Blog

07.05.2021

Cylindryczne mielniki

W artykule znajdziesz:

Cylindryczne mielniki

Cylindryczne mielniki

Istotną cechą młyna drugiego są jego cylindryczne mielniki, noszące patentową nazwę „minipebs” o kilkumilimetrowych zaledwie wymiarach i o masie ok. 1 g. Stosowanie mielników o tak małych wymiarach wymaga oczywiście specjalnej końcowej ściany wylotowej, której konstrukcja umożliwia wysyp produktu mielenia przy jednoczesnym zatrzymywaniu minipebsów wewnątrz młyna. sywnym ogrzewaniem się młyna, mielników i miewa (program uprawnienia budowlane na komputer). Na ciepło zamienia się tak znaczna ilość energii potrzebnej do napędu młyna, że klinkier wprowadzony do młyna w temperaturze 90-100°C ogrzewa się w czasie mielenia o kilkadziesiąt stopni i opuszcza młyn w postaci cementu o temperaturze 150°C, a nieraz wyższej.

Wspomniano już wyżej, że panujące w czasie mielenia wysokie temperatury powodują częściowe odwodnienie domielonego do cementu gipsu, co prowadzi do znacznych zakłóceń procesu wiązania cementu. Trzeba przy tym dodać, że wysoka temperatura, panująca w młynie w czasie mielenia, sprzyja aglomeracji drobnych cząstek miewa i utrudnia mielenie. Z tych względów młyny pracujące w układzie otwartym od dawna starano się sztucznie chłodzić. Zewnętrzny natrysk wodny na płaszczu młyna dawał pewne wyniki w zastosowaniu do dawnych młynów o niewielkich wymiarach (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Intensywne przewietrzanie dużych wielo- komorowych młynów przelotowych może w zasadzie zapewnić studzenie instalacji, ale wymaga to bardzo dużych ilości powietrza, przekraczających często 2500 m3/min. Te znaczne ilości powietrza przeciągane są przez młyn ze znaczną prędkością, co daje dodatkową korzyść polegającą na wewnętrznej separacji, czyli na pneumatycznym usuwaniu z młyna cząstek o wymiarach wystarczająco małych, które pozostając w młynie utrudniałyby proces mielenia.

Wymienione dwie dodatnie strony przewietrzania młyna przelotowego, tzn. chłodzenie i separacja wewnętrzna, są jednak w znacznej mierze bilansowane przez ujemne strony intensywnego wentylowania młynów. Konieczność odpylenia wychodzącego z młyna strumienia powietrza wymaga instalowania wydajnych urządzeń odpylających (program egzamin ustny).

Zużycie wody chłodzącej

Opisany wyżej układ, z którego wyraźnie wynika, że instalacja ta może być stosowana nie tylko do produkowania cementów o szczególnie wysokim stopniu rozdrobnienia, ale także do mielenia zwykłych cementów o normalnie stosowanych, niezbyt wygórowanych powierzchniach 2800-3300 cmYg, które zapewnia wstępnie młyn dwukomorowy (opinie o programie).
Z informacji pochodzących od dostawcy wynika, że opisana wyżej instalacja umożliwia uzyskiwanie cementu o wysokiej powierzchni właściwej przy jednostkowym zużyciu energii elektrycznej mniejszym o około 5% od zużycia notowanego przy uzyskiwaniu takiego samego cementu w instalacji młynowej pracującej w układzie zamkniętym.

Stosowanie małowymiarowych mielników (minipebsów) istotnie umożliwia prowadzenie procesu mielenia przy nieco mniejszym wzroście temperatury. W przypadku wysoko wydajnych młynów przelotowych, których końcowa komora napełniana jest tradycyjnymi cylpebsami o wymiarach około 0 25X25 mm, operacja mielenia (segregator aktów prawnych).
Przedstawione wyżej ujemne zjawiska towarzyszące chłodzeniu wielkich młynów przelotowych drogą ich intensywnego przewietrzania spowodowały pojawienie się koncepcji chłodzenia takich młynów przez kontrolowany wtrysk wody do ich wnętrza. Młyn cementowy zaopatrzony w nowoczesny układ wewnętrznego chłodzenia wodnego.

Instalacja ta, podobnie jak dwu- młynowy układ o handlowej nazwie „Minipebs grinding system”, oferowana jest przez firmę F. L. Smidth & Co A/S. Układ wtrysku wody pomyślany jest elastycznie, co umożliwia zarówno współprądowe, jak i przeciwprądowe chłodzenie wodą, przy czym nie operuje się nadmiernie wysokimi ciśnieniami wody, ponieważ nie jest konieczne szczegółowe, subtelne jej rozpylanie (promocja 3 w 1).

Przy wlotowej temperaturze klinkieru rzędu 100 C zużycie wody chłodzącej w ilości około 30 kg/t cementu zapewnia temperaturę cementu na wylocie z młyna ok. 115 C.

Najnowsze wpisy

03.05.2024
Kierownik robót budowlanych

Kierownik robót budowlanych to zawód, który często mylony jest z podobnym stanowiskiem, mianowicie z kierownikiem budowy. W związku z tym,…

30.04.2024
Porady przed egzaminem ustnym na uprawnienia budowlane

Przygotowanie się do egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane wymaga - poza koniecznością gruntownego przejrzenia wiadomości i ich przyswojenia - nabycia…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami