Blog
Granulator stożkowy Symonsa
W artykule znajdziesz:
Przenośnik taśmowy może odprowadzać gotowy produkt w dowolną z czterech stron. Przykład ustawienia łamacza z przenośnikiem taśmowym. Najczęściej stosowany bywa napęd przy pomocy gumowych pasów klinowych, choć oczywiście bez trudności może być stosowany i zwykły napęd pasowy. W poniżej zamieszczonej tabeli pokazane są wydajności, zapotrzebowanie siły oraz ciężary wyrabianych typów łamaczy stożkowych systemu Symonsa (program uprawnienia budowlane na komputer).
Dobre wyniki otrzymywane przy użyciu łamaczy syst. Symonsa, doprowadziły do zbudowania odrębnego typu łamacza do wyrobu najmniejszego ziarna o wymiarach od 2-6 mm. Noszą one nazwę granulatorów Symonsa. Sposób pracy tych granulatorów jest identyczny, jak łamaczy. Jedynie przez strome ukształtowanie szczeliny osiągnięto szybsze posuwanie się rozdrobnionego materiału, przez co uzyskano zwiększoną wydajność. Szczelina wylotowa bywa odpowiednio zwężona stosownie do wymiaru grysu (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Również w paszczy wlotowej zamiast tarczy rozdzielczej zastosowano urządzenie odmiennego typu, które daje jednostajniejsze zasilanie paszczy wlotowej. Stożek łamiący i płaszcz łamiący granulatora wykonywa się z najlepszej kruppowskiej stali manganowej.
Granulatory Symonsa wyrabiane są w dwóch wielkościach Nr 3 i 4 odpowiadających co do zewnętrznych wymiarów łamaczom Nr 3 i 4. Poniżej podane wydajności odnoszą się do bazaltu, granitu itp. materiałów, suchych i wolnych od gliny luli iłu. Wartości te są np. dla klinkieru cementowego większe, zaś dla miększych materiałów mniejsze (uprawnienia budowlane).
Racjonalnym może być ustawienie granulatora Symonsa łącznie z łamaczem szczękowym, którego wydajność i szczelina wylotowa dostosowane są do paszczy wlotowej i wydajności granulatora. Po produkcji tłucznia i grysu mogą wystarczyć wtedy nawet tylko te dwa łamacze. Między łamaczem szczękowym a granulatorem korzystne bywa umieszczenie niewielkiego silosu (sąsieku) (program egzamin ustny).
Miarkowanie szybkości podawacza
Dla usprawnienia pracy łamaczy stosuje się często specjalne, które pomagają, do bardziej ekonomicznej pracy szyny rozdrabniającej przez jednostajne wydzielanie jej materiału w ilości odpowiadającej wydajności (opinie o programie).
Podawacze są to zazwyczaj krótkie urządzenia transportowe umieszczone między lejem podawczym a paszczą wlotową łamacza i działają przez potrząsanie, wahanie, uderzanie itp. Korzystnie bywa stosować podawacze szczególnie tam, gdzie mamy do czynienia z wąskimi gardzielami Wlotowymi maszyn, a więc przy łamaczach wtórnych produku jących grysy. Niektórzy specjaliści twierdzą jednak, że i przy najgrubszych łamaczach wstępnych stosowanie podawa czy przynosi korzyść.
Miarkowanie szybkości podawacza bywa zawalcowych zwyczaj bardzo proste i daje się wykonać w czasie ruchu (segregator aktów prawnych). Napęd zwykle otrzymuje się z łamacza, możliwe jest jednak zastosowanie oddzielnego motorku. Podawacz z ruchomym wózkiem wózek łączy się przy pomocy sztywnego sprzęgła z mimośrodową tarczą napędową, której obroty potrząsają wózkiem. Każdy ruch wózka podaje określoną ilość kruszywa. Mimośród tarczy napędowej daje się zmieniać, przez co miarkuje się szybkość podawania. Tego rodzaju podawacze stosowane być mogę przy dużych ilościach grubych materiałów o wielkości głowy ludzkiej. Zasadnicze ich wymiary podaje następująca tablica.
Podawacz o podrzucanej skrzyni służy do podawania materiału o ziarnach od wielkości orzecha włoskiego do wielkości głowy ludzkiej. Naczynie podawcze stanowi żeliwna skrzynia, którą sprężyna przyciska do drewnianego klocka odbojowego. Wał palczasty unosi skrzynię nad klockiem, po czym ta od nacisku sprężyny uderza silnie o klocek. Za każdym uderzeniem zawartość skrzyni porusza się ku ujściu (promocja 3 w 1). Wysokość podrzucania skrzyni, a tym samym siła jej uderzenia o klocek, od której zależy postęp podawania, daje się nastawiać przy pomocy ręcznego kola ze wskazówką.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32