Blog

Systemy ciepłownicze wykorzystujące olej opałowy zdjęcie nr 2
06.11.2020

Układ dużego agregatu

W artykule znajdziesz:

Układ dużego agregatu

Systemy ciepłownicze wykorzystujące olej opałowy zdjęcie nr 3
Układ dużego agregatu

Na stołach obrotowych możemy uzwajać również elementy belkowe, i to w najrozmaitszych wariantach. Przykład uzwojenia pozwalającego na naciągnięcie zarówno uzbrojenia podłużnego jak i strzemion, a konstrukcję formy dla takiego rozwiązania.

Druty sprężające są tu nawinięte na rurkach nasadzonych na trzpienie oporowe; pierwsze z nich pozostają w betonie (jest to rozwiązanie wcześniejsze). Odmienne rozwiązanie przekrój podłużny przedstawionej tam ramy (program uprawnienia budowlane na komputer).
Układ dużego agregatu uzwajającego w jednej z większych wytwórni w Rosji.

Stoliki 18 umożliwiają tu szybkie układanie nowych zwojów. Końce drutu kolejnych zwojów są łączone na styk przez spawanie termitowe. Między stolikiem i mechanizmem podającym umieszczona jest zakryta skrzynka wypełniona proszkiem i zaopatrzona w szczotki obrotowe do rozpylania proszku (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Przechodząc pod tymi szczotkami drut zostaje oczyszczony ze smarów powierzchniowych. Mechanizm podający jest tu bębnem z wieloma pasmami nawijania, osadzonym na wspólnym wale z samohamującym reduktorem ślimakowym 16, napędzanym za pośrednictwem wariatora szybkości. Na bęben nawijane są dwa druty nie napięte, schodzą zaś z niego pod pełnym naprężeniem.

Urządzenie napinające 10 stanowi ramę z odpowiednimi prowadnicami, na których przesuwa się klatka wyciągowa z obciążnikami. Ta klatka jest zaopatrzona w urządzenie samohamujące, włączające się w przypadku zerwania drutu. Szczytowe bloki wielokrążka są ruchome w celu równomiernego napinania obu drutów, między blokami zaś znajduje się zawieszenie wyrównujące, opierające się na bloku wyrównującym.

Stołem obrotowym jest tu tarcza stalowa, obracająca się na wałkach ustawionych w odpowiednim promieniu odległości od osi. Przewidziano dwojaką szybkość obrotu: 2 i 4 obr/min. Na stole znajdują się szyny, na które wjeżdżają ramy formujące, unieruchamiane następnie odpowiednimi mechanizmami (uprawnienia budowlane).

Ramy oporowe

W stół wbudowane są wałki z popychaczami dla wysuwania trzpieni oporowych.
Zestaw opisanych wyżej urządzeń jest dość kosztowny i może opłacać się tylko przy produkcji masowej, zwłaszcza elementów wymagających wielokierunkowego sprężania. Również inne urządzenia, związane z betonowaniem, transportem, naparzaniem itd. są tu w wysokim stopniu zmechanizowane, co jest pożądane dla uniknięcia „wąskich gardeł” produkcji (program egzamin ustny).
Ramy oporowe mogą być również wykonane z betonu sprężonego.

Na rysunku widoczna jest platforma stołu obrotowego o wymiarach 3,10×3,50 m i o konstrukcji kesonowej (z żebrami od spodu), tak sprężona przez uzbrojenie od spodu, by zrównoważyć siły przenoszone przy nawijaniu drutu od strony górnej powierzchni. Trzpienie oporowe o średnicy 50 mm, wkładane są w miarę potrzeby w otwory w płycie, rozmieszczone co 20 cm. Początek i koniec drutu zaczepia się w trzpieniach odpowiednimi zaciskami, np. o konstrukcji śrubowej. Na ramach tego rodzaju wytwarza się płyty stropowe wielokanałowe zbrojone dwukierunkowo (opinie o programie).
Technologia produkcji na stołach obrotowych znalazła zastosowanie w wielkich fabrykach prefabrykatów betonowych pod Moskwą (wytwórnie Luberecka i Moskiewska, każda o rocznej zdolności produkcyjnej 120 000 m3 elementów betonowych).

Transport kurszywa, piasku i betonu jest tu całkowicie zmechanizowany i odbywa się na przenośnikach taśmowych (segregator aktów prawnych).
Na stołach obrotowych oprócz elementów wielkopłytowych wykonuje się również podkłady strunobetonowe.

W jednej formie betonuje się 4 podkłady (po dwa z każdej strony rdzenia). Wadą opisanej technologii produkcji są straty stali na uzbrojenie (dochodzące do 10%), powstałe wskutek odpadu części drutów owijających bloki czołowe (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Systemy ciepłownicze wykorzystujące olej opałowy zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Systemy ciepłownicze wykorzystujące olej opałowy zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Systemy ciepłownicze wykorzystujące olej opałowy zdjęcie nr 8 Systemy ciepłownicze wykorzystujące olej opałowy zdjęcie nr 9 Systemy ciepłownicze wykorzystujące olej opałowy zdjęcie nr 10
Systemy ciepłownicze wykorzystujące olej opałowy zdjęcie nr 11
Systemy ciepłownicze wykorzystujące olej opałowy zdjęcie nr 12 Systemy ciepłownicze wykorzystujące olej opałowy zdjęcie nr 13 Systemy ciepłownicze wykorzystujące olej opałowy zdjęcie nr 14
Systemy ciepłownicze wykorzystujące olej opałowy zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Systemy ciepłownicze wykorzystujące olej opałowy zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Systemy ciepłownicze wykorzystujące olej opałowy zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami