Blog
Belki stalowe uprawnienia budowlane
W artykule znajdziesz:
Belki stalowe uprawnienia budowlane
W celu założenia belek stalowych należy z obydwu stron bloku usunąć ze spoin zaprawę, a w blokach sąsiednich wykuć wąskie bruzdy w przypadku użycia kątowników (program uprawnienia budowlane na komputer). W przypadku natomiast zastosowania ceowników należy w bloku Instalacyjnym oraz w sąsiednich blokach wykuć odpowiednich wymiarów bruzdy na ich umieszczenie.
Po usunięciu okruchów betonu i kurzu i zmyciu wodą wykutych bruzd wypełnia się je zaprawą marki 80, a następnie wciska się stalowe kształtowniki z obydwu stron ściany. Ewentualne pustki wypełnia się zaprawą. Z chwilą uzyskania przez zaprawę wymaganej wytrzymałości rozbija się beton w uszkodzonym bloku (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Po wymianie uszkodzonych przewodów instalacyjnych wykonuje się między blokami ściennymi dwie ścianki zakrywające przewody, kształtowniki (ttalowe okrywa się siatką i po obrzuceniu zaprawą cementową całość otynkowuje się.
Stosunkowo rzadko w blokach występują uszkodzenia w postaci rys czy pęknięć poziomych. W tego rodzaju przypadkach wykuwa się bruzdy pionowe w odległości co 10-15 cm i tak jak poprzednio w wypełnionych /uprawą cementową bruzdach umieszcza się pręty zbrojenia lub przykleja do oczyszczonej powierzchni bloku, z obu jego stron, płaskowniki lub blachę •dołową kompozycją na bazie żywicy epoksydowej (uprawnienia budowlane).
Jednym z częstych uszkodzeń w ściennych blokach żużlobetonowych jest ścięcie naroża występujące przeważnie u dołu bloku. W przypadku gdy ścięcie naroża jest niewielkie i nie wpływa w sposób istotny na zwiększenie naprężeń miejscowych, wystarczy wypełnić rysę za pomocą iniekcji.
W przypadkach poważniejszych uszkodzeń poza iniekcją stosuje się wzmacnianie naroża siatką cięto-ciągnioną. Po skuciu z obu stron bloku żużlobetonu na głębokość 1,5-2,0 cm w pasie o długości 40-5,0 cm poza rysę i wysokości minimum 5 cm powyżej końca rysy usuwa się ze spoiny zaprawę z każdej strony bloku na głębokość co najmniej 10 cm. Po oczyszczeniu i zwilżeniu wodą spoin między blokami i powierzchni bloku spoiny wypełnia się gęstą zaprawą cementową marki 80 i do bloku mocuje się pas siatki cięto-ciągnionej, którego koniec zagięty pod kątem prostym wsuwa się w wypełnioną zaprawą spoinę (program egzamin ustny).
Następnie wykonuje się narzut z zaprawy cementowej, a po jej związaniu powierzchnie bloku tynkuje się. W podobny sposób wykonuje się wzmocnienie bloków w przypadku ścięcia narożnika u góry bloku.
Ścięcia naroży
Ścięcia naroży bloków występują również pod nadprożami drzwiowych (opinie o programie). W tym przypadku do wzmocnienia nadproża można przystąpić po jego podstemplowaniu. W tym celu w nadprożu oraz w blokach podporowych należy z obu stron wykuć bruzdy głębokości 2,5-3,0 cm na całej szerokości tych bloków, a w przedłużeniu bruzd w spoinach wykonać otwory głębokości 15 cm.
Po oczyszczeniu i zwilżeniu wodą bruzd i otworów w spoinach wypełnia się je gęstą zaprawą cementową marki 80 i wciska się w nie pręty stalowe średnicy 10 mm wygięte w kształcie litery C o końcach długości 10 cm za giętych pod kątem prostym, a następnie wyrównuje się powierzchnie zaprawy. Po wypełnieniu rysy za pomocą iniekcji spoiwem na bazie żywicy epoksydowej i uzyskaniu odpowiedniej wytrzymałości połączenia z czoła i obydwu boków uszkodzonego bloku usuwa się warstwę żużlobetonu grubości 1,5-2,0 cm poza rysę na odległość co najmniej 10 cm i na całą szerokość bloku nadprożowego (segregator aktów prawnych).
Po oczyszczeniu powierzchni bloku szczotką metalową mocuje się pas siatki cięto-ciągnionej wygięty w kształcie litery U i po przymocowaniu do bloku wykonuje się narzut z zaprawy cementowej marki 80 po uprzednim zwilżeniu bloku wodą. Po związaniu zaprawy blok tynkuje się.
Przy zarysowaniu lub pęknięciu nadproża wzmocnienie wykonuje się za pomocą stalowych kątowników, przy czym wielkość nierównoramiennych kątowników dobiera się tak, by mogły przenieść 60-70% całego obciążenia nadproża. Po podstemplowaniu nadproża pęknięcie wypełnia się spoiwem na bazie żywicy epoksydowej za pomocą iniekcji.
Po uzyskaniu wymaganej wytrzymałości spoiwa z dolnych narożników nadproża należy skuć beton oraz usunąć zaprawę ze spoin wsporczych na głębokość 6-8 cm (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32