Blog
Uprawnienia budowlane w Polsce - wymagania
W artykule znajdziesz:
Uprawnienia budowlane w Polsce - wymagania
Uprawnienia budowlane w Polsce – wymagania
Oferta: Na naszej stronie znajdą Państwo program do nauki na uprawnienia budowlane TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 w wersji na komputer oraz w wersji na telefon. W obydwu wersjach dostępny jest tryb Egzaminu Ustnego. Przed zakupem kluczy licencyjnych możesz przeczytać opinie oraz sprawdzić promocje 3 w 1.
Nie każdy może przystąpić do egzaminu na uprawnienia budowlane, ponieważ konieczne jest spełnienie ściśle określonych warunków. Zależą one od wybranej specjalności i tego, czy uprawnienia mają być wydane bez ograniczeń czy z ograniczeniami. Inne warunki są dla uprawnień do projektowania, a inne do prowadzenia prac budowlanych.
Uprawnienia budowlane do projektowania
Najwięcej możliwości dają uprawnienia do projektowania bez ograniczeń, jednak ich zdobycie wymaga spełnienia kilku warunków. Przede wszystkim przyszły projektant musi ukończyć studia drugiego stopnia na kierunku, który jest odpowiedni dla wybranej specjalności. Konieczne jest także odbycie rocznej praktyki przy sporządzaniu projektów oraz rocznej praktyki na budowie.
Do uzyskania uprawnień do projektowania w ograniczonym zakresie niezbędne jest ukończenie studiów pierwszego stopnia na kierunku zgodnym z wybraną specjalnością lub studiów drugiego stopnia na kierunku pokrewnym dla wybranej specjalności. Tutaj także niezbędna jest roczna praktyka na budowie oraz roczna praktyka przy sporządzaniu projektów.
Uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi
Uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń mogą uzyskać osoby, które ukończyły studia drugiego lub pierwszego stopnia na kierunku zgodnym z wybraną specjalnością. Ponadto konieczne jest odbycie odpowiednio półtorarocznej lub trzyletniej praktyki na budowie.
Uprawnienia w ograniczonym zakresie można uzyskać po ukończeniu studiów drugiego stopnia na kierunku pokrewnym na wybranej specjalności, studiów pierwszego stopnia na kierunku zgodnym z wybraną specjalnością lub pokrewnym dla wybranej specjalności. Ponadto wymagane jest posiadanie tytułu zawodowego technika lub mistrza lub dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe na poziomie technika w zawodach związanych z budownictwem. W zależności od wykształcenia wymagana jest praktyka półtoraroczna, trzyletnia lub czteroletnia. Największe wymagania należy spełnić składając wniosek o uprawnienia budowlane do projektowania i kierowania robotami budowlanymi.
Najnowsze wpisy
Aby praktyka zawodowa była ograniczona do uprawnień wykonawczych, działania kierownicze powinny obejmować szczegółowe wymagania. Menedżer funkcji odgrywa kluczową rolę w…
Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…
53 465
98%
32