolno stojący typu M 480,
  • filtr wiszący typu M480A.

Filtr typu M 1308 F-l/2″ jest urządzeniem umożliwiającym pobór wody zimnej, gorącej lub mieszanej oraz wody oczyszczonej z zanieczyszczeń chemicznych z instalacji wodociągowych o ciśnieniu normalnym do 10 at i temperaturze do 100°C. Filtr wolno stojący typu M480 lub wiszący typu M480 jest urządzeniem pozwalającym oczyszczać wodę z chloru, czerpaną z instalacji wodociągowych dowolną armaturę wypływową sieci domowej z okrągłymi wylotami (uprawnienia budowlane).

Dla pompowni przeznaczonych do ścieków deszczowych z kanalizacji rozdzielczej i ścieków z kanalizacji ogólnospławnej równą maksymalnej przepustowości kanału doprowadzającego ścieki do pompowni,

Dla pompowni głównych podających ścieki do oczyszczalni równą maksymalnemu godzinowemu dopływowi ścieków do pompowni łącznie z wodami infiltracyjnymi; w przypadku pompowni głównej usytuowanej na terenie oczyszczalni należy ponadto uwzględnić przepływ ścieków wynikający z powiązania pompowni z urządzeniami oczyszczalni (program egzamin ustny).

Geometryczna wysokość podnoszenia

Dla pompowni do recyrkulacji ścieków lub osadu czynnego - równą maksymalnemu przepływowi recyrkulowanych ścieków lub osadu czynnego, przyjętemu z uwzględnieniem możliwości zwiększenia stopnia recyrkulacji, przewidzianą względami technologicznymi związanymi z eksploatacją oczyszczalni ścieków (opinie o programie).

Dla pompowni osadów - stosownie do projektowanego schematu pracy urządzeń do przeróbki i gromadzenia osadów. W uzasadnionych przypadkach dopuszcza się zwiększenie przepustowości ustalonej według powyższych zasad o 10-M5% w celu zabezpieczenia zbiornika wyrównawczego (czerpalnego) przed przepełnieniem (segregator aktów prawnych).

Do podnoszenia ścieków w pompowniach należy zasadniczo stosować pompy wirowe. Dopuszcza się stosowanie przenośników ślimakowych i pneumatycznych podnośników cieczy. Niedopuszczalne jest stosowanie pneumatycznych podnośników cieczy w pompowniach ścieków deszczowych z kanalizacji rozdzielczej i w pompowniach ścieków burzowych z kanalizacji ogólnospławnej.

Przy doborze pompy należy określić jej następujące podstawowe parametry pracy:

  • wydajność,
  • wysokość podnoszenia przy danej wydajności,
  • moc i sprawność.

Geometryczna wysokość podnoszenia (Hg) jest zazwyczaj sumą geometrycznej wysokości ssania (Hs) i geometrycznej wysokości tłoczenia (Ht). Wysokość Ahr otrzymujemy, opracowując dla interesujących nas przepływów charakterystykę projektowanego rurociągu. Wielkość Ahr jest sumą strat hydraulicznych występujących na długości prostych odcinków przewodów (Aht) i strat hydraulicznych spowodowanych przez różne przeszkody miejscowe (promocja 3 w 1).

Po naniesieniu na wspólny wykres całkowitych wysokości podnoszenia dla różnych wartości natężenia przepływu Q oraz charakterystyki przewidywanej do zastosowania pompy, w miejscu przecięcia się krzywych otrzymujemy punkt pracy pompy.                                             

Najnowsze wpisy

30.04.2024
Porady przed egzaminem ustnym na uprawnienia budowlane

Przygotowanie się do egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane wymaga - poza koniecznością gruntownego przejrzenia wiadomości i ich przyswojenia - nabycia…

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami