Uprawnienia budowlane w Polsce - wymagania


Uprawnienia budowlane w Polsce – wymagania

 

Oferta: Na naszej stronie znajdą Państwo program do nauki na uprawnienia budowlane TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 w wersji na komputer oraz w wersji na telefon. W obydwu wersjach dostępny jest tryb Egzaminu Ustnego. Przed zakupem kluczy licencyjnych możesz przeczytać opinie oraz sprawdzić promocje 3 w 1.

 

Nie każdy może przystąpić do egzaminu na uprawnienia budowlane, ponieważ konieczne jest spełnienie ściśle określonych warunków. Zależą one od wybranej specjalności i tego, czy uprawnienia mają być wydane bez ograniczeń czy z ograniczeniami. Inne warunki są dla uprawnień do projektowania, a inne do prowadzenia prac budowlanych.

 

Uprawnienia budowlane do projektowania

 

Najwięcej możliwości dają uprawnienia do projektowania bez ograniczeń, jednak ich zdobycie wymaga spełnienia kilku warunków. Przede wszystkim przyszły projektant musi ukończyć studia drugiego stopnia na kierunku, który jest odpowiedni dla wybranej specjalności. Konieczne jest także odbycie rocznej praktyki przy sporządzaniu projektów oraz rocznej praktyki na budowie.
Do uzyskania uprawnień do projektowania w ograniczonym zakresie niezbędne jest ukończenie studiów pierwszego stopnia na kierunku zgodnym z wybraną specjalnością lub studiów drugiego stopnia na kierunku pokrewnym dla wybranej specjalności. Tutaj także niezbędna jest roczna praktyka na budowie oraz roczna praktyka przy sporządzaniu projektów.

 

Uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi

 

Uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń mogą uzyskać osoby, które ukończyły studia drugiego lub pierwszego stopnia na kierunku zgodnym z wybraną specjalnością. Ponadto konieczne jest odbycie odpowiednio półtorarocznej lub trzyletniej praktyki na budowie.
Uprawnienia w ograniczonym zakresie można uzyskać po ukończeniu studiów drugiego stopnia na kierunku pokrewnym na wybranej specjalności, studiów pierwszego stopnia na kierunku zgodnym z wybraną specjalnością lub pokrewnym dla wybranej specjalności. Ponadto wymagane jest posiadanie tytułu zawodowego technika lub mistrza lub dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe na poziomie technika w zawodach związanych z budownictwem. W zależności od wykształcenia wymagana jest praktyka półtoraroczna, trzyletnia lub czteroletnia. Największe wymagania należy spełnić składając wniosek o uprawnienia budowlane do projektowania i kierowania robotami budowlanymi.

45 565

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2023 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !

Powiązane artykuły

Układ włókien drewna

Większość stwierdzonych szkód parkietów wynikała ze szkodliwego oddziaływania podłoża. Można tu wymienić zabarwienia, paczenie lub pęknięcia w miejscach narażonych na…

Odklejanie się płytek

Klej należy mocno naciągnąć na podłoże i rozprowadzić szpachlą grzebieniową aż do wytworzenia równomiernej warstwy o grubości co najmniej 3…

Przyczepność płytek

Przyczepność płytek i ich przyleganie do podłoża całą powierzchnią musi zapewnić warstwa zaprawy lub kleju. Osiągnięcie tego zależy od jakości…

Płytki z ceramiki szlachetnej

Niebezpieczeństwo odłamywania się krawędzi płytek jest niewielkie, gdy spoiny są wypełnione zaprawą o dużej wytrzymałości i dobrze zagęszczoną, związaną z…

45 565

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2023 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !