Blog

19.04.2022

Zagęszczacz

W artykule znajdziesz:

Zagęszczacz

Zagęszczacz - wiskozator zagęszczanie-(1) mechaniczne zwiększanie zawartości materiału sypkiego (np. masy formierskiej, gruntu budowlanego) przez ubijanie, wibrowanie itp.; (2) zwiększanie zawartości fazy stałej w mieszaninie zagęszczanie proszków - przygotowanie proszku do spiekania przez zwiększenie jego gęstości i nadanie mu określonego kształtu; pośród metod z.p. rozróżnia się prasowanie (stosowane najczęściej) oraz z.p. wibracyjne, odlewanie gęstwy, walcowanie i wyciskanie (program uprawnienia budowlane na komputer).

Zagęszczarka wibracyjna - wibrator do zagęszczania gruntu budowlanego zagęszczenia drukarskie - roztwory koloidalne zagęstników drukarskich, służące do przygotowania farb do druku zaginadło blacharskie - kowadło do zaginania blach i wywijania obrzeży naczyń, najczęściej przy użyciu drewnianych wałków; z.b. ma postać słupka z rozszerzoną łopatkowo częścią roboczą o nieco zaokrąglonej, różnie ukształtowanej krawędzi (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Zaginanie - gięcie materiału zamocowanego jednym końcem zaginanie - łączenie brzegów części blaszanych przez zaciśnięcie i zagięcie jednego brzegu na drugim zaginarka - prasa do zaginania blach, taśm, płaskowników itp. zagłębie - geol. obszar występowania złóż kopaliny użytecznej, np. węglowych (z. węgłowe), naftowych (z. naftowe), stanowiący odrębną jednostkę geologiczną (uprawnienia budowlane).

Zagłębienie przewodu kanalizacyjnego (sieci zewnętrznej) - odległość pionowa od powierzchni terenu do spodu przewodu kanalizacyjnego zagłuszanie dźwięku, maskowanie dźwięku - zjawisko psychofizjologiczne polegające na zmniejszeniu się głośności określonego dźwięku odbieranego w obecności innego dźwięku zagniatanie - mieszanie materiałów mających konsystencję ciastowatą zagniatarka - maszyna do zagniatania zagon - pas zaoranej roli, składający się z większej lub mniejszej liczby dołożonych do siebie skib

Zagospodarowanie przestrzenne

Zagospodarowanie przestrzenne - stan wykorzystania danego obszaru kraju zgodnie z różnymi potrzebami jego mieszkańców i użytkowników w zakresie mieszkań, miejsc pracy, komunikacji, wszelkiego rodzaju usług, ośrodków wypoczynkowych, rekreacyjnych itp. zagroda minowa - wojsk, miny ustawione na różnej głębokości w kilku rzędach jako bierny środek walki z okrętami nieprzyjacielskimi zagrożenie korozyjne - źródło narażeń zdolnych do wywołania zmian korozyjnych  (program egzamin ustny).

Zagrożenie pożarowe - stwierdzona możliwość powstania i łatwego rozprzestrzeniania się pożaru powodowana zapalnością materiałów, z których wykonany jest obiekt budowlany oraz zapalnością materiałów znajdujących się w tym obiekcie zagrzybienie budynku - zaatakowanie drewnianych części budynków (niekiedy także muru stykającego się z drewnem) przez grzyby zw. domowymi zajarzenie łuku - zapoczątkowanie luku elektrycznego, np. między elektrodą i przedmiotem przy spawaniu lukowym zajazd - tor odgałęźny jednozwrotnicowy, zakończony zazwyczaj kozłem oporowym zajezdnia - zespól pomieszczeń i urządzeń do przechowywania i obsługi technicznej pojazdów użytku publicznego (tramwajów, autobusów, samochodów) (opinie o programie).

Zakalec - niewygarbowana wewnętrzna warstwa skóry garbowanej zakamarek - część belki wlewowej, poza ostatnim wlewem doprowadzającym, w której gromadzi się żużel i zanieczyszczenia unoszone przez metal zakaz Pauliego, zasada Pauliego, zasada wykluczania - podstawowe prawo w mechanice kwantowej, zgodnie z którym dwie identyczne cząstki o spinie połówkowym nie mogą jednocześnie znajdować się w tym samym stanie kwantowym (segregator aktów prawnych).

Zakiszanie - sposób konserwowania pasz soczystych przez poddawanie ich fermentacji zaklejanie papieru - papierń, operacja technologiczna przy wyrobie papieru, polegająca na nałożeniu warstwy kleju na powierzchnię uformowanej wstęgi papieru (z.p. powierzchniowe) lub na wymieszaniu masy papierniczej z klejem (z.p. w masie); z.p. stosuje się w celu ograniczenia jego nasiąkliwości i zwiększenia odporności na przenikanie cieczy zaklejenie wiórów - operacja technologiczna przy wyrobie płyt wiórowych mająca na celu naniesienie kleju na powierzchnię wiórów zaklejarka - urządzenie do nanoszenia kleju na powierzchnie wiórów przy wyrobie płyt wiórowych (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami