Blog

Gazy pochłonięte z atmosfery zdjęcie nr 2
08.01.2020

Cechy klimatyczne

W artykule znajdziesz:

Cechy klimatyczne

Gazy pochłonięte z atmosfery zdjęcie nr 3
Cechy klimatyczne

W zależności od cech klimatycznych izolacyjność termiczną ścian uzyskuje się poprzez pustki powietrzne lub zasypywanie kanałów materiałami ciepłochronnymi (uprawnienia budowlane).

Przy większej liczbie kondygnacji nośność ścian może być zwiększona poprzez zalanie kanałów lekkim betonem lub przez „wtopienie*’ szkieletu żelbetowego (program na telefon). Podobny system, wprowadzający przy murowaniu „na sucho” połączenia „na korki” betonowe. Cechami podobnymi do pustaków betonowych charakteryzują się pustaki gipsowe (program na komputer). Produkcja ich jest dość łatwa, może być zorganizowana na placu budowy i nie wymaga większych maszyn. Pustaki gipsowe dają przyjemniejsze powierzchnie ścian i mają lepsze własności ciepłochronne (program egzamin ustny). Są też łatwe do wygładzenia powierzchniowego za pomocą cyklinowania. Należy zaznaczyć, że murowanie ściany z pustaków „na sucho” może być wykonywane przez pracowników niewykwalifikowanych; częste są
przykłady murowania tych konstrukcji przez przyszłych użytkowników domków jednorodzinnych (opinie o programie).

System szwajcarski

Do tej samej kategorii należy system szwajcarski Durisol (podobne konstrukcje wykonywane w Polsce podano w tomie II rozdz. 10), w którym elementy są wykonane ze strużkobetonu i posiadają dobre własności izolacji termicznej (segregator aktów prawnych). System ten posiada drobiazgowo opracowane wszystkie szczegóły konstrukcyjne i ma duże możliwości zastosowania w różnych rodzajach budownictwa. Pewnym mankamentem tego systemu jest konieczność stosowania tynków, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych.

Odmianą systemów ścian z pustaków jest system Beaupere, stosowany we Francji. Konstrukcja ścian składa się właściwie z dwóch elementów: pustakowego i płytowego elewacyjnego, spojonych zaprawą cementową. Otrzymuje się w ten sposób gotową elewację zewnętrzną (promocja 3 w 1). Dosyć duży ciężar elementów (ok. 100 kG) powoduje potrzebę zastosowania lekkiego żurawia do transportu prefabrykatów. Poza tym budowa ma charakter tradycyjny.

Najnowsze wpisy

31.03.2025
Gazy pochłonięte z atmosfery zdjęcie nr 4
Co to jest deskowanie i jakie są jego rodzaje?

Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…

21.03.2025
Gazy pochłonięte z atmosfery zdjęcie nr 5
Co to jest instalacja wodociągowa?

Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…

Gazy pochłonięte z atmosfery zdjęcie nr 8 Gazy pochłonięte z atmosfery zdjęcie nr 9 Gazy pochłonięte z atmosfery zdjęcie nr 10
Gazy pochłonięte z atmosfery zdjęcie nr 11
Gazy pochłonięte z atmosfery zdjęcie nr 12 Gazy pochłonięte z atmosfery zdjęcie nr 13 Gazy pochłonięte z atmosfery zdjęcie nr 14
Gazy pochłonięte z atmosfery zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Gazy pochłonięte z atmosfery zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Gazy pochłonięte z atmosfery zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami