Blog
Grubość każdej warstwy mieszanki
W artykule znajdziesz:
Zasadniczy schemat urządzenia do rozkładania płaskich siatek, rozwijanych warstwowo z rulonu na warstwę mieszanki cementowo-piaskowej, podawanej z zasobnika. Grubość każdej warstwy mieszanki reguluje się listwą wibracyjną, przesuwającą się na prowadnicach. Wkładki łącznikowe układa się przy tym ręcznie w warstwie betonu piaskowego, rozmieszczając je na górze siatki (program uprawnienia budowlane na komputer).
Schemat rozkładania płaskich siatek lub wiązek w warstwie mieszanki cementowo-piaskowej przez wibracyjne ich wtapianie za pomocą stalowych tarcz specjalnego urządzenia. Odległość między tarczami określa się doświadczalnie, z uwzględnieniem zapewnienia minimalnego, nie większego niż 1,5 mm wygięcia siatek między tarczami. Odległość ta wynosi zwykle 3-5 cm (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Sposób rozkładania płaskich siatek za pomocą rolek prowadzących, podtrzymujących je w procesie układania i zagęszczania mieszanki cementowo-piaskowej.
Ustawianie siatek zbrojeniowych w żądanym położeniu za pomocą stabilizatora elektromagnetycznego. Uwalnia to od konieczności użycia wymienionych podkładek i przekładek. Podstawowym typem podkładów kolejowych, których produkcja jest masowa, są strunobetonowe podkłady kolejowe typu S-56. Takie podkłady produkuje się z betonu marki 500, a jako zbrojenie sprężające stosuje się drut o średnicy 3 lub 5 mm ze stali profilowej o wysokiej wytrzymałości. Istnieją warianty zbrojenia podkładów kolejowych splotami z siedmiu drutów (uprawnienia budowlane).
Specyfiką wymagań w odniesieniu do technologii produkcji podkładów kolejowych jest wysoka dokładność przy ustawianiu zbrojenia i wkładek. Nieznaczne odchylenia w ich rozmieszczeniu mogą spowodować zakłócenie normalnej pracy (program egzamin ustny).
Roczna zdolność produkcyjna
W wytwórniach radzieckich stosuje się różne schematy technologiczne produkcji podkładów kolejowych: stacjonarne, agregatowo-potokowe i taśmowe. Najbardziej rozpowszechniono dwa pierwsze. Doświadczenie w zakresie produkcji podkładów kolejowych wykazało, że przy równych powierzchniach produkcyjnych wydajność technologii agregatowo-potokowej jest wyższa niż stacjonarnej. Jakość gotowych produktów jest również lepsza (opinie o programie).
Według technologii agregatowo-potokowej wyroby przygotowuje się w formach dziesięcioelementowych po pięć podkładów na długości form, w dwóch tzw. nitkach. Potok technologiczny jest organizowany według zamkniętego schematu pierścieniowego.
Według typowego projektu na cztery linie technologiczne główny blok wytwórni rozmieszczony jest w czterech nawach. Roczna zdolność produkcyjna wytwórni wynosi 90 tys. m3 betonu. Zbrojenie z drutu przygotowuje się w postaci wiązek na torze wyciągowym przenośnika z prasą do mocowania końców drutu w uchwycie. Przygotowaną wiązkę strun przekazuje się za pomocą maszyny układającej wiązki do formy przesuwającej się na przenośniku rolkowym do urządzenia naciągu zbrojenia. Na pozycji pośredniej ustawia się w formie tarcze rozdzielcze i czołowe, jak również podkładki oporowe (segregator aktów prawnych).
Po naciągu zbrojenia przenosi się formę suwnicą na stanowisko formowania, układa w niej za pomocą zasypnika mieszankę betonową, którą wstępnie zagęszcza się. Dalej formę przenosi się na drugi stół wibracyjny i zagęszcza dodatkowo beton pod obciążeniem. Następnie wyciąga się tarcze i uchwyty podkładek oporowych oraz podaje formę suwnicą do komory naparzania typu dołowego.
Stół wibracyjny do zagęszczania mieszanki betonowej przy formowaniu podkładów kolejowych składa się z ośmiu zunifikowanych bloków wibracyjnych połączonych ze sobą dwoma równoległymi wałami z podporami pośrednimi. Napęd wałów realizuje się za pomocą dwóch równocześnie pracujących silników poprzez synchronizatory obrotów wałów w kierunkach przeciwnych (promocja 3 w 1). Bloki wibracyjne są zamknięte w zdejmowalnych, tłumiących hałasy płaszczach, ponad którymi wystają parzyste elektromagnesy do mocowania formy na stole wibracyjnym.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32