Blog
Zasady bezpieczeństwa
W artykule znajdziesz:
Cztery zasady, które pomogą przetrwać pożar
Nie raz i nie dwa słyszy się o powszechnych zagrożeniach, które mogą nas spotkać praktycznie wszędzie - pożary, powodzie, awarie i tym podobne (program na komputer). Nie bez powodu w szkołach wprowadzono przedmiot taki jak “edukacja do bezpieczeństwa", chociaż nie tylko dzieci powinny wiedzieć, jak zachować się razie w sytuacji kryzysowej. Jedną z najgroźniejszych dla naszego życia bądź zdrowia może być ta, kiedy w najmniej spodziewanym momencie zobaczymy ogień w budynku, na terenie którego właśnie przebywamy. Chodzi tu jednak o jego niekontrolowany wybuch, który nazywa się pożarem (program na telefon).
Podstawowe zasady, których należy bezwzględnie przestrzegać w przypadku zaobserwowania zjawiska pożaru
Istnieją cztery ważne zasady. Po pierwsze - zabezpieczamy swoje drogi oddechowe, na przykład wilgotną ściereczką lub innym materiałem (program egzamin ustny). Dym może powodować problemy z widocznością, a wdychanie go jest tak samo niebezpieczne. Po drugie, pod żadnym pozorem nie korzystamy z windy, która może się zwyczajnie zepsuć i narazić nas na dodatkowe niebezpieczeństwo. W grę wchodzą tylko schody! Trzecią sprawą, na którą należy zwrócić uwagę jest nasz sposób poruszania się. Powinniśmy iść wtedy jak najbliżej ścian, a najdalej od tego, co mogłoby się na nas zawalić.
A po czwarte, równie ważne, nie otwierajmy żadnych okien, aby przewietrzyć pomieszczenie, w którym się znajdujemy. To tylko pogorszy sytuację, gdyż tlen jest jednym ze “składników" pożarów (opinie o programie).
Jest to wskazane tylko, kiedy jest to jedyna opcja przeżycia. Wtedy będziemy musieli po prostu wyskoczyć.
To wszystko składa się na zasady bezpieczeństwa - naszego bezpieczeństwa
Ale nie należy zapominać też o innych, równie ważnych kwestiach (segregator aktów prawnych). W razie wypadku musimy się upewnić, że wszyscy pamiętają o czterech powyższych punktach. Poza tym opuszczając płonący budynek trzeba się upewnić, że wszyscy zagrożeni postąpili tak samo. Jeżeli jesteśmy już na zewnątrz i wiemy o kimś kto pozostał w środku, a my nie byliśmy w stanie mu pomóc, musimy zawiadomić odpowiednie służby ratownicze (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32