Blog

Formy pojedyncze zdjęcie nr 2
17.08.2020

Urządzenie wysypowe

W artykule znajdziesz:

Urządzenie wysypowe

Formy pojedyncze zdjęcie nr 3
Urządzenie wysypowe

Mieszalnik jest naczyniem o zróżnicowanym kształcie z jednym lub dwoma otworami, w którym odbywa się właściwy proces wymieszania suchych składników masy betonowej z wodą (program uprawnienia budowlane na komputer).
Mieszalnik może mieć jedną lub dwie osie obrotu, przy czym w tym ostatnim przypadku wokół jednej osi dokonuje się mieszanie składników, a wokół drugiej opróżnianie gotowej masy betonowej z mieszalnika.

Urządzenie wysypowe służy do opróżniania z mieszalnika gotowej mieszanki i zależnie od konstrukcji betoniarki dokonywane może być w różny sposób. W przypadku gdy mieszalnik ma jeden otwór, opróżnianie odbywa się przez wywracanie mieszalnika (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Przy dwóch otworach opróżnianie mieszalnika może mieć miejsce przez jego przechylenie, przez ruch wsteczny mieszalnika jednoosiowego w stosunku do ruchu mającego na celu mieszanie masy oraz przez otwarcie klapy zamykającej otwór wysypowy mieszalnika jednoosiowego. Opróżnianie mieszalnika może odbywać się również dzięki ruchowi spiralnemu mieszadeł lub łopatek na ścianach mieszalnika, których zadaniem jest wymieszanie masy w sposób ciągły z równoczesnym przemieszczaniem jej od otworu wsypowego składników do otworu wysypowego. Sterowanie mechanizmami betoniarek odbywa się jeszcze w większości przypadków dźwigniami ręcznymi. W nowszych rozwiązaniach konstrukcyjnych spotkać można sterowanie hydrauliczne, a najczęściej automatyczne. Pierwsze urządzenia do produkcji masy betonowej pojawiły się ok. 80 lat temu (uprawnienia budowlane).

Jednym z pierwszych twórców był Alfred Kunzc (patenty z roku 1887 i roku 1893). Późniejsi producenci to między innymi firma Gustaw Eirich, która otrzymała patent w roku 1906. W czasie gdy betoniarka wspiera się na podnośnikach, oś z kolami jest odchylona w kierunku prowadnicy kosza.

Betoniarka produkcji zagranicznej

Betoniarkę można holować samochodem lub ciągnikiem. Do nowszych rozwiązań konstrukcyjnych betoniarek o mieszaniu przymusowym z nieobrotowym mieszalnikiem należy zaliczyć betoniarkę typu BMP-500 produkowaną w kraju. Betoniarka ta ma urządzenie wsypowe z koszem dolnozasypowym o pojemności 0,7 m3 i wciągarkę napędzaną silnikiem o mocy 4,5 kW. Ponadto wyposażona jest w dozownik wody typu DW-151 o pojemności 150 (program egzamin ustny). Betoniarka usytuowana jest na podwoziu dwukołowym (o kołach ogumionych), a do pracy jest ustawiana na trzech teleskopowych wspornikach dla odciążenia kół.

Betoniarka produkcji zagranicznej typu IBAG-ZAE 500 na kołach ogumionych ma nieobrotowy mieszalnik z zasuwą segmentową do opróżniania oraz wyposażona jest w kosz dolnozsypowy posiadający przedłużane prowadnice umożliwiające opuszczanie kosza poniżej poziomu terenu, co ułatwia podawanie kruszywa do kosza za pomocą łopat mechanicznych lub stosowanie niewysokich dozowników wagowych. Do innych szczegółów konstrukcyjnych w produkowanych na świecie betoniarkach o mieszaniu przymusowym należałoby zaliczyć usytuowanie centralne i niecentralne pionowej osi wału silnika napędowego (opinie o programie).

Betoniarki mają ponadto obrotowy kosz wsypowy bez prowadnic, a jego podnoszenie i opuszczanie odbywa się za pomocą wciągarki i liny zawieszonej na bloczkach przytwierdzonych do specjalnej konstrukcji wsporczej, wykonanej z rur stalowych. W niektórych betoniarkach stosuje się mieszadła ze specjalnymi osłonami ramion łopatek dla zmniejszenia ich zużycia oraz przez odpowiednie ich ukształtowanie uzyskuje się ponadto zmniejszenie oporów tarcia (segregator aktów prawnych).

W celu bezawaryjnej pracy łopatek mieszadeł stosuje się zawieszenie sprężyste, które zapobiega zakleszczaniu się ziaren kruszywa, a wysokość ustawienia łopatek może być regulowana za pomocą śrubowych uchwytów. Uchwyty te umożliwiają również łatwą wymianę łopatek w przypadku ich uszkodzenia (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Formy pojedyncze zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Formy pojedyncze zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Formy pojedyncze zdjęcie nr 8 Formy pojedyncze zdjęcie nr 9 Formy pojedyncze zdjęcie nr 10
Formy pojedyncze zdjęcie nr 11
Formy pojedyncze zdjęcie nr 12 Formy pojedyncze zdjęcie nr 13 Formy pojedyncze zdjęcie nr 14
Formy pojedyncze zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Formy pojedyncze zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Formy pojedyncze zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami