Blog
Cięgno uprawnienia budowlane
W artykule znajdziesz:
Cięgno uprawnienia budowlane
Cięgno powinno być dopasowane do przekroju belki, a jego ramiona powinny zachodzić na blachę umocowaną na belce przy ścianie. Po przyspawaniu cięgna do prętów umocowanych pod belką należy podgrzać je do temperatury 500-600 C i przyspawać do blachy umocowanej na belce przy ścianie (program uprawnienia budowlane na komputer).
Całość wzmocnienia osiatkować siatką podtynkową Rabitza, wykonać narzut z zaprawy cementowej marki 50, a potem otynkować.
Wzmocnienia w tym przypadku dokonuje się za pomocą podwieszenia.
W tym celu należy uszkodzoną belkę podstemplować, a rysy i spękania w niej zainiektować mieszaniną klejącą na bazie żywicy epoksydowej. Następnie należy nad belką w ścianie wykuć odpowiedniej wielkości otwór służący do wykonania żelbetowej płytki lub włożenia stalowej płytki (po wyrównaniu powierzchni zaprawą cementową) której celem będzie rozłożenie obciążenia od stalowej konstrukcji wzmacniającej (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Następnym etapem robót będzie wykonanie stalowej belki odpowiedniej długości o przekroju skrzynkowym, złożonej z dwóch zespawanych belek ceowych lub z belki ceowej z przyspawaną, zamykającą blachą. W odpowiedniej odległości od ściany należy odsłonić dolne zbrojenie w przeciwległych belkach dachowych i przebić otwory w płytach dachowych na przesunięcie wieszaków. Wieszaki należy wykonać z blachy grubości minimum 5 mm w kształcie litery U, w wymiarach dopasowanych do przekroju belek żelbetowych i długości ramion odpowiadających sumarycznej wysokości stropu i stalowej belki skrzynkowej. Po ułożeniu belki stalowej należy dosunąć wieszaki do odkrytego i oczyszczonego z betonu dolnego zbrojenia belek (uprawnienia budowlane).
Tak jak poprzednio wieszaki należy podgrzać palnikiem do temperatury 500-600oC i przyspawać do belki stalowej. Następnie otwory w płytach dachu i puste przestrzenie między belką i wieszakami wypełnia się zaprawą cementową.
Elementy stalowe należy pomalować farbą antykorozyjną i po osiatkowaniu siatką cięto-ciągnioną wykonać narzut z zaprawy cementowej marki 80, grubości minimum 3 cm.
Wzmacnianie konstrukcji stropów
Często okazuje się, że głębokość oparcia prefabrykowanych płyt stropowych na ścianach jest niedostateczna (program egzamin ustny). Zbyt mała głębokość oparcia, zbyt krótkie zbrojenie nośne w płytach stropowych, jak również niedostateczna wytrzymałość betonu w elemencie stropowym lub ściennym, może spowodować wystąpienie rys w tych elementach lub nawet ścięcie betonu w strefie przypodporowej. W takich przypadkach zachodzi konieczność wzmocnienia węzła podporowego przez zwiększenie głębokości oparcia płyt stropowych.
Przed wykonywaniem prac wzmacniających należy podstemplować zagrożone płyty stropowe w sposób nie powodujący jednoczesnego przeciążenia stropu niższej kondygnacji (opinie o programie).
Zwiększenie głębokości oparcia płyt stropowych można wykonać dwoma sposobami: przez pogrubienie ściany podporowej, co powoduje pewne zmniejszenie powierzchni pomieszczenia, lub przez wykonanie pod stropem żelbetowego lub stalowego wspornika.
Przy pogrubieniu ściany grubość dobetonowanej żelbetowej ścianki powinna wynosić minimum 5 cm (można ją wtedy wykonać za pomocą torkretowania). Ściankę większej grubości betonuje’się w deskowaniu segmentowym.
Niezależnie od sposobu wykonywania pogrubienia ściany, należy z niej dokładnie usunąć tynk czy też warstwę szpachli, powierzchnię zmłotkować i oczyścić szczotkami metalowymi z luźnych części, a następnie odpylić odkurzaczem przemysłowym lub sprężonym powietrzem. Następnie w ścianie należy wykonać otwory średnicy 20-25 mm w odległościach 50-60 cm, w których po oczyszczeniu i zwilżeniu wodą umocowuje się na zaprawie cementowej marki 80 pręty stalowe średnicy 10-12 mm zakończone hakiem do mocowania siatki zbrojeniowej (segregator aktów prawnych).
Na prętach należy umocować siatkę cięto-ciągnioną, wzmocnioną co 50 cm pionowymi prętami średnicy 8-MO mm i, po zwilżeniu ściany wodą, wykonać torkretowanie zaprawą cementową minimum marki 80.
Przy związaniu zaprawy należy jej powierzchnię wyrównać zaprawą cementową, a po stwardnieniu pokryć warstwą szpachli.
Mocowanie w ścianie prętów, śrub lub bolców przy wykonywaniu wspornika pod płyty stropowe (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32