Blog

19.12.2022

Wykończenie zewnętrzne

W artykule znajdziesz:

Wykończenie zewnętrzne

Wykończenie zewnętrzne uzupełnia się po zakończeniu montażu z rusztowań ruchomych przytwierdzanych do specjalnych prętów stalowych, używanych przy tynkowaniu. Po usunięciu dźwigu montażowego wykonuje się daszki nad wejściami i zsypy na śmiecie. Urządzenia dodatkowe, jak kotłownie, transformatory, rynny ściekowe itp., wykonuje się metodami tradycyjnymi. Wyposażenie mieszkań znajdujących się obecnie w realizacji odpowiada normom mieszkań o czynszach niewygórowanych. Mieszkania mają ogrzewanie podłogowe i sufitowe (program uprawnienia budowlane na komputer).

Rury grzejne są zatopione w płytach stropowych. Rury te są ze sobą spawane bezpośrednio po ułożeniu elementów stropowych, a każdy obwód zostaje wypróbowany na ciśnienie 30 kG/cm2 przed zabetonowaniem połączeń. Obwody grzejne są zasilane z kotłowni o niskim ciśnieniu, obsługującej bloki budynków zawierających od 180 do 800 mieszkań (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Instalacja sanitarna składa się z bloku systemu ,,Paris“ zawierającego: zbiornik z natryskiem i umywalnią, W. C., zlew podwójny i ogrzewacz. W klatce schodowej przewidziano zsypy na śmiecie. Instalacja elektryczna systemu SNEEC jest całkowicie kryta. Wyłączniki systemu ,,Poutrex“ są umieszczone w ościeżnicach drzwiowych. Ściany zewnętrzne wykuszy oraz drzwi i okna metalowe dostarczyły zakłady Brandt. Podłoga pokryta jest linoleum (uprawnienia budowlane).

W każdym pomieszczeniu przewidziano szafy ścienne. Ściany są malowane farbami, które można myć i czyścić. Budynki kryte są blachą aluminiową, a klatki schodowe w budynkach więcej niż czteropiętrowych obsługiwane są przez windy. Obecna produkcja wynosi poniżej 200 000 mieszkań rocznie. Jest ona realizowana niemal wyłącznie tradycyjnymi metodami budownictwa przez 210 000 przedsiębiorstw budowlanych łącznie z zakładami rzemieślniczymi (program egzamin ustny).

Przedsiębiorstwa te spełniają ponadto inne zadania trudne i różnorodne, niezbędne jednak w całokształcie gospodarki krajowej. Są one dobrze przygotowane do tych usług, z których nie można zrezygnować.

Tradycyjne budownictwo

Nie można podwoić ich produkcji bez zastosowania nowych potężnych środków dla zaradzenia brakowi robotników wykwalifikowanych. Właśnie dlatego stworzono nowy przemysł i dlatego trzeba „zmniejszyć do minimum prace na budowie a znacznie powiększyć produkcję w fabryce". W ten sposób uniezależnione od braku robotników wykwalifikowanych, wolne od niepewności zatrudnienia, zorganizowane, zmechanizowane i zjednoczone przedsiębiorstwo stanie się przemysłem a przemysł ten produkować będzie mieszkania (opinie o programie).

Przemysł ten pozwoli na zatrudnienie i przeszkolenie robotników pochodzących z różnych gałęzi gospodarki narodowej, na masowe zatrudnienie robotników z północnej Afryki oraz uczyni zbędnym zatrudnienie specjalistów obcokrajowców. Stabilizacja zatrudnienia pracowników umożliwia szybkie osiągnięcie kwalifikacji; dopuszczenie robotników do udziału w zyskach produkcji pozwala na osiągnięcie w tego rodzaju pracy dobrych zarobków (segregator aktów prawnych).

Tradycyjne budownictwo i nowy przemysł powinny się wzajemnie uzupełniać. Ścisły związek pozwoli na koordynację wysiłków wszystkich budowniczych w celu jak najlepszego wykorzystania i rozwinięcia ich możliwości; programy realizowane przez przemysł będą uzupełniane robotami dodatkowymi, wykonywanymi metodami tradycyjnymi.

Jest i powinno być stosowanych wiele sposobów przemysłowej produkcji mieszkań, jednak kilkadziesiąt fabryk wystarczy do wykonywania 100 000 mieszkań rocznie. Będzie to możliwe, gdy dotychczasowa korzystnie zapoczątkowana akcja czynników rządowych będzie nadal utrzymana i wzmacniana. Jeżeli Rząd da do dyspozycji tereny i zorganizuje potrzebne kredyty, Francja może sama wybudować tyle mieszkań, ile będzie potrzeba (promocja 3 w 1).

Zmniejszać nakład pracy ludzkiej to budować, zużywając mniejszą ilość godzin pracy, czynić samą pracę mniej uciążliwą i mniej niebezpieczną. Na tym polega właśnie rzeczywisty postęp, w stosunku do którego czynniki takie, jak względy ekonomiczne lub też szybkość wykonania są jedynie czynnikami pochodnymi.

Najnowsze wpisy

07.05.2024
Praktyki budowlane. Wszytko, co musisz o nich wiedzieć

Znaczenie praktyki zawodowej w zdobywaniu uprawnień budowlanych Praktyka zawodowa odgrywa kluczową rolę w zdobywaniu uprawnień budowlanych dla architektów oraz innych…

03.05.2024
Kierownik robót budowlanych

Kierownik robót budowlanych to zawód, który często mylony jest z podobnym stanowiskiem, mianowicie z kierownikiem budowy. W związku z tym,…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami