Blog
Zaginanie i sklepywanie
W artykule znajdziesz:
Podkład pod pokrycia blachą. Podkład taki stanowi deskowanie, przeważnie grubości 25 mm, wykonywane z prześwitem 5 cm. Łączenie arkuszy i ich mocowanie do podkładu. Arkusze blachy łączy się na rąbki: stojące podwójne, gdy szwy są prostopadłe do okap gdy szwy są równoległe do okapu, a dach płaski. Aby możliwe było wykonanie rąbka, z arkusza przeznaczonego do krycia odcina się narożniki dolne i górne. Następnie przyrządami zagina się brzegi. Tak przygotowane arkusze transportuje się na dach i łączy między sobą i z podkładem, układając dłuższym wymiarem w kierunku spadku (po ułożeniu arkusze tworzą pasy prostopadłe do okapu) (program uprawnienia budowlane na komputer).
Rąbki poziome sąsiednich pasów powinny być przesunięte względem siebie ok. 10 cm lub na pół arkusza, tak aby w jednym połączeniu nie spotkały się 4 arkusze. Zaginanie i sklepywanie, rąbków wykonuje się na dachu zginadłem i pobijakicm drewnianym. Arkusze blachy łączy się z podkładem żabkami i łapkami (wykonanymi z wąskich pasków blachy, przybitych jednym końcem do deskowania i wpuszczonych drugim końcem w rąbek), jak również językami (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
W rąbku stojącym rozcięty koniec łapki ma 2 wąsy, z których jeden zaginamy na wysoką, zewnętrzną krawędź rąbka. Na dłuższą krawędź arkusza, na zakład z językiem lub rąbki leżące pojedyncze albo leżące podwójne W pobliżu kalenicy rąbki stojące przewraca się, a blachy obu połaci łączy się na podwójny rąbek stojący, biegnący wzdłuż kalenicy. Przy okapie (jeśli nie ma rynny) blachę pokrycia zagina się na przybity do deski pasek blachy, a rąbki stojące przewraca się na płask i podgina (uprawnienia budowlane).
Szczegóły krycia blachą czarną. Przed ułożeniem blachę czarną należy obustronnie pokryć pokostem lub rzadką farbą olejną chlorokauczukową, cynkową lub inną antykorozyjną, aby zabezpieczyć przed rdzewieniem wszystkie powierzchnie, które po montażu nie będą później malowane. Doskonałą farbą do konserwacji blach jest minia ołowiowa, sporządzona na pokoście lnianym (program egzamin ustny).
Malowanie
Po wykonaniu pokrycia jego górną powierzchnię maluje się ponownie farbą olejną lub inną. Malowanie, poprzedzone starannym oczyszczeniem powierzchni z rdzy, należy powtarzać co 3 lata. Należycie wykonane i konserwowane pokrycie osiąga trwałość ok. 30 lat. Mimo że pokrycie z blachy czarnej jest nieekonomiczne, gdyż istnieje konieczność częstego wykonywania napraw, jednak wobec braku na rynku blachy ocynkowanej i cynkowej jest ono stosowane (opinie o programie).
Szczegóły krycia blachą stalową ocynkowaną. Blacha stalowa ocynkowana jest obustronnie pokryta warstwą cynku grubości ok. 0,035 mm, zabezpieczającą stal przed rdzewieniem. Przygotowanie arkuszy oraz krycie odbywa się w zasadzie tak samo jak w przypadku blachy czarnej, z tym że należy szczególnie ostrożnie obchodzić się z cienką warstwą ocynkowania nie używać ostrych narzędzi, nie sklepywać na ostro itp. W przypadku zniszczenia powłoki ochronnej co, oprócz uszkodzeń mechanicznych (uderzenia, chodzenie po pokryciu), może nastąpić od uderzeń gradu, a także przez działanie szkodliwych dla cynku wpływów zanieczyszczeń chemicznych w powietrzu pokrycie szybko rdzewieje (segregator aktów prawnych).
W środowiskach miejskich trwałość ochrony ocynkowania wynosi 3-10 lat. Gdy warstwa cynku jest uszkodzona, z takim fragmentem lub całym pokryciem należy postępować tak, jak w przypadku blachy czarnej, tzn. odrdzewić go, a następnie pokryć ochronną warstwą farby lub pokostu. Drobne naprawy wykonuje się przylutowując kawałki blachy; większe uzupełnienia łączy się z pokryciem na rąbki; naroża uszczelnia się kitem miniowym lub lutuje.
Taśma blachy stalowej ma szerokość 0,7 m, grubość do 0,6 mm i jest obustronnie cynkowana. Układa się ją dłuższym wymiarem w kierunku spadku dachu; pasy łączy się na rąbki stojące. Wykorzystując długość taśmy, można unikać szwów równoległych do okapu, co oszczędza materiał i robociznę, a także zwiększa szczelność pokrycia (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32