Blog
Zmiana typu płyty uprawnienia budowlane
W artykule znajdziesz:
Zmiana typu płyty uprawnienia budowlane
Zmianę typu płyty uzyskuje się przez zmianę ramy przy użyciu tej samej nakrywy i podkładu (program uprawnienia budowlane na komputer).
Mieszanka betonowa użyta do produkcji płyt składa się z drobnoziarnistego kruszywa żwirowego lub łamanego, z cementu dozowanego w ilości 445 kg na 1 ms betonu i wody w ilości równej ilości cementu (w/c = 1,0). Po operacji prasowania współczynnik wodoccmentowy w uformowanej i sprasowanej płycie obniża się do wartości w/c = 0,3 do 0,4. Wytrzymałość walcowa betonu płyty wykonanej tą metodą wynosi ok. 570 kG/cm2 (po 23 dniach).
Ponieważ tak wysoka wytrzymałość płyt stropowych nie jest w zasadzie potrzebna, można ją obniżyć przez zastąpienie części cementu popiołem lotnym. Ostatnio w wytwórniach w Wielkiej Brytanii dozuje się 178 kg cementu z 8-procentowym dodatkiem lotnego popiołu na 1 m3 betonu. Przy zastosowaniu takiego składu spoiwa uzyskuje się wytrzymałość betonu 266 kG/cm2. W metodzie tej można stosować również lekkie kruszywa (np. sproszkowany żużel) do produkcji płyt z betonu lekkiego (o ciężarze 1600 kG/m3) (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Główne czynności technologiczne w obiegu formy przeprowadza się na 6 stanowiskach roboczych.
Po operacji prasowania na stanowisku 3 i 4 forma z zagęszczonym betonem zostaje przesunięta po torze szynowym na rolkach na stanowisko 5, gdzie dźwigniki hydrauliczne automatycznie demontują formę przy równoczesnym opuszczeniu uchwytu próżniowego na płytę. Na stanowisku 5 wykonuje się poza rozmontowywaniem formy z poprzedniego obiegu kilka dalszych czynności, jak zdjęcie spodniej warstwy perforowanego papieru, czyszczenie i mycie formy oraz układanie nowej warstwy papieru.
Przygotowaną do następnego obiegu formę przesuwa się na wózku lub na torze rolkowym na stanowisko 6, na którym układa się w niej zbrojenie, w postaci gotowego elementu zbrojeniowego, uprzednio przygotowanego na stanowisku 9 i 10. Z kolei forma zostaje przesunięta na drugie stanowisko zbrojenia 7, na którym zakończone zostają czynności zbrojeniowe (uprawnienia budowlane). Stanowisko to służy również do układania zbrojenia w nowej formie dostarczanej z położonego obok składu form 8.
Napełnienie formy
Na następnym stanowisku 1 odbywa się napełnianie formy ciekłą mieszanką betonową z umieszczonych nad formą dwóch zbiorników (program egzamin ustny). Dzięki swej ciekłości mieszanka, wprowadzana do formy w ściśle określonej ilości, układa się równomiernie w formie. Na następnym stanowisku 2 odbywa się wstępne wyrównanie mieszanki i układanie na wierzchu betonu arkusza grubego, perforowanego papieru oraz arkusza perforowanej blachy.
Tak przygotowana forma jest wprowadzana z kolei do prasy na stanowisku 3, gdzie beton zostaje zagęszczony przez prasowanie. Woda wyciśnięta z betonu podczas prasowania zostaje wydalona przez filtrujący papier i otwory w nakrywie do przewodu rurowego, skąd zostaje doprowadzona do specjalnego zbiornika w celu ponownego użycia jej w betoniarce.
Wszystkie czynności wykonywane przez prasę są całkowicie zautomatyzowane, co jest zresztą konieczne dla ustalenia właściwej wielkości ciśnienia i liczby pracujących cylindrów. Operator obsługujący prasę nastawia tylko na tablicy rozdzielczej parametry wymiarów płyty i ciśnienia. Elektroniczne urządzenie oblicza i ustawia automatycznie potrzebną liczbę cylindrów i ich ciśnienie (opinie o programie). Przy końcu operacji prasowania zautomatyzowane urządzenie kontrolujące wykazuje różnice w grubości sprasowanej płyty (w stosunku do grubości założonej) oraz wielkości faktycznego ciśnienia podczas prasowania. Na tej podstawie następuje ewentualnie odpowiednia zmiana ilości dozowanej mieszanki betonowej w następnej przygotowywanej do prasowania formie.
Beton sprasowany jest tak silnie zagęszczony, że wykazuje bezpośrednio po sprasowaniu wytrzymałość umożliwiającą układanie rozformowanych płyt na placu składowym w stosach za pomocą uchwytu próżniowego i suwnicy. Płyty w stosie oddzielane są od siebie plastykowymi arkuszami. Poza najbardziej rozwiniętym układem taśmowym ciągu produkcyjnego w zamkniętym obiegu stosowane są również dwa inne układy produkcji, a mianowicie: układ z wspólnym stanowiskiem formowania i rozformowywania na jednym końcu prasy (segregator aktów prawnych).
Układ o zamkniętym nadaje się do produkcji skomplikowanych typów płyt i pozwala na dłuższe uboczne operacje, obejmujące obróbkę i wykończenie czterech płyt.
Najkrótszy czas operacji prasowania wynosi 2,5 minuty. Założona wydajność na godzinę wynosi 15 płyt, a produkcja roczna przy 100-procentowym wykorzystaniu prasy na jedną zmianę roboczą - ok. 30 000 elementów wielkopłytowych. W rzeczywistości prasy nie są w takim stopniu wykorzystane. Według danych angielskich metoda produkcji Go-Con jest opłacalna przy rocznej produkcji 30 tysięcy płyt (promocja 3 w 1). Opłacalność ma być zapewniona już przy 50-procentowym wykorzystaniu prasy na jedną zmianę lub 17-procentowym na trzy zmiany.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32