Blog

08.04.2020

Drukarka bezkontaktowa

W artykule znajdziesz:

Drukarka bezkontaktowa

Drukarka bezkontaktowa

Drukarka bezkontaktowa - drukarka, w której nanoszenie znaków na papier odbywa się bez nacisku mechanicznego (np. d. elektrofotograficzne, kserograficzne, ferromagnetyczne) (program uprawnienia budowlane na komputer).

Drukarka elektromechaniczna - drukarka, w której znaki na papier nanoszone są w wyniku docisku czcionek powodowanego przez elektromagnesy.

Drukarka mozaikowa - rodzaj drukarki znakowej drukującej znaki utworzone z punktów, co daje efekt mozaiki.

Drukarka wierszowa - drukarka drukująca w jednym nie podzielonym cyklu pracy od razu cały wiersz (linię) znaków numerycznych lub alfanumerycznych typowa pracuje z szybkością kilkuset wierszy na minutę i drukuje więcej niż 100 znaków w wierszu.

Drukarka znakowa - drukarka drukująca pojedyncze znaki (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Drukarnia - zakład zajmujący się produkcją druków.

Drukowanie, druk - proces technologiczny wielokrotnego przenoszenia obrazu z formy drukowej na materiał przy użyciu farby drukowej.

Drukowanie bezpośrednie - drukowanie polegające na bezpośrednim przenoszeniu środka barwiącego z formy drukowej na zadrukowane podłoże.

Drukowanie karbonizacyjne, karbonizacja - drukowanie specjalną farbą dużych płaszczyzn na odwrotnej stronie formularza, zastępujące stosowanie kalki (uprawnienia budowlane).

Drukowanie płaskie, druk płaski - drukowanie polegające na wykorzystaniu takiej formy, w której elementy drukujące i niedrukujące są położone praktycznie rzecz biorąc w tej samej płaszczyźnie, funkcję zaś swoją pełnią dzięki zróżnicowaniu ich własności fizykochemicznych: powierzchnie elementów drukujących (zwilżają się farbą drukową), powierzchnie zaś elementów niedrukujących są hydrofitowe jest jednym z podstawowych rodzajów drukowania wśród metod wyróżnia się przede wszystkim litografię, offset i światłodruk.

Drukowanie pośrednie - drukowanie polegające na niebezpośrednim przenoszeniu środka barwiącego z formy drukowej na zadrukowane podłoże.

Drukowanie tkanin - przenoszenie barwnych wzorów na tkaniny (np. za pomocą form, szablonów, wałów drukarskich) (program egzamin ustny).

Drukowanie wielobarwne, druk wielobarwny - proces drukowania z kompletu form drukowych przeznaczonych dla farb o różnych barwach, które w wyniku syntezy subtraktywnej tworzą na odbitce barwy pochodne.

Drukowanie wypukłe

Drukowanie wypukłe, druk wypukły - drukowanie polegające na wykorzystaniu takiej formy drukowej, w której elementy drukujące są wypukłe w stosunku do płaszczyzny elementów niedrukujących jest jednym z podstawowych rodzajów drukowania (por. drukowanie płaskie, wklęsłodruk); wśród metod wyróżnia się przede wszystkim typografię, typooffset i fleksografię.

Drukowność - zespół cech fizycznych i chemicznych określających przydatność papieru i farby do procesu drukowania.

Drut - wyrób hutniczy (walcowany lub ciągniony na zimno) o wymiarach poprzecznych bardzo małych w stosunku do długości (opinie o programie).

Drut magnetyczny - drut z materiału magnetycznego lub mający płaszcz z materiału magnetycznego przeznaczony do rejestracji prądów o częstotliwości akustycznej.

Drut metalizacyjny - drut z metalu powłokowego przeznaczony do natryskiwania pistoletem metalizacyjnym gazowym lub łukowym.

Drut miękki - drut o dużej plastyczności, którą uzyskuje się przez poddanie go, po przeróbce plastycznej, wyżarzaniu rekrystalizacyjnemu (usuwającemu skutki zgniotu).

Drut nawojowy - drut izolowany do uzwajania maszyn i przyrządów elektrycznych.

Drut płaszczowy - drut o budowie warstwowej, składający się z rdzenia i płaszcza, wykonany z dwóch różnych metali lub stopów; stosowany do wyrobu przepustów próżnioszczelnych przez szkło miękkie przy produkcji lamp elektronowych.

Drut półtwardy - drut, który po przeróbce plastycznej na zimno ma własności mechaniczne pośrednie między własnościami drutu twardego a miękkiego.

Drut regenerowany - drut, który po przeróbce plastycznej na zimno został poddany obróbce cieplnej w temperaturze niższej niż temperatura rekrystalizacji.

Drut sprężynowy - drut ze stali o dużej wytrzymałości i sprężystości stosowany do wyrobu sprężyn.

Drut twardy - drut o dużej twardości (małej plastyczności), dzięki poddaniu go przeróbce plastycznej - z dużym stopniem zgniotu (segregator aktów prawnych).

Drut wiązałkowy - cienki, niełamliwy drut służący do wiązania, np. do przywiązywania przewodów elektrycznych do izolatorów, przy montażu zbrojenia konstrukcji żelbetowych itp.

Drut wieszakowy - drut do zawieszania jednej lub kilku katod w wannie do elektrolitycznego pokrywania, służący równocześnie do doprowadzania do nich prądu.

Drutownia - zakład wyrabiający druty.

Drutówka - część obrzeża opony w postaci pierścienia ze zwojów drutu stalowego lub linek stalowych powleczonych gumą i owiniętych tkaniną służy do usztywnienia obrzeża opony.

Druza - skupienie kryształów, zwykle o prawidłowych zakończeniach narosłych na ścianach szczelin skalnych (np. w wapieniach, bazaltach) (promocja 3 w 1).

Drużak - drugi z kolei rój pszczół, opuszczający gniazda zwykle dziewiątego dnia po wyjściu pierwszego, wraz z najstarszą z matek rojowych.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami