Blog
Gięcie siatek
W artykule znajdziesz:
Gięcie siatek
Gięcie siatek odbywa się następująco: na podstawę 1 kładzie się siatkę w ten sposób, aby część, którą należy odgiąć, zwisała. Siatkę przykrywa się płytą 2 i dociska ją śrubami 3. Teraz dźwignią 4, przymocowaną za pomocą zawias 5 do płyty podstawy, odgina się siatkę pod kątem przewidzianym w projekcie (program uprawnienia budowlane na komputer).
Ręczny sposób gięcia jest spotykany tylko na małych budowach. Wszystkie większe zbrojarnie posługują się giętarkami mechanicznymi (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Maszyny do gięcia można podzielić na maszyny gnące: pojedyncze pręty, siatki i wykonujące zbrojenia spiralne. Maszyny do gięcia pojedynczych prętów są zbudowane na jednej zasadzie, a różnią się między sobą rozwiązaniem poszczególnych podzespołów i wielkością. Powszechnie przyjął się typ maszyny, w której elementem roboczym jest tarcza okrągła zaopatrzona w otwory na czopy robocze i obracające się w płaszczyźnie poziomej (uprawnienia budowlane). Maszyna składa się z silnika 1, na wale którego
osadzone jest koło zębate 2, zazębione z kołem zębatym 3. Na wale koła zębatego 3 osadzone jest małe koło zębate zazębiające się z kołem zębatym osadzonym na wale ślimaka 4, który wprawia w ruch ślimacznicę 5, poruszającą się wraz z walem roboczym 6. Na górnym końcu wału roboczego umieszczona jest pozioma tarcza robocza 7. Zmianę szybkości roboczej uzyskuje się przez wymianę kół zębatych 2 i 3.
Na korpusie maszyny po obu stronach tarczy umieszczone są listwy 8 z otworami na trzpienie otworowe (program egzamin ustny).
Na tej zasadzie zbudowana jest jedyna giętarka mechaniczna produkcji krajowej, typ G-40. Dane techniczne giętarek ręcznych i mechanicznych.
Szybkość gięcia, wyrażającą się liczbą obrotów tarczy, i zdolność gięcia, wyrażającą się liczbą giętych jednorazowo prętów (ilości gięć na minutę uzależnia się od średnicy pręta).
Gięcie mechaniczne wykonuje zespół składający się z trzech zbrojarzy. Pierwszy zbrojarz pobiera pręty z wózków dowodżących stal lub z kozłów i układa je na stole wałkowym. Drugi, pełniący najbardziej odpowiedzialną i wymagającą wyższych kwalifikacji funkcję, wykonuje odgięcia na giętarce (opinie o programie).
Hak odgięcia
Jego zadaniem jest uruchamianie i zatrzymywanie tarczy, zmiana przekładni i kierunku obrotu tarczy, układanie na tarczy prętów do gięcia, wyjmowanie ich i przesuwanie do przodu, ustawienie właściwych sworzni oporowych i gnących, sprawdzanie na podstawie rysunków wymiarów i odległości odgięć. Trzeci zbrojarz, pracujący przy drugim stole, pomaga zbrojarzowi drugiemu w wyjmowaniu i przesuwaniu do przodu prętów oraz układa gotowe pręty na stos.
Najczęściej wykonuje się podwójne odgięcia, co ma przebieg następujący.
W czasie, gdy pomocnik stojący z lewej strony operatora zdejmuje ze stołu wałkowego gotowy odgięty pręt i odkłada go na wózek transportowy, operator giętarki wraz z pomocnikiem stojącym z prawej strony zakłada jeden z końców następnego pręta pomiędzy trzpień środkowy i gnący. Przy obrocie tarczy powstaje pierwszy hak odgięcia. W celu uwolnienia zaciśniętego pręta obraca się tarczę minimalnie w kierunku odwrotnym, po czym przesuwa się pręt i obrotem tarczy w odwrotnym kierunku wykonuje się następ ::e odgięcie. Następnie wykonuje się odgięcia na drugim końcu pręta (segregator aktów prawnych).
Jeśli odgięcia ukośne pręta są niewysokie (dla płyt i niskich belek), można je wykonać jednym ruchem tarczy roboczej. W tym przypadku zdejmuje się sworzeń środkowy i w przeciwległe gniazda leżące na przekątnej wstawia się dwa sworznie gnące, a na listwach dwa sworznie oporowe.
Pręt układa się na osi podłużnej giętarki i przy obrocie tarczy o 45° otrzymuje się za jednym ruchem oba odgięcia.
Podobnie jak przy cięciu organizacja stanowiska zależy od tego, czy gięcie odbywa się ręcznie czy mechanicznie (promocja 3 w 1).
Stanowisko ręcznego gięcia zbrojenia. Na stole zbrojarskim, po dwóch przeciwległych jego rogach, umieszczone są giętarki ręczne lub umocowane trzpienie do gięcia prętów kluczem. Każdy ze zbrojarzy wykonuje odgięcie prętów tylko z jednej strony.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32