Blog
Drewno użytkowo suche
W artykule znajdziesz:
Drewno użytkowo suche
Drewno użytkowo suche, drewno suszone - drewno o wilgotności bezwzględnej poniżej 20%; stan użytkowo suchy uzyskuje się przez suszenie drewna w suszami, a wyjątkowo na wolnym powietrzu (program uprawnienia budowlane na komputer).
Drewno warstwowe, lignofol - tworzywo złożone z cienkich warstw drewna sklejonych i dodatkowo nasyconych pod ciśnieniem wodoodpornym klejem syntetycznym, produkowane w postaci płyt o grubości do 200 mm; ze względu na wzajemne położenie włókien drewna w poszczególnych warstwach rozróżnia się d. równolcgłowarstwowe, poprzeczno-warstwowe i gwiaździsto-warstwowe.
Drewno wczesne - tkanka drzewa w słoju rocznym składająca się z komórek cienkościennych, o kolorze jasnym, narastająca w drzewie w okresie wiosennym.
Drewnowiec - statek do przewozu drewna tartego, kopalniaków, papierówki itp.
Drezyna - kol. mały szynowy pojazd z własnym napędem do przewozu pracowników, materiałów o narzędzi przy pracach nad utrzymaniem torów.
Drgania, oscylacje, wibracje - zjawisko, w którym pewne wielkości charakterystyczne są funkcjami czasu, zazwyczaj na przemian rosnącymi i malejącymi w następujących po sobie kolejno przedziałach czasu (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Drgania akustyczne - drgania cząstek środowiska sprężystego względem położenia równowagi.
Drgania cieplne - drgania atomów w sieci krystalicznej; amplituda tych drgań zwiększa się ze wzrostem temperatury.
Drgania cieme - drgania towarzyszące powolnemu ruchowi względem dwóch stykających się ze sobą ciał, wywołane nagłym zmniejszeniem się siły tarcia w chwilach przechodzenia od tarcia statycznego do kinetycznego.
Drgania cyklotronowe (w magnetronie) - drgania wzbudzone na skutek oddziaływania pomiędzy składową promieniową ruchu elektronów a składową zmienną pola elektrycznego, których częstotliwość jest równa częstotliwości cyklotronowej elektronów.
Drgania deformacyjne - drgania zginające (uprawnienia budowlane).
Drgania dynatronowe (w magnetronie) - drgania wzbudzone w magnetronie na skutek występowania oporu ujemnego między wycinkami anody dzielonej.
Drgania elektryczne - zmiany wartości wielkości elektrycznych (napięcia, natężenia) w układzie, charakteryzujące się w mniejszym lub większym stopniu powtarzalnością w czasie.
Drgnia gasnące, drgania zanikające - drgania o malejącej w czasie amplitudzie.
Drgania giętne - drgania poprzeczne (prętów).
Drgania główne - drgania harmoniczne o częstotliwości równej jednej z częstotliwości drgań własnych układu i mające tę samą fazę (program egzamin ustny).
Drgania harmoniczne
Drgania harmoniczne, drgania sinusoidalne - drgania okresowe opisywane funkcją harmoniczną (sinusoidalną).
Drgania piłokształtne - drgania relaksacyjne o czasie narastania amplitudy drgań dłuższym od czasu opadania lub odwrotnie, tak że wykres przebiegu tych drgań przypomina kształt zębów piły.
Drgania podłużne (prętów) - drgania, przy których punkty pręta poruszają się równolegle do jego osi.
Drgania podstawowe - pierwsza składowa harmoniczna drgań, czyli składowa o najmniejszej częstotliwości (opinie o programie).
Drgania poprzeczne, drgania giętne (prętów) - drgania, przy których zachodzi zginanie pręta.
Drgania relaksacyjne - drgania, których każdy okres można podzielić na kilka wyraźnie różniących się etapów odpowiadających powolnym i szybkim zmianom stanu układu, w którym zachodzą drgania można traktować jako d. nieciągłe.
Drgania rozciągające, drgania walencyjne - drgania normalne cząstek, przy których zmieniają się przede wszystkim długości wiązań.
Drgania samowzbudne - drgania powstające w układzie pod wpływem zewnętrznego źródła energii o stałym w czasie natężeniu, tj. źródła nic drgającego, utrzymywane dzięki przekazywaniu energii za pomocą pewnego układu regulującego proces w taki sposób, że sam układ drgający dozuje energię potrzebną mu do utrzymania drgań; częstotliwość i amplituda d.s. zależy jedynie od własności układu drgającego; przykładami układów wykonujących d.s. są zegar, instrumenty muzyczne dęte i smyczkowe, generator lampowy (segregator aktów prawnych).
Drgania sinusoidalne - drgania harmoniczne.
Drgania składowe fourierowskie - składowe harmoniczne (drgania) (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32