Blog
Wiaty rozbieralne
W artykule znajdziesz:
Wiaty rozbieralne
Wiaty rozbieralne pod pokrycie lekkimi dźwigarami ŁP-27/60 jednotraktowe, ze słupami typowymi żelbetowymi na siatce 6,0 X 4,5 i 6,0 X 6,0 m, zaś dwutraktowe na siatce 6,0 X 4.5 i 6,0 X 6,0 m. Płatwie prefabrykowane skrajne i pośrednie P/s i P/p ważą po 228 kG, a słupy żelbetowe SZ1 do S/3 - 855-1110 kG (program uprawnienia budowlane na komputer).
Wiaty nie nadają się do obudowania ścianami osłonowymi.
Zaprojektowana jest ona na siatce konstrukcyjnej 6,0 X 6,0 m z prefabrykowanych elementów żelbetowych nietypowych, jak słupy, dźwigary i płatwie. Jedynymi elementami typowymi są prefabrykaty ramy typu L. Pokrycie dachu przewidziano płytami eternitowymi (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Zadaszenia i budynki rozbieralne z typowych uniwersalnych segmentów wykonuje się z elementów prefabrykowanych TW w kilku wersjach na siatce konstrukcyjnej słupów 6,0 X 6,0 i 6,0 X 9,0 m. Szerokość zadaszenia wynosi 12, 15, 18 i 24 m, a ze świetlikiem nawet 27 m, długość zaś segmentu 6,0 m. W karcie katalogowej zwraca się uwagę, że długość obiektu musi być większa niż 42,0 m - ze względu na opłacalność. Opracowane segmenty mają charakter uniwersalny i nadają się do magazynów, warsztatów, budynków administracyjnych itp.
Konstrukcja zadaszenia składa się z fundamentów stopowych wykonywanych na mokro z betonu marki Rw - 140 oraz z prefabrykowanych słupów ażurowych i beleczek T lub Y (z betonu Rw = 200) mocowanych do słupów śrubami i ceownikami (uprawnienia budowlane). W przypadku obudowy zadaszeń ścianami dodaje się prefabrykowany szkielet żelbetowy, do którego mocuje się faliste płyty eternitowe (ewentualnie ocieplone). Najcięższy element prefabrykowany waży 925 kG.
Przykład konstrukcji zadaszenia przy zastosowaniu 4 typów elementów: słupy o przekroju dwuteowym (5 typorozmiarów), podciągi o podobnym przekroju (4 typorozmiary), płatwie prostokątne (4 typorozmiary) fundamenty kielichowe (2 typorozmiary). Zaprojektowane złączazapewniają rozbieralność konstrukcji. Ciężar prefabrykowanych fundamentów wynosi ok. 500 kG, reszty elementów od 82 do 340 kG. Zużycie podstawowych materiałów na 1 m2 zadaszenia: stali StO 9,2 kG/m2, betonu 0,04 m!/m (program egzamin ustny).
Schematy konstrukcyjne szop
Schematy konstrukcyjne szop na narzędzia i maszyny rolnicze do realizacji systemem uprzemysłowionym. Projektuje się je jako jednotraktowe na siatce 6,0 X 4,5 m, zaś dwutraktowe na siatce (2 X 6,0) X 4,5 m oraz (2 X 4,5) X 4,5 m. Słupy są z typowych elementów. Belki nadproży i belki podwalinowe zaprojektowano z typowych belek T-27, płatwie prefabrykowane są nietypowe, ściany z typowych płyt korytkowych.
Najcięższy element prefabrykowany waży 345 kG; pokrycie wykonuje się płytami azbestowo-cementowymi. Szopy mają ściany z pustaków EF zamiast z płyt korytkowych i wieńce żelbetowe wylewane z betonu Rw = 170 (opinie o programie).
Magazyn zboża o pojemności 60-f-100 t do realizacji systemem tradycyjnym. Magazyn jest zaprojektowany o konstrukcji mieszanej na siatce slupów 4,5 X 4,5 m. Słupy i podciągi wylewane żelbetowe są nietypowe, stropy i stropodach z prefabrykowanymi belkami T-27.
Piętrowy magazyn i oczyszczalnia nasion o konstrukcji szkieletowej w wykonaniu z betonu na mokro (monolitycznie) (segregator aktów prawnych).
Siatkę słupów przyjęto 6,0 X 6,0 m. Rygle wykonuje się w samonośnych przestawnych stalowych deskowaniach mocowanych do slupów. Na deskowaniach montuje się prefabrykowane elementy stropowe typu K. Stropodach wykonuje się z żeber typu K ustawianych parami, na których układa się płyty pianobetonowe.
Obciążenie stropu wynosi 1000 kG/m2. Dwa typy magazynów halowych (promocja 3 w 1). Hala zaprojektowana jest jako trójnawowa ze stupami na siatce 6,0 X 6,0 m, jako jednonawowa ze słupami w ścianach zewnętrznych na siatce 12,0 X 6,0 m.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32